Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Akcja w Wałbrzychu. Bezwzględna 28-latka wpadła w ręce policji

116
Podziel się

Do ujęcia podejrzanej doszło w województwie dolnośląskim. Młoda kobieta podawała się za kuriera policji, który odbierał od wybranych osób pieniądze. Wpadła dzięki czujności jednej z niedoszłych ofiar – nie dała się zwieść oszustce i zawiadomiła odpowiednie służby.

Akcja w Wałbrzychu. Bezwzględna 28-latka wpadła w ręce policji
Oszustka wpadła dzięki czujności swojej niedoszłej ofiary (Policja.pl)
bCXDINnV

Jak ujawnia asp. szt. Monika Kaleta z KMP w Wałbrzychu, działania prowadzili członkowie kryminalnego pionu komendy. Funkcjonariusze zostali poinformowani o próbie oszustwa przez 54-latkę, którą zatrzymana kobieta wybrała na nową ofiarę.

Oszustwo metodą "na policjanta". Jaka kara grozi zatrzymanej?

Do 54-latki zadzwoniła osoba, która przedstawiła się jako funkcjonariusz policji. Rozmówca twierdził, że wnuczka kobiety spowodowała wypadek samochodowy i potrzebuje pieniędzy, by pozwolono jej jeszcze tego dnia wyjść z więzienia.

bCXDINnX

Fałszywy policjant zażądał od 54-latki 150 tysięcy złotych. Ponieważ kobieta nie dysponowała taką kwotą, mogła zaoferować jedynie 9 tysięcy euro (ponad 39 i pół tysiąca złotych). Przed przekazaniem gotówki nabrała jednak podejrzeń i zawiadomiła o wszystkim funkcjonariuszy policji.

Zobacz też: Oszustwo na bon turystyczny. Prezes UOKiK przestrzega

Dzięki czujności 54-latki oszustkę udało się zatrzymać na gorącym uczynku. Jak ujawnia Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu, zatrzymana kobieta ma 28 lat.

bCXDINod

28-latka usłyszała już zarzut oszustwa. Za dokonane przestępstwa może otrzymać karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Ponieważ sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają, że dojdzie do kolejnych zatrzymań.

bCXDINoy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(116)
Mnm
miesiąc temu
Mam wnuczkę która jezdzi samochodem . Ale w życIu nie uwierzył bym w taka bajkę . Owszem może spowodować wypadek jak każdy ale są telefony i inne apppy żeby się skontaktować . A i pewnie chciał bym zobaczyć się wpierw z wnuczka osobiście i z prokuratorem i z prawnikiem tez .
Bbm
miesiąc temu
Ta pani 28 latka powinna dostać te osiem lat za próbę wyłudzenia a drugie tyle z głupotę . Bo jeśli ktoś ma od zaraz pod ręka w domu 150 tys. Zł . To pewnie ma tez telefon żeby zadzwonić do wnuczki lub do prawnika i oczywiście ma tez tego prawnika .
kok
miesiąc temu
i powinno być krótko 10 lat bezwzględnego więzienia
bCXDINoz
Zdzichu
miesiąc temu
Na Białorusi (jeszcze ZSRR) zostałem napadnięty przez 3 mężczyzn i kobietę. Po tygodniu wywiadowcy zatrzymali kobietę. Jak myślicie po jakim czasie zamknęli wszystkich? Niezawodne metody ...
maniak
miesiąc temu
Podawanie się za oficera policji? 10 lat + 8 za oszustwo
Najnowsze komentarze (116)
Realista
miesiąc temu
Kobieta 54 letnia,majac wnuczke ,ktora jezdzi samochodem ,to oznacza ,ze zaszla w ciaze makac 17 lat i jej corka tez zaszla w ciaze majac 17 lat lub syn zaciazyl dziewczyne majac 17 lat...Ale jesli proporcjr lat sa zmienione,to w tej rodxinie moglo dojsc ddo pedofilii...
Prawy sierp
miesiąc temu
Niech powie ze tak naprawdę nie czuję się kobietą i należy do lgbt i że to areszt polityczny. Natychmiast przyleci Bodnar i paru pisarzy celebrytow i zażądają jej uwolnienia.
Witaj
miesiąc temu
Dosunąć z 15 lat odsiadki i praca praca by jej głowa myślała inaczej
~bajk4
miesiąc temu
Przestępstwo finansowe i kara DO 8 lat. Gdyby miala zarobic taką sumę legalnie, to panstwu nalezałby się podatek więc rownież przestępstwo podatkowe.
gość
miesiąc temu
Tak czytam te komentarze niektóre i nie wierzę! Z tego co czytam to połowa dałaby się nabrać...a bo wnuczka może być w śpiączce...a bo telefon został w samochodzie... abo abo:D, ta pani ma 54 lata, niewiele starsza niż ja i jak przeczytałam,że w ogóle brała pod uwagę przekazanie pieniędzy to byłam w szoku... to nie babcia 80-cio letnia
Ptynio
miesiąc temu
Oszustwa i wyłudzenia pieniędzy są standardowymi działaniami policji, ta po prostu wpadła i dlatego ją musieli odstrzelić.
to ja
miesiąc temu
Jedni wyłudzają na wnuczka ,inni na policjanta a ojciec majbach na Matkę boską.
franek
miesiąc temu
bedzie wiecej takich przypadków gdyz wypuscili bossa tych wszystkich wnuczków ....dlaczego go wypyuscili>???? ile wział sędzia w łapke???tego nie wie nikt...policja łapie a sedzia wypuszcza i koto w banku rosnie....brawo sądy w polsze....
bCXDINor
RODO 2
miesiąc temu
Też spotkałem się z sytuacją, że kobieta siedząca na recepcji tonem wręcz niemieckim żądała od turystów, w tym ode mnie, dowodu osobistego i napastliwie spisywała ich dane osobowe. Miała pełen zeszyt formatu A4 danych osobowych ludzi, w tym numery PESEL oraz numery telefonów. Nikogo nie prosiła o zgodę na przetwarzanie danych, po prostu wolna amerykanka. Następnie inwigilowała ludzi w Internecie m.in. na portalach społecznościowych takich jak Facebook czy nasza klasa. Później obrabiała ludziom tyłki i naśmiewała się z nich. Mnie kazała śledzić takim dwóm, co kible czyścili, bo zwróciłem jej uwagę, co bezczelnej babie za takie czyny grozi. Totalne wieśniactwo i zero kontroli ze strony państwa. Najlepiej na recepcję wchodzić ze świadkami i włączyć nagrywanie w telefonie komórkowym. Następnie przekazywać materiały organom ścigania wraz z zawiadomieniem. Tym zjawiskiem mogliby zająć się dziennikarze i nagrać prostaków. Takie czyny są niedopuszczalne i stanowią po prostu przestępstwo. Umyślnie łamią przepisy. Gorzej , jak komuś przyjdzie informacja, że wziął kredyt w Banku. Oni nie mają prawa wziąć waszego dowodu osobistego do ręki, jeśli wcześniej nie otrzymają waszej zgody na piśmie na przetwarzanie danych. W tej sprawie zawiadomię właściwą miejscowo prokuraturę, bowiem bezczelność przerodziła się już w hucpę. Wszystko nagrałem i posiadam mocny materiał dowodowy. Zaniemówi i odechce się jej inwigilowania ludzi.
Lesio
miesiąc temu
Przykład idzie z góry. Tam wszystko wolno.Hulaj dusza! Na brak pieniędzy nikt we władzach z pewnością nie narzeka.
gość
miesiąc temu
"Funkcjonariusze zostali poinformowani o próbie oszustwa przez 54-latkę, którą zatrzymana kobieta wybrała na nową ofiarę." "Jak ujawnia Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu, zatrzymana kobieta ma 28 lat." - bez komentarza.
Wxr
miesiąc temu
Zadanie maturalne: Wnuczka ma już prawo jazdy wydane w Polsce i porusza się samochodem, Babcia ma 54 lat. Ile lat może mieć matka? Podaj przedział
nie tak ma
miesiąc temu
Oszuści reklamują ubezpieczenia OC tańsze o połowę,biorabasze dane czy to przez teefon lub internet , a następnie biorą KREDYT na telefon , a nam przychodzi go spłacać. Nie podawać danych przez telefon czy internet .bo to kosztuje potem.
kik
miesiąc temu
Za takie oszustwa 25 lat więzienia!!! czy kiedykolwiek dolnośląskie nie będzie na pierwszych stronach gazet??? to tałataje z zza Buga-tajoje!!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić