Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Karnowski
Kamil Karnowski
|
aktualizacja

Żołnierze NATO już od maja w Polsce

16
Podziel się:

Na wiosnę przyszłego roku do Polski trafi tysiąc amerykańskich wojskowych. Według wstępnych planów żołnierze mieli przybyć nad Wisłę już w kwietniu, jednak ich rozmieszczenie opóźni się do maja.

wojsko
wojsko (Shutterstock.com, shutterstock.com)

Amerykańskie jednostki będą w stanie gotowości bojowej. Natowskie wojska mają reagować w razie ewentualnego zagrożenia ze Wschodu. Dotychczas ich obecność była tymczasowa i polegała na braniu udziału w międzynarodowych ćwiczeniach wojskowych w ramach struktur NATO.

Te cztery grupy bojowe nie wykluczają dodatkowych sił, które wyślemy tam w celach szkoleniowych. Ich zadaniem będzie odstraszać, a w razie potrzeby walczyć - powiedział czeski gen. Petr Pavel, przewodniczący komitetu wojskowego NATO.

NATO wesprze także kraje nadbałtyckie. Po tysiąc żołnierzy trafi również na Łotwę, Litwę i do Estonii. Ich obecność ma odstraszać Rosję. Decyzję podjęto głównie ze względu na aneksję Krymu przez Moskwę w 2014 r. - informuje "The Wall Street Journal".

Rosja nie kryje niezadowolenia. Już od lipcowego szczytu NATO, który w odbył się w Warszawie, Moskwa uznaje działania Sojuszu to nic innego, jak zastraszenie.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(16)
LOL
6 lat temu
Co za głupi q^^^a naród! Wprowadzili najeźdźców do swojego kraju i jeszcze się z tego cieszą!
123
6 lat temu
Niech sobie straszą z tej swojej wyspy, a nie z Polski, bo Rosja nikogo nie straszny, tylko Ameryka wywiera presje i ciagle na każdej granicy wszystkie swoje wojska w Europie wywala.
yyyyyyy
6 lat temu
kpina z czym do ludu niech USA bije się na swojej ziemi
endriu65
6 lat temu
Ruskie się wystraszą, zwiną mapę i uciekną gdzie pieprz rośnie. Straszyć się mogą sami babą jagą. Przyjadą żeby prowokować ruskich z nadzieją na wywołanie konfliktu zbrojnego w Europie.
waciak
6 lat temu
Odwracanie uwagi od bardzo trudnej sytuacji w USA jest tym co może przedłużyć agonię tej napompowanej " demonokracji " pompatycznie przez mas-mendia . A dolar to lżejszy jest od balonu z ciepłym powietrzem - więc czemu się nie unosi w górę , w niebyt ?
kalinowski999
6 lat temu
Zydowskie media w Polsce skupiaja uwage zidiocialych Polakow na Rosji.Tymczasem Niemcy powoli ale konsekwentnie odcinaja nam Slask i Pomorze.
p
6 lat temu
USAdolf ucieknie na sam widok wojsk Rosyjskich
ms
6 lat temu
Sio z Polski, Rosja nas uwielbia nie niszczcie słowińskich bliźni.
pppp
6 lat temu
i dobrze nie będziemy sami ,wojsko USA się przyda szczególnie nad Bałtykiem ,a gotowość jest potrzebna bo licho nie śpi, na Rosję nie należy patrzyć bo im wszystko się nie podoba co daje gwarancje bezpieczeństwa nam , burzy ich plany i wymaga dofinansowania swojego wojska a bumu gospodarczego to u nich nie ma i forsy też na wojsko nie ma .ot i taka prawda.
weteran
6 lat temu
mamy tylko struktury wojskowe,które musimy utrzymywać,Młodzi wyjechali za pracą ,Służba obowiązkowa zniesiona ,w razie ,,WW: gdyby młodym dać broń to pierwszych siebie wykończą nawzajem,a z resztą wysłać ich na prawdziwy poligon to nie będą umieli Przetrwać w trudnych warunkach,no chyba że Disco im zrobi wróg to będą tańczyć pod dyktando !!!
jadra
6 lat temu
Rzymscy cesarze mówili "tam sięga moja władza gdzie są moje wojska". Tak na własne życzenie mamy nowego okupanta w dodatku na nasz koszt.
tutejszy
6 lat temu
Niech no tylko wybory wygra Tramp a wygra to za wypoczynek janków zapłaci polski robotnik Jak już będą to chyba pozwolą na przejazd Nocnych Wilków,, tym bardziej że 16 Rajd Katyński przebiega bez zakłóceń i dlatego ,,media,, nadające w polskim języku o tym nie informują
wron
6 lat temu
Do maja jeszcze dużo może się zmienić .
kwch
6 lat temu
A Rosja niech tak się nie burzy bo sami mają swoich żołnierzy na Białorusi.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić