22-latek nie poleciał na Cypr. Strażnicy z Radomia mu nie darowali

41

22-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego nie poleciał na wymarzone wakacje na Cypr. Tak zdecydował kapitan samolotu odlatującego 9 maja z Lotniska Warszawa-Radom. Dlaczego? Wszytko przez żart o bombie. Młody mężczyzna został ukarany także mandatem.

22-latek nie poleciał na Cypr. Strażnicy z Radomia mu nie darowali
Zdjęcie ilustracyjne. (SG)

Do incydentu z udziałem 22-letniego podróżnego doszło na radomskim lotnisku na jednym ze stanowisk nadawania bagażu. Według oświadczenia pracownika obsługi naziemnej pasażerów odlatujących do Larnaki jeden z podróżnych stwierdził, że w swoich bagażach posiada przedmioty niebezpieczne, w tym bombę.

O zdarzeniu zostali natychmiast poinformowani funkcjonariusze z Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej w Radomiu, którzy udali się na miejsce w celu zbadania okoliczności zajścia oraz sprawdzenia bagażu mężczyzny.

Młody mężczyzna został pouczony o możliwości użycia wobec niego środków przymusu bezpośredniego w przypadku nie wykonywania przez niego poleceń, następnie został wylegitymowany, a jego bagaż dokładnie sprawdzony pod kątem posiadania przedmiotów niebezpiecznych. Okazało się, że nic nie znaleziono w środku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: CPK. Czy jest potrzebny? Ekspert wymienia trzy kluczowe elementy
22-latek przeprosił i wyraził skruchę za swoje zachowanie twierdząc, że informacja o posiadaniu bomby w bagażu była jedynie żartem - relacjonuje straż graniczna.

Ale za niestosowny żart zapłacił słono, bo decyzją kapitana samolotu nie został wpuszczony na pokład. Tym samym nie poleciał na wymarzoną podróż na Cypr. Dodatkowo, w związku z popełnionym wykroczeniem podróżny został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł z art. 210 ust. 1 pkt. 5a Ustawy Prawo Lotnicze.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić