Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MPS
|
aktualizacja

Sąd zdecydował. Kwota jest ogromna. "Rażąca i skandalicznie wysoka"

41
Podziel się:

Malarka przegrała proces, który wytoczyła Adamowi Gumkowskiemu. Według Hanny Bakuły lekarz medycyny estetycznej wykonał zabieg, po którym miała komplikacje zdrowotne. Artystka komentuje decyzję sądu.

Sąd zdecydował. Kwota jest ogromna. "Rażąca i skandalicznie wysoka"
Hanna Bakuła komentuje wyrok sądu (AKPA)

W 2003 r. Hanna Bakuła zdecydowała się na lifting. Jak sama tłumaczyła, zabiegiem chciała ukryć skutki wypadku, który miał miejsce kilka lat wcześniej. Artystka była rozczarowana efektem i wytoczyła proces chirurgowi, Adamowi Gumkowskiemu. W wywiadach mówiła, że przez operację cierpiała na ropowicę twarzy i sepsę.

Sąd oczyścił lekarza ze wszystkich postawionych mu zarzutów już w 2012 r. W orzeczeniu stwierdzono, że Hanna Bakuła sama ponosi odpowiedzialność za powikłania, ponieważ nie zgłaszała się na wizyty kontrolne oraz zataiła choroby, które mogły mieć wpływ na jej stan zdrowia.

Artystka odwoływała się od wyroku i wciąż otwarcie oskarżała Adama Gumkowskiego za zrujnowanie zdrowia. W 2016 r. sąd nakazał malarce publicznie przeprosić lekarza, czego Hanna Bakuła nie zrobiła. Jak informował Pomponik, w maju 2022 r. wymiar sprawiedliwości orzekł, że artystka ma wypłacić chirurgowi 750 tys. zł.

Według "Faktu", Hanna Bakuła nie wiedziała, że w ostatnim czasie toczyło się w jej sprawie postępowanie sądowe. Wraz z prawnikiem przygotowała oświadczenie, które przesłała do redakcji "Faktu".

"W nawiązaniu do nieprawdziwych informacji, publikowanych na zlecenie Pana Gumkowskiego, z którym od wielu lat jestem w sporze, informuję, że sąd nigdy nie zasądził wobec mnie odszkodowania w związku z naruszeniem dóbr osobistych Pana Gumkowskiego. Kwota 750 tys. zł, o której mowa w artykułach, nie jest odszkodowaniem dla Pana Gumkowskiego, a ponadto jest rażąca i skandalicznie wysoka. Co więcej, nie miałam możliwości pełnej obrony swoich praw w postępowaniach, gdyż nie brałam nich udziału — korespondencja z nimi związana nie była do mnie faktycznie doręczona. Niemniej, jak tylko się o nich dowiedziałam, od razu podjęłam odpowiednie kroki prawne celem zmiany sytuacji i aktualnie czekam na wydanie rozstrzygnięcia".

Malarka przeprosi lekarza na łamach "Gazety Wilanowskiej" i "Super Expressu". W rozmowie z "Faktem" Hanna Bakuła powiedziała, że zrobi to, choć "nie czuje się winna".

Zobacz także: Hanna Bakuła o dowcipie Andrzeja Mleczki, który oburzył Polki
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(41)
Teresa
2 miesiące temu
Zastanawiam się czemu P.Bakula nie chodziła na kontrolę lekarskie. Może natychmiastowa reakcja byłaby zbawienna . Ale P. Hanna zawsze wie lepiej
Lola
2 miesiące temu
20 lat??!! Nasze szybkie sądownictwo... można zdrowie NAPRAWDĘ stracić..
Puotr
2 miesiące temu
Dobrze jej tak powinna przeprosic lekarza na pierwszej stronie wszystkich gazet
alpaka
3 miesiące temu
Lepiej już zjeść psią kupę z chodnika, niż przepraszać kogoś takiego. Pani Haniu, niech go Pani NIE PRZEPRASZA, trzeba mieć swój honor i to przez samo "h". Zrujnował Pani zdrowie,Pani to wie i on też to wie. Jeżeli Pani się ugnie i go niesłusznie przeprosi, to ten "fachman", nie wyciągnie wniosków, z tego co uczynił, nie dokształci się i nadal będzie ludziom z gęby robił część ciała na 4 litery, a podających go do sądu, będzie w ten sposób uciszał i jeszcze kabzę sobie nabijał. Trzeba upubliczniać, to co ten człowiek zrobił, czynić naciski na sąd oraz organy prawne, w kwestii tego odszkodowania dla niego. Mam podobną sytuację. Osobnik, który był kierownikiem mojego małżonka, wysłał go do wykonywania czynności, których małżonek nie mógł wykonywać, gdyż miał przeciwskazania zdrowotne, jako osoba niepełnosprawna. Mój małżonek, w wyniku tego zmarł w pracy. Domagam się odszkodowania od zakładu pracy oraz tego typa, to typ podał mnie o obrazę dóbr osobistych. Prędzej zjem papier toaletowy niż go przeproszę, albo mu zapłacę.Nie wolno się uginać przed takimi ludźmi.
Ppppp
3 miesiące temu
Jak nie umie wydawać pieniędzy, to nie rozda dzieciom
Pol
3 miesiące temu
Pamietam jak wieszała psy na tym lekarzu w telewizji. Rujnowała mu reputacje i życie zawodowe przez wiele lat. Dobrze jej tak. On się domagał tylko przeprosin, ale tego nie zrobiła, teraz sąd przywalił jej za to dodatkową karę.
Buuuu
3 miesiące temu
Czy kiedykolwiek sad zasadzil tak wysoką sume np. za smierc pacjenta w wyniku błędu lekarza
SZklanka
3 miesiące temu
Horrendalne to odszkodowanie. Nie zasądza się podobnych kwot nawet w przypadku spowodowania śmierci.
Zenit
3 miesiące temu
Pani przodem ....i do kasy
Hioiu
3 miesiące temu
Nie lubię jej. Zawsze była odpychająca
Twój nick
3 miesiące temu
Wygląda na tranzystor
jkw
3 miesiące temu
Teraz pani przeprasza. Śmieszne. Proszę zapłacić!
A-ten
3 miesiące temu
Ja też jestem po prostu już stary i młodszy nie będę, tylko że ja wiem o tym biologicznym fakcie i mi z nim jest dobrze, nie będę się odchudzał ani liftingował swoje zmarszczki i pójdę ze znajomymi na sutą kolację zamiast do lekarza by mnie odmładzał ! A pani malarka jest sobie sama winna bo oszukuje samą siebie a nie nas !
Joanna
3 miesiące temu
Każda operacja to ryzyko! Trzeba pogodzić się z naturalnym starzeniem i je polubić. Mści się działanie wbrew naturze.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić