Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Karnowski
Kamil Karnowski
|
aktualizacja

8 ciał w dryfującej łodzi. Uciekali z Korei Północnej

72
Podziel się:

Straż przybrzeżna Japonii zauważyła dryfującą łódź przy plaży w prefekturze Akita. Jej zawartość była zatrważająca.

8 ciał w dryfującej łodzi. Uciekali z Korei Północnej
(Pixabay.com)

W łodzi strażnicy znaleźli 8 szkieletów. Choć szczątki zostaną poddane sekcji zwłok, podejrzewa się, że przyczyną ich śmierci było wycieńczenie. Nie potwierdzono także ich tożsamości, jednak wszystkie osoby z łodzi miały na sobie kamizelki ratunkowe z napisami w języku koreańskim oraz papierosy pochodzące z Korei Północnej - informuje TVN 24.

Ogromna fala ucieczek z reżimu rządzonego przez Kim Dzong Una. W ostatnim czasie liczba dramatycznych prób znacząco wzrosła, w większości przypadków kończąc się śmiercią zbiegów. Eksperci twierdzą, że to nie przypadek. Za sytuację ma odpowiadać coraz większy głód panujący w kraju i trudne warunki pogodowe, które nie pozwalają na jego zwalczanie.

Korea Północna bardzo naciska na swoich obywateli, aby gromadzili więcej ryb i nadrobili brak żywności - stwierdził Seo Yu-suk, menadżer ds. badań w Instytucie Studiów nad Koreą Północną w Seulu.

Zobacz także: Zobacz także: ONZ publikuje wideo z ucieczki żołnierza z Korei Północnej

W ostatnim czasie głośno było o ucieczce koreańskiego żołnierza.W zeszłym tygodniu żołnierz z Północy uciekł do Korei Południowej. Gdy przemierzał granicę, został postrzelony przez swoich kolegów. Trafili go pięć razy, a 20-latek nadal jest w stanie krytycznym. W tym samym okresie straż przybrzeżna uratowała trzech mężczyzn z Korei Północnej na wywróconej łodzi na Morzu Japońskim. Dwa dni temu policja znalazła natomiast ośmiu Koreańczyków w pobliżu mariny w północnej Japonii. Powiedzieli służbom, że są rybakami.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(72)
Adam
5 lata temu
Nie mieli co jeść za to mieli kupione fajki. Dziwne.
Marian
5 lata temu
To są prawdziwi uchodźcy.Oni potrzebują pomocy międzynarodowej,a nie hordy branżowych i czarnych
+-ok
5 lata temu
a co było z NRD do NRF tez skakali przez mur i zabijani byli a wszystko sie połączyło i już jest ok , pewnie i tu tak będzie ,to przecież jeden naród i 2 państwa i dwa ustroje polityczne i tu pronlem , uczyć sie od Niemców !
olo
5 lata temu
Tam rządzą kagiebowcy, nic się nie zmieni , aż naród ich nie "usunie" . Na nic innego nie reagują.
Emigrant
5 lata temu
Z Polski w której nie ma głodu i (jeszcze) nie ma dyktatury w ciągu ostatnich 10 lat uciekło na "zachód" ok 4 miliony ludzi.
Loko
5 lata temu
Niestety!!! Ofiarami rządów są bezbronni cywile, ich dzieci i rodzice....Ale jeżeli wódz nie widzi cierpienia swoich poddanych to nie jest wodzem a oprawcą...Pytanie jest ogólnie do obywateli czy zdąża, go usunąć czy wymrą.....
badabum
5 lata temu
w korei północnej legalna jest konopia indyjska, wrecz rzad korei zacheca ludzi do palenia...lecz jak na IRONIE która osiąga tu level 9000 nie ma jedzenia!!! to jest dopiero okrucienstwo.
de2d
5 lata temu
dzień bez opluwania Korei Płn. dniem straconym
Otaku
5 lata temu
Zaczyna się. Ucieczki z kraju są wstępem do wojny. Myślę że Korea Południowa szybko rozbije wojska Północy, właśnie z powodu głodu i kiepskiego morale...
qq
5 lata temu
szkielety? Moze to byli marynarze z Czarnej Perły?
Pesymista
5 lata temu
Przy dłuższych rządach pisu to samo czeka nasz kraj i naszych obywateli.
DER
5 lata temu
Koreańczyków możemy przyjąć bo oni nie narzucaj gościom swojej kultury ani nie powoduj zamachów terrorystycznych.
Carol
5 lata temu
Tak dzieje się gdy rządzi jeden szalony gostek. Tak będzie w Polsce za parę lat. Jesteśmy najbardziej zadłużonym krajem w UE i to zadłużenie trzykrotnie szybciej rośnie za tego rządu.
Iza
5 lata temu
A co do tego 20 latka postrzelonego przez 4 kule to zdrowieje i będzie żył , podawali na wiadomościach ,,pozdrawiam"
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić