Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Zobacz, co się stanie, gdy wyłączysz telefon na 15 minut dziennie

36

Codziennie spędzamy z telefonem w ręku nawet do 5 godzin. Wystarczy jednak wyłączyć go na krótką chwilę, by poczuć ogromną zmianę.

Zobacz, co się stanie, gdy wyłączysz telefon na 15 minut dziennie
(iStock.com)

Całkowite wyłączenie urządzenia może mieć na nas ogromny wpływ. Naukowcy ze Stowarzyszenia Brytyjskich Psychologów twierdzą, że każdemu z nas wystarczy 15 minut dziennej "terapii". Ma ona jednak dość niespodziewany skutek.

Po pierwsze pozbędziemy się w ten sposób negatywnych emocji. Zniknie stres i poddenerwowanie spowodowane np. oczekiwaniem na ważny telefon, SMS-a lub wiadomość na Facebooku od bliskiej osoby. To jednak nie wszystkie skutki, jakie łączą się z wyłączeniem najpopularniejszego na świecie "pożeracza czasu".

Psychologowie odkryli, że w chwili wyłączenia telefonu znikają nie tylko negatywne emocje. Wraz z nimi, na krótką chwilę, pozbywamy się także tych pozytywnych. Spada nasz poziom ekscytacji i zainteresowania - podaje Metro.

Zobacz także: Zobacz także: Wyciągnął jej telefon. Nawet nie poczuła

Zauważyliśmy jednak, że ma to tylko krótkotrwałe działanie. Podczas eksperymentu trwającego miesiąc okazało się, że po czterech tygodniach ludzie przyzwyczajali się do wyłączania komórek i spadku ich emocjonalności już nie było - komentuje - Christian Jarrett z Uniwersytetu w Rochester.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić