A.S.| 

12-latka z Polski zastrzelona przy McDonald's. Cała Szwecja szuka białego audi

151

W niedzielę na przedmieściach Sztokholmu doszło do strzelaniny, której przypadkową ofiarą padła 12-letnia dziewczynka. Według nieoficjalnych informacji była ona Polką lub miała polskie korzenie. Szwedzka policja opublikowała we wtorek zdjęcia samochodu, z którego padły zabójcze strzały.

12-latka z Polski zastrzelona przy McDonald's. Cała Szwecja szuka białego audi
To z tego audi padły zabójcze strzały.

Do tragicznych wydarzeń doszło w niedzielę 2 sierpnia na parkingu przed McDonaldem oraz stacją benzynową na pograniczu miejscowości Hallunda i Norsborg pod Sztokholmem. Na stację podjechało białe audi, z którego padła seria strzałów.

Atak był prawdopodobnie elementem wojny gangów toczącej się w okolicy. Zamiast jednak trafić w swoje cele, kryminaliści postrzelili niewinną 12-latkę, która znalazła się na linii ognia.

Czytaj także:

Polka przypadkową ofiarą strzelaniny?

Mimo przewiezienia dziewczynki do szpitala nie udało się jej odratować. Niektóre szwedzkie media podają, że dziewczynka miała na imię Adriana i była Polką. Policja jak na razie nie potwierdziła tych doniesień.

Nagrania z kamer monitoringu potwierdziły zeznania świadków. Samochodem, z którego padły strzały, było białe kombi marki Audi. Policja prosi świadków o kontakt, gdyby natknęli się na samochód, w którym znajdowali się zabójcy dziewczynki.

Zobacz także: O mały włos, a przejechałby go tramwaj. Policjant uratował mu życie

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić