aktualizacja 

Rosjaninowi puściły nerwy. "Szacun" - piszą internauci

Rosyjska policja zatrzymała 26-latka, który zrzucił na ziemię głośniki, gdy wybrzmiewał z nich krajowy hymn. Mężczyzna został oskarżony o wandalizm. W tej chwili nie ma informacji o motywach działania 26-latka, ale internauci sugerują, że mógł w ten sposób sprzeciwiać się wojnie w Ukrainie.

Rosjaninowi puściły nerwy. "Szacun" - piszą internauci
Mężczyzna wyrzucił głośnik, z którego leciał gymn Rosji (Twitter)

Do sytuacji doszło w mieście Podolsk, w obwodzie moskiewskim. Podczas wydarzeń z okazji dnia miasta, pod jednym z pomników ustawiono głośniki i puszczono hymn Rosji. Zareagował na to przechodzący obok mężczyzna.

Rzucił na ziemię głośniki grające rosyjski hymn

Na filmikach, które obiegły media społecznościowe widać, jak z impetem chwyta sprzęt i rzuca go na ziemię. Muzyka się wyłącza, ale miejscowi, głównie starze kobiety, które przyszły na miejski festyn, zaczęli śpiewać hymn na głos.

Mężczyzna spokojnie odchodzi, ale zaledwie kilka sekund później zatrzymuje go policjant. Jak podaje propagandowa agencja "Ria Nowosti", później policja w Podolsku otrzymała zgłoszenie od przedstawiciela lokalnej instytucji miejskiej, który żądał kary dla mężczyzny za niszczenie sprzętu audio.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Został oskarżony o wandalizm

Policja aresztowała podejrzanego, okazał się nim 26-letni mieszkaniec miasta. Prokuratura wszczęła sprawę karną za wandalizm. Jak podaje, motywy działania 26-latka są w tej chwili ustalane.

Internauci w mediach społecznościowych sugerują jednak, że w ten sposób Rosjanin mógł sprzeciwiać się wojnie w Ukrainie, gdyż hymn Rosji to też utożsamianie się z polityką tego kraju. Zwracają uwagę, że takie działania w Rosji "są odważne".

Szacun - piszą internauci.
Może skończyć w więzieniu - dodaje inny.
Niektórzy przynajmniej próbują. Za mało za mało, ale to nie jest 100% poparcia Putina - dodaje kolejny.
Zobacz także: Pokaz siły NATO na Bałkanach. Przelot wojskowych maszyn nad Albanią
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić