Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
HNM
|

Abp Jędraszewski do kobiet. Bardzo mocne słowa podczas mszy!

1395
Podziel się

Abp Marek Jędraszewski w ostrych słowach ocenił kobiety, które - jak twierdzi - próbują być "mężczyznami bis". Protestującym kobietom zarzucił "chęć zabijania nienarodzonych dzieci".

Abp Jędraszewski do kobiet. Bardzo mocne słowa podczas mszy!
(Getty Images)

Z okazji rozpoczynających się rekolekcji dla kobiet abp Jędraszewski wygłosił kazanie w Bazylice św. Floriana w Krakowie. Potępił w nim kobiety, "które już zostały we współczesnej socjologii określone mianem Julek". Mówił o kobietach protestujących przeciwko wyrokowi TK dot. zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce.

Jakim prawem to czynisz? Jakim prawem tak siebie nazywasz, poniewierając swoją kobiecą godność i sprowadzając się do pewnych czysto anatomicznych części swojego organizmu? - grzmiał abp Jędraszewski

"Julka" to popularne dziś określenie kobiet, które są aktywne w social mediach i mają poglądy skrajnie lewicowe. Pełny termin to "twitterowa Julka", bowiem internauci o konserwatywnych poglądach zauważyli, że to właśnie na tym portalu "Julki" są najaktywniejsze. To obraźliwe określenie bardzo szybko stało się popularne i zaczęło być stosowane w kierunku kobiet utożsamiających się z trwającym ogólnopolskim strajkiem.

Podczas mszy w Krakowie abp Jędraszewski nie przebierał w słowach.

Jakim prawem chcesz zabijać jeszcze nienarodzone dzieci, które w tobie żyją lub mogą zaistnieć? Jakim prawem chcecie zabijać? I domagacie się dla siebie tego prawa? - pytał.

Arcybiskup odniósł się też do ruchów feministycznych i do tworzących je kobiet. W kilku słowach wyjaśnił, skąd, jego zdaniem, wziął się feminizm i dlaczego jest tak atrakcyjny dla kobiet we współczesnym świecie.

Feminizm ma swoje źródła. Nie pojawił się znikąd. Jeśli przyjmuje niekiedy formy tak wielkiej agresji i brutalności, to wynika właśnie z tego, że męski świat nie potrafił na kobietę spojrzeć z czcią jej przynależną - stwierdził abp Jędraszewski.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1395)
Ala
9 miesięcy temu
Jędraszewski zapomnij o kapeluszu kardynalskim. Jak dożyjesz 75 roku na drugi dzień wykopią cię z archidjecezji. Na śmietnik.
ala
rok temu
Ty pilnuj swoich części anatomicznych...wara od kobiet!!!!i nauczaj relgii....to jest twoje zadanie...
Kaka
rok temu
Będę zawsze w takich wypadkach powtarzać słowa mojej mamy. "Nie oceniaj i nie próbuj sprzątać u innych zanim nie ogarniesz własnego bajzlu".
asek
rok temu
może o swojej matce mówił a wy to bierzecie do siebie
Zibi
rok temu
Walczą o każde nienarodzone dziecko a nie przeszkadza im gwalcic i molestował te małe dzieci co za obłuda
Mirek1959
rok temu
W jakim ja zyje państwie pamiętam czasy jak porpurowi siedzieli w swoich komnatach nie odzywali die nie proszeni doczegonyo doszlo zyja ponad stan na koszt podatnika to niesa biskupi tylko purpurowa mafia.mieszkam w takim miescie gdzie za kosciul mam na zut kamieniem zrobili sobie taka plebanie ze glowa boli ,niedlugo fojdzie di tego ze trzeba bedxie im placuc dzuesiecine ale ludzie juz zaczynaja madrzec jak oni plota swoje banialuki to ludzie powoli odchodza z kosciola Papiez Franciszek powinien zmiejdxyc liczbe biskupow
Zuza
rok temu
Skoro tak trudno rządzącym oddzielić Kościół od panstwa zróbmy to sami. Oddajmy to co Boskie Bogu co Pańskie Panu.
Natalia
rok temu
Jakim prawem klatwy rzucaja na kobiety , a nie na mezczyzn winnych niechcianemu incydentowi ??? To co powstało w brzuchu kobiety nie jest tylko Jej udziałem . A niech spróbuja nie chcieć ,arcybiskup wystapiłby wowczas w obronie nieszczęsników takze potepiajac kobiety .
Anna
rok temu
Jak długo jeszcze ten człowiek będzie budził demony nienawiści? Boże, gdyby mu dać władzę zamykałby nas w obozach i robił na nas doświadczenia. Może wreszcie Poznań powie głośno prawdę o tym chorym na własny grzech człowieku, o jego zwiazku z aktywnym homoseksualistą abp. Paetzem, karierze, tuszowaniu skandali i wykorzystywania kleryków? To zło w krakowskim pałacu biskupim musi się skoczyć!
Arek
rok temu
W każdym kraju jest burdel jak przewodnia wiara ma władze i jest powiazana z poilityka (włochy,grecja ,rosja,południowa ameryka kraje islamu) a zobaczcie jak się zyje w krajacg swieckich gdzie jest rozdział władzy o wiary ,religlu przewodniej w danym kraju) Dlatego wypowiedziedz konkordat zerwac z wspieraniem kazdej religi ,kazda religia musi byc spierana jedynie przez swoich wiernych tzn oni utrzymuja ja bez udziału Panstwa ,religia w szkołach opłacanie księży i katechetow z kasy rodzicow, posluga w szpitalach opłacana przez chorych nie przez szpital itp Nigdy Nigdy nie bedzie nowoczesnego Panstwa gdy politycy beda siedzieli w kieszeniach tej czy innej religi .
BBb
rok temu
A jakim prawem ty, biskupie, próbujesz nam, kobietom zaglądać do majtek!!!
mask
rok temu
Co na to Przyłębska?
radio mabuzie
rok temu
KK mieni się obrońcom wszelkiego życia, tak jakby nie istniały prawie dwa tysiąclecia kwawej historii krucja, konkwist, rekonkwist, niewątpiwie świętej inkwizycji i wszystkich tych przepełnionych nienawiścią i nakazami mordu wersetami biblijnymi, nakazami mordowania kobiet z podbitych narodów i rozcinanie brzuchów ciężarych kobiet. Po tym jak masowi mordercy, ssmani na paszportach watykańskich uciekali statkami do Ameryki płd. W biblijnej ks. liczb 5:11 gdzie jahwe nakazuje chłopu zaciągnąć swą podejrzaną o niewierność babe do kapłana aby ten zartuł jej flaki aby, jeśli jest w ciąży, poroniła. Oczywiście baba nie ma nic w tym wypadku do gadania, niezależnie czy jest winna.
karo
rok temu
A jakim prawem kościół poniewiera kobiecą godność od czasów biblijnego patriarchatu sprowadzając kobiety ciała? Traktuje w kategoriach przedmiotu - do pożądania i do rodzenia, uzależnia ich wartość od mężczyzn - ojców, braci i mężów. Starotestamentalne prawo pozbawiało kobiety środków do życia, skazując na los żebraczek i ladacznic, jeśli nie rodziły dzieci. Dla mężczyzn było łaskawe, dopuszczało poligamię - mogli mieć tyle żon, ile potrafili utrzymać. Kodeks kanoniczny zakłada wolność wyznania i sumienia, zakazuje stosowania przymusu w kwestiach wiary. Konkordat opiera się na prawach człowieka, demokracji i autonomii państwa i kościoła, episkopat nie może wymuszać prawa świeckiego w oparciu o Pismo św. bo autorytetem jest dla niego Deklaracja Praw Człowieka. Jak moralnie uzasadnić forsowanie prawa, wycofanego z Irlandii jako zagrażające życiu kobiet i ograniczające lekarzy? Śmierć S.Happanavalar obudziła cały kraj. Episkopat chce ryzykować życie Polek, gdzie wola Boża, gdzie jakakolwiek dobra wola? Jaka chrześcijańska motywacja stoi za szantażem "wolność albo życie", by dzielić Polaków na skrajności, a kompromis "pro life & pro choice" nie zakładał wcale bycia zwolennikiem aborcji. Retoryka Jędraszewskiego o zabójcach dzieci (wobec matek, babć i powstańców), rozwiązłych hedonistkach (wychowujących niepełnosprawne dzieci z wyboru i bezinteresownej miłości, a bez pomocy państwa i kościoła), tęczowej zarazie (przywołując miłosierdzie i tolerancję przyzwala na szykany i przemoc) przerzucająca odpowiedzialność za pedofilię na hydraulików... wzbudza taki wstręt, że tylko puścić pawia! :((
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić