aktualizacja 

Fani tłumnie odwiedzili Wilkowyje. Na zlocie pojawił się również gwiazdor serialu "Ranczo"

18

15 sierpnia w Jeruzalu odbył się I Ogólnopolski Zlot Fanów Serialu "Ranczo". W niewielkiej wsi pojawiły się ogromne tłumy. Na odwiedzających czekało wiele atrakcji, wśród których był występ jednej z największych gwiazd kultowej produkcji.

Fani tłumnie odwiedzili Wilkowyje. Na zlocie pojawił się również gwiazdor serialu "Ranczo"
Fani tłumnie odwiedzili serialowe Wilkowyje (o2.pl)

Od premiery ostatniego odcinka serialu "Ranczo" minęło już prawie 6 lat. Pomimo upływu lat, czy braku większych szans na kontynuację serial TVP nadal cieszy się ogromną popularnością. Większość scen nakręcono w położonej kilkadziesiąt kilometrów od Warszawy wsi Jeruzal i jej okolicach. W tym roku zorganizowanemu tam jarmarkowi towarzyszył pierwszy w historii zlot fanów, na którym byliśmy obecni.

Wieś Jeruzal cieszy się ogromną popularnością dzięki serialowi i jest często odwiedzana przez fanów serialu. Widać było to już na samym wjeździe. Ostatnie kilkaset metrów drogi prowadzącej na sławny rynek przed sklepem zastawione było samochodami po obu stronach jezdni. Sytuacja wyglądała tak samo z każdej strony wsi. Ponadto jeden z mieszkańców zorganizował na swojej ziemi parking, na którym zmieściło się kilkadziesiąt aut.

Podczas Jarmarku Folkowego w Wilkowyjach przygotowano dla fanów wiele atrakcji. Bohaterem imprezy był Piotr Pręgowski, który w "Ranczu" odgrywał rolę Pietrka. Postać wokalisty disco polo pokochali widzowie w całej Polsce. Aktor podczas zlotu wykonywał na scenie piosenki ze swojego repertuaru. Niektórym udało się nawet zrobić z nim zdjęcie.

15 sierpnia w Jeruzalu pojawiły się tysiące odwiedzających. Turyści mogli zrobić zakupy na lokalnych straganach, a w dwóch sklepach spożywczych kupić kultowego Mamrota i pamiątki z serialu. Na scenie oprócz Piotra Prągowskiego pojawili się m.in. zespół Chałasy, Orkiestra Dęta Mrozów oraz przeprowadzono konkurs wiedzy na temat "Rancza". Na jednym ze stoisk lemoniadę można było kupić od serialowego Jaśka Solejuka i jego kolegów.

Kultowe lokacje z "Rancza"

W dniu jarmarku zatłoczenie było powszechnym zjawiskiem na ulicach Jeruzala. Fani ruszyli zwiedzać wieś, chcąc na własne oczy zobaczyć znane z serialu budynki. Największą popularnością cieszył się sklep Więcławskiej oraz kościół. Obok budynku sakralnego zainteresowanie wzbudzała też plebania, którą od czasu serialowych zdjęć nadgryzł ząb czasu.

Remont przeszedł za to budynek przychodni, w której pracował dr Wezół. W rzeczywistości to własność gminy Mrozy i nigdy nie było tam ośrodka zdrowia. Efekty prac nie ucieszyły przechodzących obok fanów serialu. Wielu z nich stwierdziło, że odmalowanie elewacji i usunięcie z działki drzew sprawiły, że klimat lokacji przepadł. W samym Jeruzalu odwiedzić można jeszcze punkt apteczny, budynki starej i nowej szkoły, stary dom Witebskiego oraz siedzibę PPU.

Wójt urzędował w Latowiczu

Będąc w Jeruzalu warto udać się również do oddalonego o kilka kilometrów Latowicza. To właśnie tam znajduje się budynek urzędu gminy, który niejednokrotnie pojawiał się w "Ranczu". Stamtąd odwiedzić można jeszcze dom wójta Kozioła, który jest położony kilka minut jazdy samochodem od urzędowej lokacji. Z okazji festynu obok obu miejsc również kręciło się wiele osób.

Zobacz także: Ostre słowa o Adamie Glapińskim. "Szkodnik polskiej gospodarki"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić