W Polsce jest 25 takich Żabek. W środku można się zdziwić

28

Wchodzisz, bierzesz produkty z półki i wychodzisz. Za zakupy potrącana jest odpowiednia kwota z karty, a ty nic nie musisz robić. Tak wyglądają odwiedziny w Żabce Nano, czyli nowym typie sklepu, który testuje znana sieć handlowa. Na razie takich sklepów jest w Polsce 25 i - jak się okazuje - jest to największa sieć sklepów autonomicznych w Europie. W jakich miastach można już skorzystać z tej opcji?

W Polsce jest 25 takich Żabek. W środku można się zdziwić
Jeden ze sklepów spod szyldu Żabka Nano, działający na terenie Decathlonu (Materiały prasowe)

Pierwszy autonomiczny sklep spod szyldu Żabka Nano został otwarty w czerwcu 2021 roku w Poznaniu. Do końca roku sieć rozrosła się do 25 sklepów w 6 miastach w Polsce: w Gdańsku, Krakowie, Piasecznie, Poznaniu, Sopocie i Warszawie.

Sklepu działają w różnorodnych lokalizacjach, m.in. w centrach miast, na dworcach kolejowych, stacjach metra, na terenie uczelni czy sklepów wielkopowierzchniowych. Sklepy różnią się asortymentem, który jest dostosowany do specyfiki lokalizacji i profilu klienta.

Co można kupić w Żabce Nano?

W poszczególnych placówkach jest od 450 do nawet 1500 produktów. W każdej Żabce Nano dostępne są produkty marek własnych, m.in. przekąski, soki i smoothie, dania gotowe i świeżo mielona kawa z ekspresu.

Zobacz także: Tarcze antyinflacyjne do końca roku? Ekspert: "Wydaje nam się to prawdopodobne"
Jeszcze w pierwszym kwartale tego roku uruchomimy kolejnych kilkanaście – zapowiada Tomasz Suchański, CEO Grupy Żabka.

Sklepy autonomiczne Żabki wykorzystują technologię opracowaną we współpracy z amerykańską firmą technologiczną AiFi. Stosowana przez tę firmę technologia jest rozwiązaniem opartym na kamerach, wykorzystującym komputerową wizję i tzw. uczenie maszynowe do rozpoznawania zdjętych z półek produktów i automatycznie finalizującym płatność po wyjściu ze sklepu.

System nie identyfikuje klientów i nie zapamiętuje obrazu, co gwarantuje pełne zachowanie prywatności i bezpieczeństwo - zapewnia Żabka.

Żabka idzie jak burza

Z możliwości zrobienia zakupów w placówkach autonomicznych Żabki skorzystało kilkanaście tysięcy osób - wylicza sieć. Nigdzie w Europie nie ma większej sieci sklepów autonomicznych. W sumie Żabka ma już w Polsce ponad 7900 tradycyjnych placówek. Tylko w ubiegłym roku otworzyła 1100 nowych sklepów.

Autor: TOS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić