o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

6-latka trzymana na łańcuchu. Ogromny skandal po wyroku sądu na Śląsku

55
Podziel się

Skandal w sprawie 6-letniej dziewczynki, która według dowodów miała być bita, przypinana do łańcucha i zamykana w ciemnej piwnicy. Sąd umorzył tę sprawę. Teraz ma się w to włączyć Prokuratura Krajowa.

6-latka trzymana na łańcuchu. Ogromny skandal po wyroku sądu na Śląsku
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)
bECjrJgB

Michał Wójcik, minister w Kancelarii Premiera poinformował w sobotę, że w sprawę 6-latki ma włączyć się Prokuratura Krajowa. Dziecko miało być bite, przywiązywane do łańcucha i trzymane w ciemnej piwnicy. Sąd umorzył tę sprawę.

bECjrJgD
W związku z medialnymi doniesieniami o trzymaniu 6. letniego dziecka na łańcuchu w jednej ze śląskich miejscowości, po dokładnej analizie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz w resorcie sprawiedliwości, zdecydowałem o wystąpieniu do Zbigniewa Ziobry o włączenie się w sprawę Prokuratury Krajowej - napisał na Twitterze.

Skandaliczna decyzja sądu

Dramat dotyczy dziewczynki z Tarnowskich Gór. Prokuratura oskarżyła ojca dziewczynki o" znęcanie się nad córką, zarzucając mu, że zaniedbywał ją, pozostawiając bez właściwej opieki, bił ją pasem, zamykał w piwnicy, a co najmniej trzykrotnie, opuszczając dom, przypiął ją łańcuchem do łóżka".

bECjrJgJ

W lipcu sąd umorzył sprawę. Uznał, że ojciec dziecka wcale nie stosował przemocy wobec niej. Jeśli chodzi o przypinanie dziewczynki łańcuchem, sąd uznał, że "co prawda nie w powołanej formie, jednak ograniczenie wolności dziecka stanowi jeden z elementów wykonywania władzy rodzicielskiej". Do takiej informacji dotarł lokalny "Gwarek".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECjrJhe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(55)
???
3 tyg. temu
Jak zwykle ? gdzie była Opieka Społeczna, gdyby się interesowała rodziną raz w miesiącu odwiedzała, wspierała rodzinę,tego by nie było. Ale jak zwykle Opieka Społeczna nie ma sobie nic do zarzucenia,norma.
Gość
3 tyg. temu
Ale mi szkoda dzieciątka po płakałam się, jak ludzie piekło stwarzają drugim, 1 matka ?niedojrzały ojciec, babcia chora prawdopodobnie, nad takimi ludźmi zawsze powinni czuwać ktoś np. psycholog bo te opieki w Polsce to są beznadziejnie, taki jakiś nadzór, odwiedzać te osoby w domach. Tłumaczyć itd.
Amela
2 miesiące temu
Tak wygląda pokrzyzackie wychowanie!!!
bECjrJhf
Ufo
2 miesiące temu
To prawda ludzie że na czyjś błąd patrzycie jak zawodowe katy .Główny towar eksportowy Polaków to zawodowy fałsz i wrodzone katostwo ,czysty produkt religii katolickiej która broni słabszych a za błędy każe się biczować i biczować innych .Wtedy podział zysków i władzy jest nieruszalny
Wuja
2 miesiące temu
Teraz prokuratura krajowa jak prawdziwy kat pozbawi ojca praw a dziecko ojca .Oni nie mają narzędzi w postaci pomocy dla tego domu ,które by uratowały ten dom .Zakasają rękawy i jak spuszczone psy tego człowieka oskarżą używając prawa o największe nikczemności .Dziecko rzecz jasna wyląduje w domu dziecka a ojciec będzie katowany w więzieniu przez współwięźniów,straci mieszkanie lub dom i pracę.. .Nikt na tym nic nie ugra oprócz polityków i ktoś tam zarobi z prokuratorow
Mysz
2 miesiące temu
Ale klaps to grube przestępstwo.
karmel 🍮
2 miesiące temu
Chcę żeby ludzie byli dla siebie dobrzy
Janosik
2 miesiące temu
Od jutra jako rodzic będę wieszał swoje dziecko nad łóżkiem by go nie zabrudziło, będę przypinał łańcuchem i związywał ręce z tyłu by się nie poparzyło bo to jeden z elementów władzy rodzicielskiej. Czy można usłyszeć bardziej kretyńskie uzasadnienie sędziowskie niż to? Brednie do potęgi trzeciej. Gdzie my jesteśmy. Krytykuje się PRL ale takich kretynizmów wtedy nie było.
kacza klaczka
2 miesiące temu
podobno za wiadro pomyj orzekała Krystynka sędzia
xxxx
2 miesiące temu
Mam 82 lata .Gdybym opowiedziała o swym ojcu sadyście , moim strachu ujawnienia , jego obronie , i o sądowym niedowierzaniu ,dziś siedziałby w więzieniu.Bestia nie ojciec . Kłamca .
Anka
2 miesiące temu
I to są sądy, których tak bardzo broni PO. Stara klika, czy jeszcze używają mózgu przy orzekaniu? Wątpliwe.
asd
2 miesiące temu
hanysy i koniec tematu
POwiec
2 miesiące temu
KONSTYTUCJA ,KONSTYTUCJA ,KONSTYTUCJA ręce precz od sędziów bo już dziś napiszę donos do Brukseli
bECjrJgX
Grześ
2 miesiące temu
skandal, swoje niech przypnie sędzia na łańcuch
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić