16 lat skutecznie ukrywał się przed policją. Wpadł na takiej błahostce

39

Ten 58-letni Polak był poszukiwany przez śledczych od 2007 roku. Cały czas jednak skutecznie wymykał się z rąk organów ścigania. Wpadł dopiero teraz i to przez błahostkę. Mundurowi zatrzymali go bowiem, gdy.... nieprawidłowo przechodził przez ulicę. Po chwili rozmowy z nim, wyczuli, że coś mocno kręci.

16 lat skutecznie ukrywał się przed policją. Wpadł na takiej błahostce
Zdjęcie ilustracyjne. (Adobe Stock)

O sprawie poinformowała kom. Paulina Onyszko z warszawskiej KRP VI. W komunikacie opublikowanym na stronie policji podała, że funkcjonariusze patrolowali okolicę ul. Głębockiej w Warszawie. W pewnym momencie dostrzegli mężczyznę przechodzącego w niedozwolonym miejscu. Od razu go zatrzymali i chcieli go wylegitymować.

Ukrywał się przez 16 lat. Wpadł, bo źle przeszedł przez ulicę

Niestety nie było to proste zadanie. 58-latek twierdził bowiem, że nie zna na pamięć swojego numeru pesel. Powiedział też, że nie wziął ze sobą żadnych dokumentów z domu. Posłużył się za to fałszywymi danymi (co wyszło na jaw później).

Policjanci nabrali sporych podejrzeń co do prawdomówności zatrzymanego. Pojechali z nim więc do miejsca, które wskazał jako aktualnego pobytu. Mieszkał bowiem tymczasowo u pewnej kobiety w Warszawie. Ona również podała imię i nazwisko, jakimi przestawił się 58-latek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tragedia w Waukesha. Rozpędzony samochód wjechał w paradę bożonarodzeniową

Funkcjonariusze następnie zabrali mężczyznę na komendę. Wykonali z nim dodatkowe czynności i prawda w końcu wyszła na jaw.

Okazało się, że 58-latek od 2007 roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Białymstoku dwoma listami gończymi oraz Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez Sąd Okręgowy w Białymstoku. W związku z tym policjanci zatrzymali 58-latka - informuje w komunikacie prasowym kom. Paulina Onyszko.

58-latek przebywa aktualnie w areszcie tymczasowym. Niebawem stanie przed sądem. Policja nie podała jednak, o co oskarżony jest aresztowany mężczyzna.

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić