o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Bartosz Nowak
|

9 idiotycznych decyzji Hitlera podczas II wojny światowej

39 reakcji
1
0
38
Podziel się
1 z 10
Zatrzymanie czołgów przed Dunkierką
Zatrzymanie czołgów przed Dunkierką
(Deutsches Bundesarchiv)
0
0

Kiedy w maju 1940 roku niemieckie oddziały pancerne zbliżyły się na odległość 30 km do Dunkierki, Hitler zamiast kontynuować przez nikogo nie powstrzymywane natarcie wydał rozkaz, który w istotny sposób zaważył na dalszych losach wojny. Zatrzymał czołgi i akcję powierzył lotnictwu. Dzięki temu 330 tys. aliantów zostało ewakuowanych. Podobno Führer liczył na pokój z Londynem i nie chciał niszczyć wojsk brytyjskich, ale decyzja ta w perspektywie czasu dużo go kosztowała.

38
1
0
bDKrljhH
KOMENTARZE
(38)
jan
4 lata temu
Hitler jako strateg był genialny, a jego złe decyzje zawdzięczamy jego osobistemu lekarzowi, który faszerował go amfetaminą
Pawel
4 lata temu
Nie macie pojecia o czym piszecie oraz z czego wynikaly te decyzie."Gazetowi stratedzy"
jA
4 lata temu
Adolf Hitler był najbardziej skutecznym politykiem XXw - w latach 23 - 39, najlepszym wodzem XXw - w latach 33-39 - i najgorszym strategiem w latach 39 - 45....
bDKrljhL
obiektywny
4 lata temu
Jednak 6 mln luda wykończył, a obecni stratedzy nie potrafią wsadzić do kryminału nawet kilku największych złodziei, zaprzańców i zdrajców ojczyzny! Pewnie dlatego niedługo ich zaczną wsadzać?
nn
4 lata temu
Takich katastrofalnych decyzji było więcej.. np. atakowanie miast zamiast lotnisk w czasie Bitwy o Anglię, czy opóźnianie rozwoju nowych broni.
Najnowsze komentarze (38)
tryftu5iwi6wf...
4 lata temu
TERAZ BY SIĘ PRZYDAŁ ZROBIŁ BY PORZĄDEK W EUROPIE..........
Szczurek Gbur...
4 lata temu
Gdyby to wszystko wiedział co autor artykułu, podejmował by inne decyzje niż te co podejmował, czyli gdyby żaby miauczały były by pieskami, a tak zostały małpami, ewentualnie autorem tego artykułu,
Peter
4 lata temu
Gdyby Alianci opanowali Grecję, Jugosławię a w perspektywie - Albanię, Hitler atakując ZSRR, stanąłby przed perspektywą wojny na dwa fronty. A każde opóźnienie, przybliżało atak ZSRR na Zachód. Wg. niektórych historyków, Hitler uprzedził atak Stalina o dwa tygodnie.
Peter
4 lata temu
A czemu miał nie wierzyć Grubemu Hermanowi (Dunkierka). W 1939r lotnictwo się sprawdziło.
asda
4 lata temu
Stek bzdur na poziomie przedszkola. Wszystkie te decyzje miały jakieś uzasadnienie, a po fakcie zawsze się jest mądrym. Szkoda pisać...
gfhfh
4 lata temu
I tak pożył sobie w Argentynie
Zbrozło
4 lata temu
Złe decyzje to raczej podsuwali mu jego oficerowie.Tak jak atak na Stalingrad czy Moskwę .Hitler chciał uderzyć na roponośne pola w innym rejonie co bardziej by mu w wojnie pomogło niż zdobycie jakiegoś tam miasta ale uległ namową oficerów ,przekonali go że jak zdobędą Moskwę to będzie po wojnie.Nawet Wołoszański o tym mówił
Adam K
4 lata temu
Ja czegoś tu nie rozumiem. Większość komentujących wypowiada się o Hitlerze, jakby to był jakiś dobry wujek, który tylko przez przypadek nie zawojował całej Europy i nie zrobił z niej kolejnej bundes republiki. Rozumiem, że z perspektywy Niemiec lat 20-40 zrobił dla nich kapitalną robotę, ale nie zapominajmy, że był mimo wszystko jednym z największych zbrodniarzy. A to, co robią z nami teraz ISIS i inni przedstawiciele tej religii to podziękujmy Kościołowi, który od zarania dziejów, po całym świecie, szerzył się ze swoją religią jak zaraza.
bDKrljhD
rota
4 lata temu
Jest kilka uwag. 1) Atak na Grecję i Jugosławię w kwietniu-maju 1941 był nieunikniony (ropa w Rumunii). Te tereny były by (i tak już działo się) opanowane przez Wielką Brytanię. Znowuż - wojna w Afryce Północnęj. 2) Kreta miała strategiczne znaczenie jako ważna baza przerzutu zaopatrzenia do Afryki Północnej. Tak, relatywnie straty wśród spadochroniarzy były bardzo wysokie. lecz w kontekście znowuż strategicznym nie miały aż tak wielkiego znaczenia dla Wermachtu. Więc jak najbardziej logiczna decyzja. Inna rzecz operację wojsk spadochronowych na wielką skalę według Hitlera byłe kwestią wątpliwa. Paradoks, wszak jedyna szansą opanowania Krety był własne desant spadochroniarzy i on się udał, mimo wysokich strat.
Robert Kępczy...
4 lata temu
obwinianie Hitlera za upadek rzeszy jest jak jedzenie zupy widelcem dziady
morfeusz
4 lata temu
zatrzymał natarcie bo zabrakło tabletek amfetaminy dla żołnierzy... nie jest tajemnicą, że geniusz wojny błyskawicznej we Francji polegał na tym, ze naszprycowano wojsko prochami a ci w dwa tygodnie bez snu przeszli niepostrzeżenie Ardeny a następnie przetoczyli się jak walec przez pół Francji... kiedy dotarli do Dunkierki byli totalnie wyczerpani co pokazują liczne zdjęcia...
ziutek
4 lata temu
Teraz pedałkowaci redaktorzy mogą nazywać go jak sobie chcą . Hitler zrobił swoje i długo będzie się jego imię pamiętać
Pj
4 lata temu
Klonujcie Hitlera. Zrobi z islamem porzadek
xxxx7
4 lata temu
""Gregory 2 hours ago Hitler chciał po prostu zniszczyć Niemcy i to mu się udało ;)"" ryży żydoprusak chciał zniszczyć Polskę i prawie mu sze udało. W końcu Naróde się obudził.
bDKrljhp
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Tak wyglądał Paulo Sousa. Zobacz jak zmieniał się selekcjoner polskiej kadry

Paulo Sousa został zaprezentowany jako nowy selekcjoner polskiej kadry. Portugalczyk ma za sobą bogatą przeszłość, zarówno jako szkoleniowiec, jak i piłkarz. Zobaczcie jak nowy trener Polaków zmieniał się przez lata.
9.

Wybory w USA. Euforia na ulicach. Tak świętuje Ameryka

Joe Biden pokonał Donalda Trumpa w walce o fotel prezydenta USA. Zwolennicy kandydata Demokratów zaczęli już oficjalnie świętowanie.
bDKrljhq
8.

Wybory Prezydenckie w USA 2020. Tak głosuje Ameryka! Beyonce, Lovato

Wybory w USA 2020. Na kogo głosowały wielkie gwiazdy w Ameryce? Choć większość znanych celebrytów, a także sław Hollywoodu deklaruje chęć oddania głosu na demokratę Joe Bidena, to jednak wśród nich zdarzają się osoby, które zagłosowały na Donalda Trumpa - jak choćby raper Lil Wayne. Do wzięcia udziału w wyborach gwiazdy zachęcały w social mediach. "Te wybory są zbyt ważne. To coś więcej niż tylko polityka..." - apelowała do fanów Jennifer Lopez.
7.

Donald Trump - od milionera do prezydenta

Donald Trump w 2016 roku został 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych. Jednak przez wiele lat znany był jako miliarder i jeden z barwniejszych biznesmenów Nowego Jorku. Kupił linie lotnicze, założył agencję modelek i organizował konkursy piękności. Wystąpił w wielu filmach i serialach, napisał kilka książek, prowadził własny program o biznesie i reklamował największe koncerny świata. Jest zapalonym fanem sportu i wrestlingu.
bDKrljhr
5.

Strajk Kobiet. Cały internet się śmieje! Najlepsze hasła z protestów

Od 22 października w całej Polsce nieprzerwanie trwają protesty przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Coraz więcej osób pojawia się na manifestacjach z transparentami. Poza klasycznymi sloganami widnieją na nich również niezwykle kreatywne hasła z humorem. Oto najlepsze transparenty, jakie pojawiły się na protestach w całej Polsce.
4.

Strajk Kobiet. Tłumy na ulicach polskich miast. Jesteśmy na miejscu

W środę w różnych miastach Polski odbywa się kolejna odsłona Strajku Kobiet. Organizatorzy protestów namawiali kobiety, by tego dnia nie iść do pracy. W Warszawie i w Łodzi już rozpoczęły się demonstracje. Nasi redaktorzy są na miejscu i na bieżąco relacjonują, jak przebiegają protesty.
3.

Protest kobiet. Kreatywność uczestników nie zna granic

W całej Polsce trwają protesty przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. W demonstracjach biorą osoby w każdym wieku, często niosąc transparenty. Dostaje się nie tylko politykom, lecz także Kościołowi Katolickiemu. Uczestnicy dają pełny upust swojej pomysłowości.
bDKrljhs
2.

Strajk Kobiet. Polskie miasta zablokowane. Byliśmy na miejscu

Zgodnie z zapowiedziami, Ogólnopolski Strajk Kobiet zorganizował blokady w największych miastach Polski. Stanęły Warszawa, Gdańsk, Łódź i wiele innych. Redaktorzy wp.pl i o2.pl byli na miejscu i relacjonowali przebieg blokad.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić