oprac. Kamil Różycki| 

Znana z Zalando sieć odzieżowa ogłosiła upadłość. Kłopoty klientów

43

Popularna marka odzieżowa mająca swój sklep w Polsce złożyła wniosek o upadłość. Holenderska sieć zniknie z polskiego krajobrazu, jednak nim to się stanie na klientów zarówno stacjonarnego, jak i internetowego sklepu mogą czekać spore problemy ze zwrotem pieniędzy czy realizacją zamówień.

Znana z Zalando sieć odzieżowa ogłosiła upadłość. Kłopoty klientów
Holenderska sieć ogłosiła upadłość (Getty Images, © Michael Malorny)

Nie jest tajemnicą, że ostatnie lata dla branży odzieżowej były bardzo trudne. Pierwszym ciosem okazała się pandemia, która wymusiła nie tylko tymczasowe zamknięcie milionów sklepów, ale także znacząco utrudniła produkcję, która w wielu przypadkach opiera się na krajach Trzeciego Świata.

Sporo firm nie dało rady przetrwać tego trudnego okresu, ogłaszając swoją upadłość. Również na gigantach branży pandemia wymusiła likwidację kolejnych sklepów. Kolejny cios po pandemii nadszedł niecałe dwa lata później, kiedy to ze względu na wojnę i związane z nią sankcje wymuszono na markach zamknięcie setek sklepów i fabryk.

Turbulencje związane z tymi wydarzeniami doskonale pokazuje holenderska marka Scotch&Soda znana, chociażby ze współpracy z Zalando. W 2024 roku po raz kolejny w swojej historii ogłosiła ona upadłość. Pierwszy raz taka sytuacja miała miejsce w 2022 roku, jednak tymczasowo udało się zażegnać problemom.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Prezent dla nauczyciela na koniec roku? Zapytaliśmy Polaków, co o tym sądzą

Znana z Zalando marka odzieżowa ogłosiła upadłość

Po raz pierwszy nieudaną misję ratunkową holenderskiej marki podjął amerykański inwestor Bluestar Alliance. Jak się jednak okazało, kryzys sieci jest na tyle poważny, że nawet mimo jego wkładu nie udało się uratować sytuacji, czego efektem jest właśnie złożony wniosek o upadłość.

Sprawa jest tyle poważna, że z tego powodu bardzo duże problemy mogą mieć klienci Scotch&Soda. Choć na razie brak informacji o zamknięciu wrocławskiego sklepu stacjonarnego, to opóźnienia w realizacji zamówień internetowych i oddawaniu pieniędzy za zwrócone towary już są zapowiedziane.

Mimo to decydując się na zakup produktów tej sieci za pośrednictwem strony Zalando, nie ma żadnych informacji o możliwych opóźnieniach dostawy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić