Netflix mówi "stop". Popularna praktyka zostanie ukrócona

235

Nie brakuje takich, którzy decydują się na współdzielenie kont na Netfliksie. Oczywiście wszystko po to, by ograniczyć wydatki. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce ten proceder zostanie drastycznie ukrócony.

Netflix mówi "stop". Popularna praktyka zostanie ukrócona
Netflix (Pixabay)

W czerwcu pojawiły się informacje, że Netflix wykonuje kolejne testy. Ich celem było zmniejszenie liczby kont współdzielonych.

Teraz okazuje się, że prace cały czas trwają. "Nasi czytelnicy coraz częściej piszą o pojawiającej się planszy z prośbą o weryfikację, czy dany użytkownik faktycznie ma prawo do jego współdzielenia" - podaje portal dobreprogramy.pl.

Netflix. O tych zasadach trzeba pamiętać

Netflix co prawda pozwala na współdzielenie konta, ale tylko w ramach jednego gospodarstwa domowego. Odpowiednie pakiety umożliwiają ponadto korzystanie z serwisu na kilku urządzeniach jednocześnie.

Tymczasem wiele osób próbuje zaoszczędzić i dzieli konto z zupełnie nieznanymi użytkownikami. Właśnie z tym Netflix chce walczyć. Wszystko po to, by uzyskać jeszcze większe wpływy z abonamentów.

Na razie nie wiadomo, czy Netflix ostatecznie wymyśli coś, co totalnie uniemożliwi współdzielenie kont z nieznajomymi. Wygląda jednak na to, że działania giganta zmierzają w tym kierunku.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić