#urodowytematdnia Skończ z cukrem!

Podziel się:
1/4

Łyżeczka cukru

Łyżeczka cukru
(Pixabay.com)
0
0

Istnieje powiedzenie, że jesteśmy tym, co jemy. Jednak w tym przypadku nie jest ono ani trochę trafne. Nadmiar cukru nie powoduje bowiem, że jesteśmy słodcy, za to może mieć bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie i urodę.

Cukier wymiata wartościowe substancje. Przede wszystkim dotyczy to antyoksydantów, które zapewniają prawidłowe nawilżenie całego organizmu, a co za tym idzie - pomagają zachować dobrą kondycję skóry i przeciwdziałają procesom starzenia.

2/4

Dużo owoców

0
0

Najlepszym sposobem wyeliminowania cukrów jest zmiana diety. Powinniśmy skupiać się na spożywaniu "prawdziwego" jedzenia - owoców, warzyw, roślin strączkowych, ziaren. Należy w miarę możliwości unikać produktów wysoce przetworzonych, które są wręcz "naładowane" cukrem.

Ważne by w naszej diecie dominowały proteiny i błonnik. Odpowiedni poziom tych substancji sprawia, że nie odczuwamy potrzeby podjadania "czegoś słodkiego", ponieważ nie dochodzi do nagłych spadków energii w organizmie. W razie nagłej potrzeby przekąszenia czegoś "na ząb" warto sięgnąć po zdrowe zamienniki, takie jak np. pistacje.

3/4

Kuszące słodkości

0
0

Ważne by nie dać się zwieść pozornie wartościowym produktom. Jeśli napis na opakowaniu krzyczy, że coś jest zdrowe, to wcale nie musi oznaczać, że tak jest naprawdę. Produkty takie jak muesli i batoniki energetyczne często zawierają znaczne ilości cukru.

Oczywiście nie zawsze mamy możliwość wyboru "prawdziwego" jedzenia. Dlatego należy wnikliwie studiować zawartość kupowanych produktów. Warto pamiętać, że słowo "cukier" może mieć wiele zamienników, takich jak fruktoza, glukoza i maltoza.

4/4

Cukier, cukier

0
0

Oczywiście nasze zdrowie i uroda to nie tylko kwestia odpowiedniego odżywiania. Choć może brzmieć to banalnie, jednym z najbardziej wartościowych kosmetyków jest sen. Kiedy jesteśmy niewyspani, nasz organizm reaguje zwiększonym zapotrzebowaniem na wysoce energetyczne produkty.

Sięgamy wtedy po ciasto, pizzę i inne "zapychacze". Liczymy, że nagły skok cukru w organizmie nas rozbudzi, ale w efekcie organizm odczuwa jeszcze większe zmęczenie, a my znowu odczuwamy potrzebę zjedzenia czegoś słodkiego. Koło się zamyka, pozostajemy ospali, a nasza skóra wygląda na niezdrową i postarzałą.

Źródło:Informacja prasowa
Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić