o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Michał Krawiel
Michał Krawiel
|

Co może zrobić nam ochroniarz w sklepie. o wiele więcej, niż sądzimy

14
Podziel się

Pytają o zawartość torebki, plecaka i zapraszają do pokoju ochrony. Co mogą, a czego nie mogą ochroniarze w polskich sklepach? Zaskoczycie się, jak duże mają uprawnienia.

Co może zrobić nam ochroniarz w sklepie. o wiele więcej, niż sądzimy
Czy ochroniarz może nas wylegitymować? (Adobe Stock)
bEEHqUwl

Ochroniarz w sklepie może więcej, niż nam się wydaje. Pracownicy ochrony nie tylko mają wyglądać, ale przede wszystkim posiadają uprawnienia, takie jak możliwość legitymowania. Ale to nie wszystko.

Ochroniarze przede wszystkim mają prawo do legitymowania, które często jest im odmawiane. W takim przypadku klient może dostać mandat w wysokości 500 zł od policji. Ochroniarz nie ma natomiast prawa do przeszukiwania osoby, ale może sprawdzić zawartość torebki lub plecaka. Oczywiście możemy odmówić, ale wtedy musimy się liczyć z oczekiwaniem na przyjazd policji, która dokona rewizji plecaka lub torebki.

bEEHqUwn

Kiedy ochroniarz prosi nas do pomieszczenia ochrony w celu przeszukania plecaka, to możemy stawiać bierny opór, ale nie możemy uciekać, bo wtedy jest to czynny opór. W takim przypadku ochroniarz może skorzystać z przysługującego mu prawa do wykorzystania środków przymusu.

Oczywiście najlepiej jest się dogadać, jeżeli nie mamy nic na sumieniu. Czasami warto zrozumieć ochroniarza i presję związaną z tym typem pracy. Dogadać się jest zawsze lepiej, niż utrudniać innym pracę.

bEEHqUwt
Zobacz także: Jaka pensja minimalna w 2022. "Rozwiązanie polityczne jest bardzo ryzykowne"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEHqUwO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(14)
boszzz
5 miesięcy temu
Ale żeście dużo powiedzieli. Poziom inteligencji piszącego = zero
Ares
5 miesięcy temu
A co może nam zrobić ochroniarz przed sklepem? Ostatnio siedzę sobie w samochodzie i czekam na babę wylatuje ochroniarz z biedronki i mówi, że przed chwilą byłem z sklepie i coś im zginęło. Na szczęście samochód był zamknięty więc mówię bujaj się gościu idź se monitoring sprawdź.
Kloss88
5 miesięcy temu
Sprzedam rower przetokowy na rzepak z orbiterka obrotowo zmienna
bEEHqUwP
Haha
5 miesięcy temu
Dziecko może zrobić
Franz
5 miesięcy temu
KŁAMSTWO i pròba Wytworzenia Strach,TYLKO PRACOWNIK OCHRONY Z LICENCJĄ MOŻE POPROSIĆ NAS O DOKUMENT W UZASADNIONYCH PRZYPADKACH.KŁAMIECIE !!!!!!!!!
Twój nick
5 miesięcy temu
Po pierwsze to nie wolno kraść. Po drugie trzeba liczyć się z konsekwencjami dokonania kradzieży. A po trzecie to ochroniarz może tylko prosić lub wezwać policję, bo uprawnień policyjnych to on póki co jeszcze nie ma. Po czwarte to w praktyce wygląda to zupełnie inaczej i niektórzy ochroniarze często przekraczają swoje uprawnienia.
No
5 miesięcy temu
Od kiedy za wprowadzanie czytelników w błąd "dziennikarz" będzie w PL ponosił surowe konsekwencje!? :-)
Security
5 miesięcy temu
Ochraniacz może również spr. Nasz tel i laptopa. Oraz pochodzenie 7 pokoleń wstecz wg autora
Członek PIS
5 miesięcy temu
Pan dziennikarz nie odrobił lekcji. Ciuś ciuś. A honorarium chce.
JA!
5 miesięcy temu
Michał Krawiel i wszystko jasne!!!
Yang sze
5 miesięcy temu
Większych bzdur nie czytałem ktoś tutaj się chyba za dużo głupot naczytał i naoglądał. Troglodyta z ochrony może co najwyżej grzecznie nad prosić o cokolwiek 😳
Tom
5 miesięcy temu
Co za bzdury, często używają rękoczynów, popychają szarpią czyli naruszają nietykalność cielesną, poza tym potocznie "pagaje" ochroniarze to emeryci często nie wiedząc i naruszając prawa
mari0
5 miesięcy temu
Autor tego artykułu niech najpierw zaznajomi się z Ustawą o ochronie osób i mienia. A później pisze artykuł gdyż większość jest bzdurą.
bEEHqUwH
nick
5 miesięcy temu
Ludzie o czym wy piszecie co za bzdury, jakie legitymowanie ? Cieć sklepowy nie ma wogóle uprawnień do używania środków przymusu bezpośredniego, nie ma uprawnień do przeglądania zawartości plecaków toreb i tem podobnych.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić