Nareszcie konkrety o tarczy antyrakietowej. Amerykanie ujawnili
Już wkrótce
Kontrakty na budowę bazy tarczy antyrakietowej w Redzikowie mają być przyznane w lutym. Ogłosił to korpus inżynierów US Army - informuje radiogdansk.pl. Na zdjęciach screeny z wizualizacji projektu.
Jest termin
Prace budowlane ruszą latem.
Są już chętni
Amerykańscy inżynierowie mówią, iż oferty zainteresowanych firm już wpłynęły.
Na razie płot
Na razie w Redzikowie widoczny jest płot, który otacza miejsce, gdzie staną obiekty.
Będą dwie umowy
Korpus inżynierów podał informacje, że planowane jest przydzielenie dwóch dużych kontraktów na budowę bazy.
Pierwszy kontrakt
Jeden kontrakt może być wart 200 mln dolarów. Obejmuje on montaż systemów radarowych, elektroniki i wyrzutni rakiet.
Drugi kontrakt
Drugi kontrakt może być warty od 25 do 100 milionów dolarów. Umowa obejmuje wybudowanie infrastruktury, z której będzie korzystać 300 wojskowych zaangażowanych w obsługiwanie tarczy. Można jeszcze składać oferty.
Trzecia faza
Założenie systemu AEGIS Ashore w naszym kraju odbędzie się w ramach trzeciej fazy programu budowy tarczy antyrakietowej w Europie.
U Rumunów już wybudowali
W ramach drugiej fazy powstał system w Rumunii, taki sam, jaki będzie funkcjonował w Redzikowie. Rumuńska tarcza czeka na testy i certyfikację.
Termin zakończenia budowy
Tarcza w Redzikowie ma być gotowa w 2018 roku.