Albert Kamiński| 
aktualizacja 

7 sygnałów, że twój organizm potrzebuje pomocy

13
1/8

Słuchaj swego ciała

Słuchaj swego ciała
(iStock.com, fizkes)
0
0

Nasze ciało to doskonała maszyna. Kiedy coś się dzieje źle, potrafi dać nam sygnał. Jeżeli zignorujemy te sygnały, możemy mieć problemy. Oto najpopularniejsze objawy świadczące, że coś jest nie tak.

2/8

Bezsenność, drażliwość i skurcze mięśni

0
0

Jeżeli występują równocześnie, prawie na pewno macie problem z niedoborem magnezu i potasu. Uzupełnijcie go, jedząc dużo bananów, szpinaku, ziemniaków oraz orzechów. W skrajnych przypadkach możecie doładować się preparatami minerałowymi.

3/8

Sucha skóra

0
0

To najczęściej efekt braku witaminy E. Żeby ją uzupełnić, jedzcie ryby, orzechy oraz zdrowe tłuszcze, jak np. olej lniany.

4/8

Nagły apetyt na słodkie

0
0

Organizm potrafi zasygnalizować nam brak glukozy. Podobne objawy występują przy stanach depresyjnych. Postawcie wtedy na gorzką czekoladę lub miód.

5/8

Apetyt na lód

0
0

Naprawdę występuje. Nagła chęć na zjedzenie kostki lodu to objaw braku żelaza. Zdecydujcie się wtedy na czerwone mięso, owoce morza i jaja. W takim przypadku warto też zasięgnąć opinii lekarza.

6/8

Krwawienie dziąseł

0
0

Gdy widzicie krew podczas mycia zębów, być może macie problem z niedoborem witaminy C. Włączcie do posiłków owoce cytrusowe, szpinak, paprykę, kapustę oraz brokuły. Powinno pomóc.

7/8

Rozdwojone paznokcie i końcówki włosów

0
0

Kiedy twoje paznkocie się rozdwajają, brakuje ci witaminy B. Spożywaj więcej grzybów oraz mleka.

8/8

Pierścienie wokół tęczówki

0
0

Gdy w waszych źrenicach dostrzegalne są pierścienie i macie mniej niż 50 lat, oznacza to, że waszym problemem jest wysoki poziom cholesterolu. Ograniczcie złe tłuszcze i najlepiej skonsultujcie się z lekarzem.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić