oprac. Basia Żelazko| 

"Milionerzy". Fatalna wpadka TVN. To pytanie naprawdę padło

281

Podczas emisji odcinka "Milionerów" z 15 marca padło pytanie, na które uczestniczka nie znała odpowiedzi i odpadła z gry. Jednak internauci szybko wytknęli produkcji błąd: żadna z odpowiedzi nie była prawidłowa!

"Milionerzy". Fatalna wpadka TVN. To pytanie naprawdę padło
W "Milionerach" twórcy pytania nie podali żadnej poprawnej odpowiedzi

Wpadki w "Milionerach" nie zdarzają się często, ale za każdym razem są szeroko komentowane. Nic dziwnego: niejednokrotnie kosztują uczestników wielką kasę! Tak też było podczas poniedziałkowego odcinka, gdy o milion walczyła Justyna z Warszawy.

Pytanie, z jakim miała kłopot, brzmiało: "Trzydziestego pierwszego dnia którego miesiąca 1859 r. po raz pierwszy zabrzmiał dzwon na londyńskiej wieży Big Ben?" Uczestniczka miała cztery odpowiedzi do wyboru: kwiecień, maj, wrzesień lub listopad.

Postawiła na odpowiedź kwiecień, niestety produkcja jako odpowiedź prawidłową oznaczyła maj. I okazuje się teraz, że nikt nie miał racji!

Początkowo internauci dziwili się, że uczestniczka nie wie, że kwiecień nie ma 31 dni. Ale szybko o wiele ważniejsze stało się to, że żadna z proponowanych odpowiedzi nie była prawidłowa!

Dobry wieczór. To zegar ruszył 31 maja 1859 r., ale dzwon Great Bell (zwany Big Benem) po raz pierwszy zadźwięczał 11 lipca. W polskiej Wikipedii jest błąd i odpowiedź w programie, wskazana jako prawidłowa (31 maja 1859), też jest błędna. Tę informację można znaleźć na angielskojęzycznej Wikipedii (wskazany jest lipiec 1859), oraz na oficjalnej stronie UK Parliament, a także na innych brytyjskich stronach, np. na BBC - brzmi jeden z komentarzy pod facebookowym postem programu TVN.

Rzeczywiście, twórcy pytania najwyraźniej kierowali się polską Wikipedią i nie upewniali się już w innych źródłach. Co ciekawe: ta informacja została poprawiona na polskiej stronie. Tylko co dalej z uczestniczką, która odpadła? TVN nabrał w wody w usta i nie odpowiedział na pytania WP.

Zobacz także: Zadaliśmy Polakom pytanie za milion. Zobaczcie, co odpowiedzieli
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić