Wojciech Bojanowski nagle zniknął z TVN-u. Co się dzieje z dziennikarzem?

2

Wojciech Bojanowski od 2007 r. jest związany z TVN-em oraz TVN24. Jednak w ostatnim czasie widzowie nie oglądają go na ekranie. Jego materiały na stronie stacji też nie pojawiają się zbyt często - najnowsze reportaże datowane są na kilka miesięcy wstecz. Czy Bojanowski nadal współpracuje z TVN-em?

Wojciech Bojanowski nagle zniknął z TVN-u. Co się dzieje z dziennikarzem?
Wojciech Bojanowski prężnie działał w TVN-ie i TVN24. Ale ostatnio widzowie nie mają okazji, by oglądać go na antenie (Kadr z programu)

Przygoda Wojciecha Bojanowskiego z TVN-em rozpoczęła się w 2007 roku. Przez lata wykonywał obowiązki reportera dla programów "Fakty" w TVN-ie i "Superwizjer". Po trzynastu latach pracy objął funkcję Szefa Zespołu Projektów Specjalnych w TVN24. Dziś 40-letni dziennikarz, z doświadczeniem korespondenta wojennego, nie pojawia się często na ekranie. Dlaczego tak się dzieje?

Z informacji uzyskanych nieoficjalnie przez portal Wirtualne Media wynika, że zespół kierowany przez Bojanowskiego został zlikwidowany. Bojanowski nie bywa już na antenie, a na stronie tvn24.pl brakuje nowych reportaży jego autorstwa. Ostatni artykuł opublikowano cztery miesiące temu, wcześniejszy dziewięć miesięcy temu.

Kontynuacja artykułu poniżej materiału wideo.

Zobacz także: Marcin Prokop chciał odejść z "Dzień dobry TVN". Mówi, dlaczego

Od awansu na Szefa Zespołu Projektów Specjalnych TVN24 minęły cztery lata. Według dziennikarzy, którzy rozmawiali z Wirtualnymi Mediami, Bojanowski nie zajmuje już tego stanowiska, a zespół został rozwiązany.

Bojanowski pracuje czy nie pracuje w TVN24?

Dziennikarze portalu nie mają dokładnych informacji na temat obecnej roli Wojciecha Bojanowskiego w TVN-ie.

"Przełożoną dziennikarza została Beata Biel, head of digital premium unit w TVN24. Wcześniej podlegał bezpośrednio Michałowi Samulowi, redaktorowi naczelnemu TVN24 i 'Faktów' TVN. Producent Bojanowskiego, Marcin Piankowski w ostatnim czasie skupił się na pracy dla portalu tvn24.pl. Na korytarzach TVN mówi się, że Bojanowski dostał polecenie zwolnienia menadżerskiego gabinetu" - informują Wirtualne Media.

Bojanowski w mediach społecznościowych

Mimo że dziennikarz posiada profile na Instagramie i Facebooku, nie publikuje tam zbyt często. Jego instagramowe konto śledzi 272 tys. obserwujących, a najświeższe wpisy datowane są na kilka tygodni wstecz.

W bio profilu na Instagramie Bojanowski wciąż określa się tak: "Dziennikarz. Reporter. Szef Zespołu Projektów Specjalnych TVN24. Fakty TVN. TVN24. Superwizjer".

Wojciech Bojanowski na stronie internetowej "Faktów"

Na stronie internetowej programu "Fakty" można znaleźć zakładkę poświęconą Bojanowskiego, gdzie czytamy, że "urodził się w 1984 roku w Knurowie. Jest absolwentem dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Karierę w mediach zaczynał od staży w TVP3 w Krakowie". Przed dołączeniem do TVN-u pracował w "Gazecie Wyborczej" i "Newsweek Polska".

"Z TVN jest związany od 2007 roku. Zaczynał w portalu tvn24.pl". W 2015 r. zaczął pracę w "Faktach". Był korespondentem zagranicznym. Na wizji omawiał "kryzys migracyjny w Europie, akcję ratunkową w tajlandzkiej jaskini Tham Luang, trzęsienie ziemi we Włoszech czy rosyjską agresję na Ukrainę".

Strona podaje, że Bojanowski jest Szefem Zespołu Projektów Specjalnych TVN24, jednak pojawiły się doniesienia, że nie pełni już tej funkcji.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: AKG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić