Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Wynagrodzenie nauczyciela. Tyle zarobi pedagog w 2022 roku

256
Podziel się:

Od września 2022 roku nauczyciele mają zarabiać więcej. - Podwyższymy pensje nauczycielom od 1 września przyszłego roku - zadeklarował w RMF FM wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.

Wynagrodzenie nauczyciela. Tyle zarobi pedagog w 2022 roku
Nauczycielka z uczniem (Getty Images, gpointstudio)

Szef resortu edukacji i nauki Przemysław Czarnek mówił 21 września, że wynagrodzenia dla nauczycieli zostaną podwyższone. Nauczyciel nieposiadający stopnia awansu zawodowego ma zarabiać 4950 zł, nauczyciel mianowany - 6400 zł, a nauczyciel dyplomowany - 7750 zł. To kwoty brutto.

Mówimy o przeciętnym wynagrodzeniu. Proszę pamiętać, że są różnego rodzaju dodatki, m.in. dodatek stażowy. Nauczyciel dyplomowany z kilkunastoletnim stażem ma dodatek stażowy ok. 20 proc. - podkreślił Dariusz Piontkowski w RMF FM.

Wyższe pensje mają obowiązywać od 1 września 2022 roku. - Taki jest plan, minister Czarnek przedstawił to kilkanaście dni temu. Chcemy, aby nauczyciele mogli więcej zarabiać - dodał Piontkowski.

"Większość nauczycieli zarabia więcej niż minimalna krajowa"

Wiceminister edukacji i nauki mówił też, że "przytłaczająca większość nauczycieli zarabia więcej niż minimalna krajowa".

Uważam, że nauczyciel rozpoczynający pracę powinien więcej zarabiać. Do tego dążymy. Potrzebna jest zgoda premiera, rządu i większości sejmowej. Nie jesteśmy w stanie na poziomie ambicji warszawskich wyznaczyć wynagrodzenia nauczycieli - kontynuował.

Zwracał również na to, że podwyżki dla nauczycieli to niemałe obciążenie budżetu. - Wynagrodzenia nauczycieli to wynagrodzenia prawie 700 tysięcy osób. Podwyżka o 100 zł tylko nauczycielom dyplomowanym i mianowanym kosztuje grubo ponad miliard złotych. Minister edukacji nie ma oddzielnego budżetu, które może swobodnie wygenerować na wzrost wynagrodzeń - podsumował.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(256)
joleczka
10 miesięcy temu
Co oni zrobią z tymi pieniędzmi? a emeryci mają po 1.6000...
Trzecisort
10 miesięcy temu
Zostań klechą. Według ustaleń Radia Zet niedzielna taca dla księdza wynosi ok. 2 tys. zł. W skali roku jest to ok. 100 tys. zł. Jedną czwartą tej kwoty duchowni są zobowiązani przekazać kurii.
Zbulwersowana...
10 miesięcy temu
W szkołach brakuje nauczycieli fizyki, chemii, informatyki i innych. Proszę zgłosić się do pracy, dyrektor przyjmie! Do lekcji będzie Pani/ Pan przygotowywał się w swoim domu, na swoim komputerze, bo placówka nie zapewnia. Gdy konferencja, nauczyciele nie mają nawet gdzie usiąść, bo pokój nauczycielski za mały. Nie ma gdzie porozmawiać z rodzicem, jeśli przyjdzie do szkoły:Korytarz, hałas, ciekawscy.
Krzyś
10 miesięcy temu
Mniej biurokracji? Przypomnę wszystkim że za każdym działaniem podążają papiery. Nic w szkole nie może pozostać w chmurze, musi być zaplanowane,opisane, zapisane, potwierdzone, czyli wiele nowych papierów. Te osiem godzin i cztery to trzeba będzie potwierdzić wykonaniem na papierze. I tyle w temacie papierów. Moja dyrektorka nie wychodzi z papierów. Nie ma czasu przeczytać tego co napisała lub my napiszemy, byle było, bo zwyczajnie jest tego tak dużo.
Maria
10 miesięcy temu
Nic bym im nie dał ,wakacje wolne ,ferie wolne ,dzień nauczyciela zrobili sobie u nas w szkole dwa dni wolnego ,co to kur..a jest ,kpina . Niech zarabiają bardzo dobrze ale za pełne 8 godz w szkole do dyspozycji ucznia lub rodzica ,a w wakacje dyżur 8 godz w szkole na świetlicy.
n-l
10 miesięcy temu
Wstydźcie się ludzie! Polak Polakowi wilkiem!!! Utopilibyście w łyżce wody każdego! A może by tak zająć się swoim podwórkiem??? Każdy mógł zostać nauczycielem, czy lekarzem, ale się pewnie studiować nie chciało, a teraz psy wieszacie na ludziach za własne nieudacznictwo. Wszystko przed Wami, kształcić swoje dzieci na nauczycieli (!), skoro tak fajnie, a może samemu jakieś 5 latek np. historii i zostać nierobem w szkole, to pogadamy. Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Oceniacie ludzi po pozorach. Wstyd, wstyd, wstyd! Napiszą byle artykuł i już sępy czekają, żeby poużywać.
RODZIC
10 miesięcy temu
powiem tak nauczyciele chcą zarabiac coraz wiecej ok ale moze by tez popracowali nad swoim poziomem nauczania i wiedzy bo jest żałosny dzieci wracają do domu bez wiedzy dopiero rodzice starają sie nauczyc dzieci w domu
2wde
10 miesięcy temu
CZYTAM juz 3 artykuł o podwyzkach dla nauczycieli i w kazdym sa podane inne sumy
tol8
10 miesięcy temu
Tylko jakoś ciężko bez protekcji dostać się do tej szkoły
popik
10 miesięcy temu
Muczenie jest dzisiaj w cenie...
Twój nick
10 miesięcy temu
Nie denerwujecie się drodzy nauczyciele tym, że ludzie podają prawdę pisząc o waszych względnie wysokich zarobkach. To naprawdę nie jest problem chociażby zajrzeć w oświadczenia majątkowe osób piastujących funkcję radnych: gminnych, powiatowych. Bardzo wielu z nich praktycznie w każdej gminie i powiecie jest z wykształcenia i z zawodu nauczycielami. Należy domniemywać, że oświadczenia te zawierają prawdziwe dane (przecież składane są pod rygorem odpowiedzialności karnej) i rzeczywiście wynika z nich, że zawód nauczyciela jest co najmniej dobrze wynagradzany, zwłaszcza biorąc pod uwagę liczbę rzeczywiście przepracowanych (nie mylić z nauczycielskim pensum) godzin. Zatem pozdrawiam was i nieco pokory życzę, bo wiadomo, że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, ale względem pozostałej budżetówki (poza służbami mundurowymi) jesteście naprawdę w lepszej sytuacji zarówno pod względem ilości pracy jak i osiąganych dochodów.
Orbi
10 miesięcy temu
I jeszcze ku..a im mało za 18 godz. pracy i 2,5 miesiąca wakacji i nie licząc jeszcze innych dni wolnych. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
20h/tygodniow...
10 miesięcy temu
5000 zł na start za 20h/tygodniowo + 3 miesiące płatnych wakacji? dodatki, niezwalnialność, brak rozliczania efektywności, wcześniejsza emerytura. to bardzo hojna oferta!!
Maciej
10 miesięcy temu
50 dni urlopu rzecz niespotykana w innych zawodach i jeszcze źle
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić