Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
GGG
|

83-latek za kierownicą. Przerażający błąd kierowcy peugeota na rogatkach

10
Podziel się

Na przejeździe kolejowym w Szymiszowie (woj. opolskie) niemalże doszło do tragedii. 83-letni kierowca wjechał pod rogatkę, gdy ta była już opuszczona. Na szczęście udało mu się zatrzymać pojazd przed torami.

83-latek za kierownicą. Przerażający błąd kierowcy peugeota na rogatkach
Staruszek utknął pod rogatkami (Policja)

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce 30 października, w godzinach południowych na przejeździe kolejowym w Szymiszowie. Z niewiadomych przyczyn 83-latek wjechał swoim peugeotem pod rogatkę, gdy ta była opuszczona z uwagi na nadjeżdżający pociąg osobowy.

O włos dzieliło staruszka od wielkiej tragedii. Jego samochód byłby bez szans w starciu z dużo większym pociągiem. Na szczęście udało mu się zatrzymać na tyle daleko od torów, że uniknął zderzenia. Skład przejechał obok peugeota bezkolizyjnie.

Policjanci opublikowali fotografię auta pod rogatką ku przestrodze. Przypomnieli, że zarówno kierujący pojazdami, jak i piesi w rejonach przejazdów kolejowych powinni zachować szczególną ostrożność. Chwila nieuwagi lub brawury może doprowadzić do ogromnej tragedii z udziałem samochodu i pociągu.

Zobacz także: Polski Ład dobije krajowe firmy? "Bardzo zły moment na wprowadzanie takich zmian"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
haenryy
2 miesiące temu
No i w czym problem? Rogatki działały a starszy jegomość się zatrzymał, czyli wszystko zadziałało tak jak trzeba.
Matka trujki
2 miesiące temu
Z prawojazdami powinni tylko jeździć ci co majo musk. Ja bym zabrała starym debilą prawojazdy jak nie umją jeździc
zil
2 miesiące temu
Państwo powinno w końcu zrobić porządek z tymi przejazdami kolejowymi, szczególnie w dużych miastach i ich okolicach. Ile to się czasu traci i pieniędzy przed rogatkami. Do tego przejazdy kolejowe są szalenie niebezpieczne. Dziennie miliony samochodów stoi godzinami i czeka aż przejedzie pociąg, często nawet pusty. To, że kolej nie wydaje na wiadukty i tunele to ich zysk, ale jak czekamy godzinami w samochodach przed szlabanem i palimy benzynę to nasza strata, której nikt nie liczy, a w rzeczywistości jest to społeczny ukryty koszt funkcjonowania kolei.
tlen
2 miesiące temu
prezes przechodzi pod rogatka po czterech
Pasikonik
2 miesiące temu
Czasem jest tak że stoisz w korku i nie wjeżdżasz na tory bo zostawiasz przed sobą miejsce i nagle ciach szlaban się zamyka i spada na maskę czy dach. Na zdjęciu widać że szlaban jest za krzakiem i można źle ocenić miejsce zatrzymania się , a pojazd stoi przed torami gdzie być może czekał aż inne pojazdy przed nim zjadą.
gor
2 miesiące temu
To ile kto ma lat niech nikogo nie obchodzi, ważne jest to czy mamy do czynienia z debilem, czy z normalnym człowiekiem. Widziałem dużo więcej durni znacznie młodszych.
analfabeta
3 miesiące temu
Autorzy tytułów są przerażeni tą makabrą.
fssagafs
3 miesiące temu
Może sygnalizator stoi za krzakami? Nikogo nie obchodzi w Polsce to, że skrajnia drogi powinna być utrzymana. Wszędzie krzaki, drzewa, znaki drogowe, o które kierowcy mogą zahaczyć. Facet zauważył, że rogatki po drugiej stronie się opuszczają i nie zdąży przejechać na drugiej strony za nie, dlatego się zatrzymał. Gdyby "podjechał pod rogatkę", to by została ona zerwana. Przecież nie prześlizgnęłaby się po samochodzie.
Dno dna
3 miesiące temu
"Jego samochód byłby bez szans w starciu z dużo większym pociągiem." nie wierzę że to redaktorek napisł! za kogo ty masz czytelników? za przedszkolaków ?!
janusz
3 miesiące temu
W pewnym wieku już za kółko nie powinno się wsiadać
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić