29-latek prześladował parafię. Został zatrzymany

8

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który kilkukrotnie włamywał się do pomieszczeń należących do parafii w Iłowej (woj. lubuskie). Udało ukraść m.in. elektronarzędzia oraz części samochodowe. Okazało się, że 29-latek działał w warunkach recydywy. Usłyszał już zarzuty.

29-latek prześladował parafię. Został zatrzymany
Zatrzymano 29-latka. (Policja)

Kryminalni z Komisariatu Policji w Iłowej zatrzymali 29-latka, który regularnie okradał parafię. Do włamań dochodziło na przełomie października i listopada. Złodziej nie kusiły jednak cenne przedmioty sakralne, a gadżety i narzędzia.

Kradzieże w parafii

Ustalono, że w podczas włamań skradzione zostały elektronarzędzia, części samochodowe oraz inne przedmioty. Funkcjonariusze zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który przyznał się do włamań. Jak ustalono, zatrzymany w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa - przekazała policja.

Mężczyzna został uchwycony przez kamery. Nie można go było jednak rozpoznać, ponieważ zawsze był zamaskowany i nosił kaptur.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kierowca bmw doigrał się. Gigantyczna kara za "wyczyn" na rondzie w Zielonej Górze

29-latek działał w warunkach recydywy. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. W piątek 17 listopada Sąd Rejonowy przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żaganiu i zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. 29-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

29-latek nie jest jedynym złodziejem, który upatrzył sobie budynki parafialne. W sierpniu tego roku policja z Lublina zatrzymała 36-latka, który włamał się do jednej z plebanii na terenie miasta.

Policjantów zawiadomił jeden z księży, którego zaniepokoiły hałasy. Na miejscu zastano uszkodzone drzwi oraz mężczyznę, który nie zdążył uciec z miejsca zdarzenia. Został od razu zatrzymany.

Łupem złodzieja padły butelki wina oraz złota biżuteria. Straty wyceniono na blisko 11 tysięcy złotych. Zatrzymany usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia. Działał w warunkach recydywy.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić