Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Wynagrodzenie nauczyciela. Tyle zarobi pedagog w 2022 roku

256
Podziel się

Od września 2022 roku nauczyciele mają zarabiać więcej. - Podwyższymy pensje nauczycielom od 1 września przyszłego roku - zadeklarował w RMF FM wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.

Wynagrodzenie nauczyciela. Tyle zarobi pedagog w 2022 roku
Nauczycielka z uczniem (Getty Images, gpointstudio)
bEKvZDYR

Szef resortu edukacji i nauki Przemysław Czarnek mówił 21 września, że wynagrodzenia dla nauczycieli zostaną podwyższone. Nauczyciel nieposiadający stopnia awansu zawodowego ma zarabiać 4950 zł, nauczyciel mianowany - 6400 zł, a nauczyciel dyplomowany - 7750 zł. To kwoty brutto.

Mówimy o przeciętnym wynagrodzeniu. Proszę pamiętać, że są różnego rodzaju dodatki, m.in. dodatek stażowy. Nauczyciel dyplomowany z kilkunastoletnim stażem ma dodatek stażowy ok. 20 proc. - podkreślił Dariusz Piontkowski w RMF FM.
bEKvZDYT

Wyższe pensje mają obowiązywać od 1 września 2022 roku. - Taki jest plan, minister Czarnek przedstawił to kilkanaście dni temu. Chcemy, aby nauczyciele mogli więcej zarabiać - dodał Piontkowski.

"Większość nauczycieli zarabia więcej niż minimalna krajowa"

Wiceminister edukacji i nauki mówił też, że "przytłaczająca większość nauczycieli zarabia więcej niż minimalna krajowa".

Uważam, że nauczyciel rozpoczynający pracę powinien więcej zarabiać. Do tego dążymy. Potrzebna jest zgoda premiera, rządu i większości sejmowej. Nie jesteśmy w stanie na poziomie ambicji warszawskich wyznaczyć wynagrodzenia nauczycieli - kontynuował.
bEKvZDYZ

Zwracał również na to, że podwyżki dla nauczycieli to niemałe obciążenie budżetu. - Wynagrodzenia nauczycieli to wynagrodzenia prawie 700 tysięcy osób. Podwyżka o 100 zł tylko nauczycielom dyplomowanym i mianowanym kosztuje grubo ponad miliard złotych. Minister edukacji nie ma oddzielnego budżetu, które może swobodnie wygenerować na wzrost wynagrodzeń - podsumował.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKvZDZu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(256)
joleczka
3 dni temu
Co oni zrobią z tymi pieniędzmi? a emeryci mają po 1.6000...
Trzecisort
6 dni temu
Zostań klechą. Według ustaleń Radia Zet niedzielna taca dla księdza wynosi ok. 2 tys. zł. W skali roku jest to ok. 100 tys. zł. Jedną czwartą tej kwoty duchowni są zobowiązani przekazać kurii.
Zbulwersowana...
1 tyg. temu
W szkołach brakuje nauczycieli fizyki, chemii, informatyki i innych. Proszę zgłosić się do pracy, dyrektor przyjmie! Do lekcji będzie Pani/ Pan przygotowywał się w swoim domu, na swoim komputerze, bo placówka nie zapewnia. Gdy konferencja, nauczyciele nie mają nawet gdzie usiąść, bo pokój nauczycielski za mały. Nie ma gdzie porozmawiać z rodzicem, jeśli przyjdzie do szkoły:Korytarz, hałas, ciekawscy.
bEKvZDZv
Krzyś
1 tyg. temu
Mniej biurokracji? Przypomnę wszystkim że za każdym działaniem podążają papiery. Nic w szkole nie może pozostać w chmurze, musi być zaplanowane,opisane, zapisane, potwierdzone, czyli wiele nowych papierów. Te osiem godzin i cztery to trzeba będzie potwierdzić wykonaniem na papierze. I tyle w temacie papierów. Moja dyrektorka nie wychodzi z papierów. Nie ma czasu przeczytać tego co napisała lub my napiszemy, byle było, bo zwyczajnie jest tego tak dużo.
Maria
1 tyg. temu
Nic bym im nie dał ,wakacje wolne ,ferie wolne ,dzień nauczyciela zrobili sobie u nas w szkole dwa dni wolnego ,co to kur..a jest ,kpina . Niech zarabiają bardzo dobrze ale za pełne 8 godz w szkole do dyspozycji ucznia lub rodzica ,a w wakacje dyżur 8 godz w szkole na świetlicy.
n-l
1 tyg. temu
Wstydźcie się ludzie! Polak Polakowi wilkiem!!! Utopilibyście w łyżce wody każdego! A może by tak zająć się swoim podwórkiem??? Każdy mógł zostać nauczycielem, czy lekarzem, ale się pewnie studiować nie chciało, a teraz psy wieszacie na ludziach za własne nieudacznictwo. Wszystko przed Wami, kształcić swoje dzieci na nauczycieli (!), skoro tak fajnie, a może samemu jakieś 5 latek np. historii i zostać nierobem w szkole, to pogadamy. Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Oceniacie ludzi po pozorach. Wstyd, wstyd, wstyd! Napiszą byle artykuł i już sępy czekają, żeby poużywać.
RODZIC
1 tyg. temu
powiem tak nauczyciele chcą zarabiac coraz wiecej ok ale moze by tez popracowali nad swoim poziomem nauczania i wiedzy bo jest żałosny dzieci wracają do domu bez wiedzy dopiero rodzice starają sie nauczyc dzieci w domu
2wde
1 tyg. temu
CZYTAM juz 3 artykuł o podwyzkach dla nauczycieli i w kazdym sa podane inne sumy
tol8
1 tyg. temu
Tylko jakoś ciężko bez protekcji dostać się do tej szkoły
popik
1 tyg. temu
Muczenie jest dzisiaj w cenie...
Twój nick
1 tyg. temu
Nie denerwujecie się drodzy nauczyciele tym, że ludzie podają prawdę pisząc o waszych względnie wysokich zarobkach. To naprawdę nie jest problem chociażby zajrzeć w oświadczenia majątkowe osób piastujących funkcję radnych: gminnych, powiatowych. Bardzo wielu z nich praktycznie w każdej gminie i powiecie jest z wykształcenia i z zawodu nauczycielami. Należy domniemywać, że oświadczenia te zawierają prawdziwe dane (przecież składane są pod rygorem odpowiedzialności karnej) i rzeczywiście wynika z nich, że zawód nauczyciela jest co najmniej dobrze wynagradzany, zwłaszcza biorąc pod uwagę liczbę rzeczywiście przepracowanych (nie mylić z nauczycielskim pensum) godzin. Zatem pozdrawiam was i nieco pokory życzę, bo wiadomo, że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, ale względem pozostałej budżetówki (poza służbami mundurowymi) jesteście naprawdę w lepszej sytuacji zarówno pod względem ilości pracy jak i osiąganych dochodów.
Orbi
1 tyg. temu
I jeszcze ku..a im mało za 18 godz. pracy i 2,5 miesiąca wakacji i nie licząc jeszcze innych dni wolnych. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
20h/tygodniow...
1 tyg. temu
5000 zł na start za 20h/tygodniowo + 3 miesiące płatnych wakacji? dodatki, niezwalnialność, brak rozliczania efektywności, wcześniejsza emerytura. to bardzo hojna oferta!!
bEKvZDZn
Maciej
1 tyg. temu
50 dni urlopu rzecz niespotykana w innych zawodach i jeszcze źle
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić