o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
CHE
|

Zakupy bez maseczek, ale nie dla wszystkich. Tak z ograniczeniami radzą sobie Niemcy

74
Podziel się

Zakupy w supermarketach w Hesji zrobisz bez maseczki, ale tylko wtedy, gdy się zaszczepiłeś lub jesteś ozdrowieńcem. Decyzję podjęły sieci handlowe Aldi, Lidl i Rewe i nowymi przepisami objęły na razie jeden niemiecki kraj związkowy.

Zakupy bez maseczek, ale nie dla wszystkich. Tak z ograniczeniami radzą sobie Niemcy
W Niemczech omawiane są zmiany zasad bezpieczeństwa dla handlu detalicznego, wprowadzonych w związku z pandemią (East News)
bEKvXMgl

Zasady mogą zostać poluzowane pod pewnymi warunkami. Maseczkę będziemy mogli zdjąć przy stosowaniu tzw. zasady 2G. Ta sprowadza się do tego, że wstęp do sklepu z odkrytymi ustami i nosem będą mieli jedynie zaszczepieni i ozdrowieńcy.

Co ciekawe, podobny przepis obowiązuje już np. w restauracjach. Teraz będzie to możliwe także w Hesji. Premier landu Volker Bouffier ogłosił po konsultacjach z ekspertami, że wszystkie firmy powinny mieć możliwość wyboru.

bEKvXMgn

Brak maseczek w marketach miał to odpowiedź na prośbę przedsiębiorców. Każdy market będzie miał możliwość podjęcia decyzji odnośnie tego, czy chce wdrożyć nowe przepisy.Dziennik "Die Welt" dodaje przy tym, że branża handlowa naszych zachodnich sąsiadów zareagowała na propozycję pozytywnie.

Zobacz także: Biedronka żąda 20 tys. zł od lidera AgroUnii. Kołodziejczak: Nie zapłacę!

Czy Niemcy znowu się zamkną?

Nadal nie wiadomo, czy Niemców czeka kolejny lockdown. Wszystko zależy od liczby zakażeń koronawirusem. Analitycy Instytutu im. Roberta Kocha wskazują, że 65,3 proc. mieszkańców Niemiec jest obecnie w pełni zaszczepionych przeciw Covid-19. "

bEKvXMgt
Gdyby supermarkety (…) skorzystały z opcji 2G, ok. 35 proc. ludności w Niemczech nie mogłoby już robić zakupów w dużych sieciach

Eksperci dodają przy tym, że jak dotąd supermarkety nie były uważane za strefę wysokiego ryzyka infekcji podczas pandemii.

bEKvXMgu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKvXMgO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(74)
olek
1 tyg. temu
W normalnych krajach nie trzeba nigdzie nosić tego ścierwa no,ale o normalnych krajach się nie mówi żeby czasem polaczek nie widział,że są jeszcze miejsca na tym świecie gdzie można normalnie życ.
aldi
1 tyg. temu
W faszystowskich Niemczech spokój.
Polak
1 tyg. temu
A w Polsce nawet Na cmentarz niemoga wejść zaszczepieni w maseczkach
bEKvXMgP
Stan umysłu
1 tyg. temu
Niemiaszki ehh
w 100% radia...
1 tyg. temu
Szelama wydal nakaz.Ulegly nie zrewidowal bredni i mamy swirowanie dwa lata wokol zbrodniczej czystki. Zaden wirus nie ma obcji zniszczenia czlowieka po za wypuszczaniem smug ragdiacyjnych. Za te zbrodnie odpowiada kasta ingwilacyjna tu tworza z rozkazu ten szwindel wmawiajac ze nas chroni Koronkowa bryndza zdrowaskowa. Patologia wciaz prezy sie do wypina piersi nadajac globnalna range zdrowia czy opiek.Pobierajac podwojne koszopawiad ta na celebry teatralne. Pora zejsc ze stolkoiw i niesiac dyrdymalow covidowych o glabalnej sciepie. Za wysylanie smug i niszczenie ludzi koczy sie wasz trupi odpust. . .
lili
1 tyg. temu
Będą pieczątki na czoło stawiali? Bo chyba przy wejściu nie będą każdego legitymowali bo to nie możliwe
Viola
1 tyg. temu
No to czekam,na to kiedy będę mogła zrobić zakupy tylko on-line. Czas chyba zacząć robić zapasy. Ten kraj przoduje w segregacji sanitarnej!
ANDRZEJ
1 tyg. temu
TYLKO HIPOKRYCI WIERZA W MASECZKI I W SZCZEPIENIA.
Eloy
1 tyg. temu
Chodzi o podziały..w całej historii świata chodziło zeby ludzi dzielić.. na rasy na kraje, na religie, na grupy..zeby ludzie między sobą walczyli a nie próbowali zjednoczyć się w całość..bo w jedności sila!..I oni o tym dobrze wiedzą!
Asia
1 tyg. temu
Nie zaszczepieni będą zdrowi kiedyś gdy już minie ten ucisk ważne żeby nie dać się zmanipulować, przymusić do szczepienia tym czymś
GAj
1 tyg. temu
w polsce wogole nie nosze maseczki i tak od poczatku tego cyrku...i nic sie zlego nie dzieje
Lakiluk
1 tyg. temu
To jest oszustwo i nieprawda bo mieszkam tu i wiem że obojętnie czy zaszczepiony czy nie maska musi być i nie zniknie jeszcze przez 5 lat... Po pół roku od szczepienia trzeba jeszcze raz i potem kolejny i tak 1699 razy do śmierci... Maski i szczepionka jest produkowane i muszą być sprzedane
edik
1 tyg. temu
no cóż, jest mnóstwo małych sklepików, gdzie takich wymagań nie ma:))
bEKvXMgH
Nie dla was-z...
1 tyg. temu
Zaszczepieni mogą roznosić wirusa a niezaszczepieni nie. Dyskryminacja i totalny bezsens!!!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić