Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

8-latek "przerażająco" kaszlał. Szok, co wyciągnął z niego lekarz po 5 latach

13
Podziel się:

8-letni Marley Enjakovic borykał się z ciągłym kaszlem i miał problemy z oddychaniem. Lekarze podejrzewali u niego astmę lub alergię. Po kilku latach okazało się, że połknął plastikową zabawkę w kształcie kwiatka.

8-latek "przerażająco" kaszlał. Szok, co wyciągnął z niego lekarz po 5 latach
Mały chłopiec połknął zabawkę. Potem miał poważne problemy (Licencjodawca)

Ośmioletni Marley Enjakovic z Adelaide w Australii połknął maleńki zabawkowy kwiatek, który przez lata powodował u niego kaszel i duże trudności z oddychaniem. W tym czasie chłopiec otrzymał wiele błędnych diagnoz: od astmy rozpoczynając, na alergii kończąc. Problemy jednak nie ustępowały i dopiero po pięciu latach udało się ustalić prawidłową diagnozę i przyczynę problemów.

Zabawka utknęła w jego drogach oddechowych, w trudno dostępnym miejscu. W grudniu 2021 roku kaszel Marleya stał się tak silny, że miał poważne problemy z oddychaniem i został przewieziony do szpitala. Został przyjęty na OIOM, gdzie chirurdzy odkryli i usunęli plastikowy kwiatek tkwiący w jego gardle.

Po operacji w Melbourne chłopiec nie umiał wytłumaczyć, skąd w jego gardle znalazła się plastikowa zabawka. Pięć lat temu był jeszcze nieświadomy i nie wiedział o problemach, jakie mogą go czekać.

Matka Marleya, Skye, powiedziała, że ​​jej syn zaczął mieć napady kaszlu podczas jedzenia, ale z biegiem czasu kaszlał "godzinami", co "robiło się przerażające". Z tego powodu 8-latek musiał zrezygnować ze swoich ulubionych aktywności: gry w piłkę czy koszykówkę.

Matka poczuła ulgę

Przez wiele miesięcy matce chłopca powtarzano, że najprawdopodobniej jej syn choruje na astmę, jednak ona wiedziała, że to nie prawda, gdyż kaszel wywoływany był również przez jedzenie i picie. Kiedy dowiedziała się, że jest to jednak zabawka, była mocno zszokowana, jednak jednocześnie poczuła ulgę, że problemy jej syna zostały rozwiązane.

Moim głównym zmartwieniem w tamtym czasie było to, że rzeczywiście urodził się z tym schorzeniem. Moje przesłanie dla innych rodziców jest takie, że jeśli czujesz, że coś jest nie tak, nie bagatelizuj tego i spróbuj to wyleczyć - powiedziała Skye, cytowana przez "Daily Mail".
Zobacz także: Sklepy bez obsługi. Przyjmą się w Polsce? "Mamy kilkadziesiąt tys. klientów"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(13)
Dr Alban
miesiąc temu
Przesłanie do innych rodziców naprawdę nowatorskie i głębokie. "Jeśli czujesz, że coś jest nie tak, nie bagatelizuj tego i spróbuj to wyleczyć". No coś takiego?
i wszystko w ...
miesiąc temu
australijska medycyna
Taras
miesiąc temu
Mnie dentysta leczył zęba i po 2 tygodniach bólu zorientował się jak wyszła przetoka, że kanał ma odnogę
gość123
miesiąc temu
Moja córka tak kaszlała że 3 m-ce, może po ok 5dni w mcu była zdrowa. Osłuchowo czysta aż w końcu poszło na oskrzela. Dostała antybiotyk i jak ręką odjął.... Niedoleczone dziadostwo plus skłonności do zapalenia zatok, ściekanie po tylnej ścianie gardła i migdał....6lat skończyła ... Już się doszukiwalam astmy alergii... A wystarczyło dobrze doleczyć.... Po kilka razy w mcu chodziłam po lekarzach, żaden nie zlecił prześwietlenia płuc, wymazu z gardła... Najgorsze były noce jak nikt w domu nie mógł spać i byliśmy wyczerpani... Mam mega żal że żaden lekarz w pełni mi nie pomógł. Że dopiero pomógł antybiotyk
Wasp
miesiąc temu
5 lat. Brawo.
administrator
miesiąc temu
Spieszcie się czytać komentarze - tak szybko je kasuję...
Mój syn
miesiąc temu
ma podobne objawy po wieczornych wizytach u księdza na plebanii.
fgf
miesiąc temu
Miałam podobnie, tylko przy bardzo silnym kaszlu wyksztusiłam chrząstkę.
etryjeytr
miesiąc temu
jedna uwaga . skoro połknął to na stówę do żołądka. a w drogi oddechowe to raczej wdechnął ?a może wciągnął, zaciągnął.
Marinette
miesiąc temu
Biedak, pewnie nabrał się leków niepotrzebnie, np sterydów :(
Gosc
miesiąc temu
Po 5 latach ,skandal
dociekliwy
miesiąc temu
Ale co okrył w nim lekarz?
ksiądz
miesiąc temu
To był mój kwiatek
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić