14-latka potrącona na przejściu dla pieszych. Policja pokazała nagranie

272

Niebezpieczne zdarzenie w Lęborku w woj. pomorskim. W miniony piątek 19-letni kierowca najechał na przechodzącą przez pasy 14-latkę. Moment zdarzenia zarejestrował monitoring. Policjanci, ku przestrodze udostępnili nagranie.

14-latka potrącona na przejściu dla pieszych. Policja pokazała nagranie
Młody kierowca najechał na przechodzącą przez pasy 14-latkę. Na szczęście w tym przypadku obyło się bez obrażeń. (Policja)

W piątek 6 stycznia po godzinie 16:00 policjanci ruchu drogowego pracowali na miejscu kolizji, do jakiej doszło na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulicy Kossaka i Gdańskiej w Lęborku (woj. pomorskie).

Kierujący audi 19-latek z Lęborka nie zachował szczególnej ostrożności podczas dojeżdżania do przejścia i potrącił wchodzącą na pasy 14-latkę, która z kolei nie upewniła się, czy może bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni - relacjonuje policja.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Prezydent Sopotu o sprawie Iwony Wieczorek. "Patrzę z przerażeniem"

Na szczęście piesza nie odniosła obrażeń. Badanie alkotestem wykazało, że 19-latek był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 2500 zł i 15 punktów karnych, a 14-latkę uświadomili o konsekwencjach braku ostrożności.

Pamiętajmy, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w przypadku kolizji z samochodem są najbardziej narażeni na poważne obrażenia. Ich nie chronią poduszki powietrzne ani karoseria. Skutki zderzenia z pojazdem mogą być katastrofalne - przypomina policja.

- Przypominamy kierującym, że znak D-6 "przejście dla pieszych" jest nie tylko informacją dla kierowcy o tym, że zbliża się do przejścia. Znak ten także zobowiązuje go do zwolnienia i zachowania szczególnej ostrożności. Szczególnie czujnym należy być przy przejściach dla pieszych, które są słabo oświetlone lub znajdują się w obrębie skrzyżowania dróg. Pieszym z kolei zabrania się wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd. Za każdym razem przed wejściem na pasy należy upewnić się, czy można to zrobić bezpiecznie. Zabronione jest również korzystanie z telefonu bądź innego urządzenia elektronicznego w sposób, który ogranicza możliwość obserwacji sytuacji na jezdni - podkreślają policjanci.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić