64-latka urodziła. Chcieli zabrać jej dzieci

198

Mauricia Ibanez marzyła o tym, by zostać matką. Spełniła to marzenie, mając 64-lata. Nie wszyscy jednak podzielali szczęście kobiety.

64-latka urodziła. Chcieli zabrać jej dzieci
Mauricia Ibanez urodziła bliźnięta w wieku 64-lat. (YouTube)

Mauricia Ibanez marzyła o tym, by ponownie zostać matką. Poddała się zabiegowi in-vitro i tak w wieku 64-lat urodziła dwójkę zdrowych bliźniąt - Gabriela i Marię. Nie wszyscy jednak byli tak samo zadowoleni, jak Mauricia. Jej siostra, gdy tylko dowiedziała się, że ta planuje in-vitro w USA składała wniosek o zabranie jej paszportu. Wszystko po to, by nie dopuścić do zapłodnienia kobiety.

Mauricia już wcześniej poddała się zabiegowi. Urodziła dziewczynkę, która dziś ma 11 lat. Dziecko mieszka w Kandzie, zostało odebrane matce.

Jednak wszystko się udał. W 2017 roku na świat przyszła dwójka dzieci Mauricii. Kobieta miała wówczas 64-lata. I właśnie z racji jej wieku, sąd poważył możliwość wychowania dzieci przez Mauricię.

Początkowo sąd zdecydował, że Mauricia będzie mogła opiekować się dziećmi, jeśli zatrudni odpowiednią opiekę. Gabriel i Maria kilka dni po opuszczeniu szpitala trafili do rodziny zastępczej. Dlaczego? U Mauricii rozpoznano zaburzenia paranoidalne, a fakt, że nie chciała podjąć leczenia zaważył nad decyzją sądu. Jego zdaniem kobieta nie jest w stanie zapewnić dzieciom odpowiednich warunków do rozwoju.

Mauricia walczyła o dzieci 4 lata. Dopiero Sąd Najwyższy zdecydował, że podtrzyma decyzję sądu pierwszej instancji. Gabriel i Maria nie wrócą do matki.

Zobacz także: Ofiary COVID-19. "Jak wymarcie sporego miasta"
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić