Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Karnowski
Kamil Karnowski
|
aktualizacja

Zobacz, co się stanie, gdy wyłączysz telefon na 15 minut dziennie

32
Podziel się:

Codziennie spędzamy z telefonem w ręku nawet do 5 godzin. Wystarczy jednak wyłączyć go na krótką chwilę, by poczuć ogromną zmianę.

Zobacz, co się stanie, gdy wyłączysz telefon na 15 minut dziennie
(iStock.com)

Całkowite wyłączenie urządzenia może mieć na nas ogromny wpływ. Naukowcy ze Stowarzyszenia Brytyjskich Psychologów twierdzą, że każdemu z nas wystarczy 15 minut dziennej "terapii". Ma ona jednak dość niespodziewany skutek.

Po pierwsze pozbędziemy się w ten sposób negatywnych emocji. Zniknie stres i poddenerwowanie spowodowane np. oczekiwaniem na ważny telefon, SMS-a lub wiadomość na Facebooku od bliskiej osoby. To jednak nie wszystkie skutki, jakie łączą się z wyłączeniem najpopularniejszego na świecie "pożeracza czasu".

Psychologowie odkryli, że w chwili wyłączenia telefonu znikają nie tylko negatywne emocje. Wraz z nimi, na krótką chwilę, pozbywamy się także tych pozytywnych. Spada nasz poziom ekscytacji i zainteresowania - podaje Metro.

Zobacz także: Zobacz także: Wyciągnął jej telefon. Nawet nie poczuła

Zauważyliśmy jednak, że ma to tylko krótkotrwałe działanie. Podczas eksperymentu trwającego miesiąc okazało się, że po czterech tygodniach ludzie przyzwyczajali się do wyłączania komórek i spadku ich emocjonalności już nie było - komentuje - Christian Jarrett z Uniwersytetu w Rochester.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(32)
Abracadabra
5 lata temu
A jak ja mam średnio 60 tel dziennie to jak wyłączyć tel w firmie?
jaa
5 lata temu
Łooo ja jak używam 15 minut na tydzień to szok nadłużej w urodziny imieniny czy jakieś święta No cóz inni maniacy umrą pewnie nawet nie wiedząć czemu
8i3o3093
5 lata temu
mój tel wykorzytuje do wbijania gwoździ i jako podstawke pod szklankę i nie wybrażam sobie jak można rozmawiać przez podstawke do szklanki. Nie musze jej wyłączać też.... aha i jeżem członkiem PO i Nowoczesnej
Tom Kos
5 lata temu
Ja nawet spie z moim IPhone 7...
sy.k
5 lata temu
Mój mąż nawet w nocy się budzi bo coś przyszło na komórkę od rana wita komórkę je i spędza dzień z komórką to samo na wczasach wyjazdach zdjęcia komórką nagrywanie przesyłanie komentowanie. Mi się już odzywać do nie go nie chce bo on mnie( nie słyszy lub już nie rozumie co mówię). Mówię mu, że jest uzależniony , hm czytaj wcześniejsze stwierdzenie w nawiasie. I co mam mu komórkę zabrać jak dziecku??? czy to się da? Co robić?
Aldaron
5 lata temu
Co za bzdury piszecie. Właśnie po wyłączeniu odczuwa się największy dyskomfort zwłaszcza jeśli ma się pracę w której przełożeni i klienci oczekują że jesteś dostępny. Takie wyłączenie powoduje lawinę agresji z ich strony. Nie wiem jak ma mi to pomóc wyzbyć się złych emocji.
Joanna
5 lata temu
Ja włączam telefon tylko na 15 minut dziennie - wtedy, kiedy muszę gdzieś zadzwonić, albo sprawdzić, czy nie ma czegoś pilnego na poczcie
commi
5 lata temu
Ja korzystam z telefonu tylko 15 minut na dobę!!! Można!
Bogdan
5 lata temu
Normalny człowiek korzysta z telefonu jak musi i nie potrzebuje żadnego wyłączania. W tym czasie może być jakiś bardzo ważny telefon, takie czasy...
xyz
5 lata temu
Pomyślmy... będzie wyłączony kwadrans dziennie?
mirek
5 lata temu
Ja wyłączam na 8 godzin, jak idę spać. To jest dopiero odstresowanie!
Enmerkar
5 lata temu
"Codziennie spędzamy z telefonem w ręku nawet do 5 godzin"? Kto to pisał? Nie miało być "minut"? Ponad 5 minut dziennie telefon w ręce mają tylko osoby z IQ<70, które i tak nie umiałyby przeczytać tak długiego tekstu.
tissott
5 lata temu
ktoś chyba tym dzieciom te telefony najpierw kupił, potem dał i pozwolił używać do woli zeby był spokój i cisza, potem trwoga do Boga ?
5 lata temu
już od dawna mam popsuty telefon i czuje zmianę , mniejszy stres i wgl.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić