o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
Basia Żelazko
|

"Milionerzy". Fatalna wpadka TVN. To pytanie naprawdę padło

133
Podziel się

Podczas emisji odcinka "Milionerów" z 15 marca padło pytanie, na które uczestniczka nie znała odpowiedzi i odpadła z gry. Jednak internauci szybko wytknęli produkcji błąd: żadna z odpowiedzi nie była prawidłowa!

"Milionerzy". Fatalna wpadka TVN. To pytanie naprawdę padło
W "Milionerach" twórcy pytania nie podali żadnej poprawnej odpowiedzi
bEEhchLp

Wpadki w "Milionerach" nie zdarzają się często, ale za każdym razem są szeroko komentowane. Nic dziwnego: niejednokrotnie kosztują uczestników wielką kasę! Tak też było podczas poniedziałkowego odcinka, gdy o milion walczyła Justyna z Warszawy.

Pytanie, z jakim miała kłopot, brzmiało: "Trzydziestego pierwszego dnia którego miesiąca 1859 r. po raz pierwszy zabrzmiał dzwon na londyńskiej wieży Big Ben?" Uczestniczka miała cztery odpowiedzi do wyboru: kwiecień, maj, wrzesień lub listopad.

bEEhchLr

Postawiła na odpowiedź kwiecień, niestety produkcja jako odpowiedź prawidłową oznaczyła maj. I okazuje się teraz, że nikt nie miał racji!

Początkowo internauci dziwili się, że uczestniczka nie wie, że kwiecień nie ma 31 dni. Ale szybko o wiele ważniejsze stało się to, że żadna z proponowanych odpowiedzi nie była prawidłowa!

Dobry wieczór. To zegar ruszył 31 maja 1859 r., ale dzwon Great Bell (zwany Big Benem) po raz pierwszy zadźwięczał 11 lipca. W polskiej Wikipedii jest błąd i odpowiedź w programie, wskazana jako prawidłowa (31 maja 1859), też jest błędna. Tę informację można znaleźć na angielskojęzycznej Wikipedii (wskazany jest lipiec 1859), oraz na oficjalnej stronie UK Parliament, a także na innych brytyjskich stronach, np. na BBC - brzmi jeden z komentarzy pod facebookowym postem programu TVN.

Rzeczywiście, twórcy pytania najwyraźniej kierowali się polską Wikipedią i nie upewniali się już w innych źródłach. Co ciekawe: ta informacja została poprawiona na polskiej stronie. Tylko co dalej z uczestniczką, która odpadła? TVN nabrał w wody w usta i nie odpowiedział na pytania WP.

bEEhchLx
Zobacz także: Zadaliśmy Polakom pytanie za milion. Zobaczcie, co odpowiedzieli
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEhchLS
Źródło:
WP Teleshow
KOMENTARZE
(133)
filomena
6 miesięcy temu
Celem pytania było wytypowanie miesiąca, który ma 31 dni, a nie konkretnie co w tym dniu się zdarzyło!!!! Sprawdzają przez eliminację refleks, zupełnie potem nieprzydatny a wiedza cienka jak żyłka wędkarska? Skąd biorą takie "lebiody"? Ale nie może każdy program kończyć się zagarnięciem miliona?!
Wielka Gra
6 miesięcy temu
a niedawno młody inżynier tym teledurnieju wyznał, że nie słyszał o metalach kolorowych. Pora umierać
wew
6 miesięcy temu
TVN kłamie nawet w teleturniejach
bEEhchLT
Malwa
6 miesięcy temu
Ja już nie oglądam takich głupich programów,ponieważ dawno było również pytanie jakim jest j.urzędowy w Kanadzie. Polacy mieszkający tam wiedzieli.A w tym programie byłoodwrotnie.Poprostu bisnes i ogłupianie. Ten program powinien mieć nazwę zgaduj zgadula.Wiele pytań nie znałam,a potrafiłam prawidłowo odpowiedzieć.
sawa
6 miesięcy temu
Tak czy owak uczestniczka była inteligentna inaczej. Już w przedszkolu dzieciaki ćwiczą na kostkach rąk te miesiące.
zibi
6 miesięcy temu
Ta Pani głośno myślała poprawnie, że chodzi o miesiąc, ktory ma 31 dni i na tym niestety poległa. A czepianie się faktow czy zegar ruszył, czy zadzwonił jest niepoważne
Toro
6 miesięcy temu
Uczestniczka udowodniła, że nie ma głupich pytań, są tylko debilne odpowiedzi. Ale jak się piszę na co dzień bzdury to nie ma co oczekiwać elokwencji i życiowej mądrości
Oleguer_presa...
6 miesięcy temu
Tu mozna bylo zadać pytanie nawet o początek świata i jak ktos w tym wieku nie potrafi na kostkach dłoni odliczyc sobie miesiecy z 31 dniami to tez nie odpowie, ale czego oczekiwać po korespondentce plotka
aann
6 miesięcy temu
Jedyna prawidłowa odpowiedź to maj.
aann
6 miesięcy temu
Jedyna odpowiedź to maj.
TVP PIS
6 miesięcy temu
TVN Zło i tyle w temacie !
Sebastian
6 miesięcy temu
Zapewne nawet gdyby do wyboru był lipiec uczestniczka i tak wskazałaby bezmyślnie kwiecień. Gdyby powiedziała 31 maj to wtedy ewidentna wina byłaby po stronie stacji a wniosek jest jeden że nie miała pojęcia o fakcie i po drugie nie wie ile dni zawierają miesiące w roku. Pomyłka po stronie stacji jest ale blamaż uczestniczki jeszcze większy.
franek
6 miesięcy temu
Skoro widziała w kwietniu 31 dni, to słusnie, że odpadła....
bEEhchLL
11 lipca 1859
6 miesięcy temu
Na stronie parliamentuk jest informacja, że "1859: Wielki Zegar zaczyna tykać 31 maja, a uderzenia Wielkiego Dzwonu po raz pierwszy słychać 11 lipca."
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić