Zwrot akcji w sprawie Holeckiej? "By nie wywołać sensacji"

26

Rychłe odejście Danuty Holeckiej z anteny TVP emocjonuje internautów. Stacja oficjalnie nie odnosi się do tych rewelacji. Teraz wykonali taktyczny ruch.

Zwrot akcji w sprawie Holeckiej? "By nie wywołać sensacji"
Danuta Holecka zniknie z "Wiadomości"? (TVP)

Danuta Holecka jest czołową twarzą "Wiadomości" TVP. Prezenterka jest związana z publicznym nadawcą od 30 lat, stałą prowadzącą wieczornego wydania serwisu informacyjnego stała się na początku 2016 roku, gdy telewizją zaczął rządzić Jacek Kurski.

Oprócz tego jest też szefową redakcji "Wiadomości". Tym samym przez ostatnie lata była określana przez zwolenników opozycji czołową propagandzistką. Wraz ze zmianą podziału władzy w Sejmie Holecka sama miała podjąć decyzję o odejściu z publicznej telewizji, zanim ktoś ją wyrzuci.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: TYLKO U NAS! Pracownik TVP o kulisach pracy w stacji po zmianach. "TVP jest upolityczniona...". Boi się o swoją posadę?

Jak od kilku dni media donoszą, 12 grudnia ostatni raz zobaczymy na antenie TVP Danutę Holecką. Choć sama zainteresowana, ani jej pracodawca nie potwierdzają tych doniesień, anonimowi informatorzy z TVP Info otwarcie o tym mówią.

Stacja stara się jednak odwrócić uwagę od tego tematu. Jak podają Wirtualne Media, nazwisko Holeckiej pojawiło się w styczniowym grafiku dyżurów. Informatorzy twierdzą jednak, że to nieprawda i taktyczny ruch, "by nie wywoływać sensacji".

Rozwiązanie umowy za porozumieniem stron miało nastąpić już w listopadzie. Początkowo mówiło się, że Danuta Holecka wycofała się tylko z prowadzenia "Wiadomości", ale pozostanie w TVP. Teraz pojawia się więcej doniesień na temat całkowitego rozstania ze stacją.

Wymowna jest również data odejścia prezenterki TVP. Dzień wcześniej, czyli 11 grudnia, podczas posiedzenia Sejmu ma nastąpić głosowanie nad wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego. Marszałem Sejmu Szymon Hołownia mówi wprost, że tego dnia zostanie wybrany nowy premier, którym prawdopodobnie zostanie Donald Tusk.

Wygląda więc na to, że Danuta Holecka pożegna się z widzami, uznając zwycięstwo obozu koalicjantów. Nie są znane jej dalsze plany zawodowe. Przypomnijmy, że z TVP miała podpisane dwie umowy: jedną na etat, drugą w ramach działalności gospodarczej. Zarobki za samo prowadzenie "Wiadomości" miały oscylować w okolicach 46 tys. zł netto miesięcznie.

Autor: MOS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić