Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

WHO: koronawirus nie musi pochodzić z Wuhan

180

Wuhan było pierwszym miejscem, w którym potwierdzono przypadek COVID-19. Z tego powodu uznano je za źródło koronawirusa. Jednak eksperci Światowej Organizacji Zdrowia uważają, że to niekoniecznie w chińskim mieście doszło do przeniesienia się SARS-CoV-2 ze zwierząt na ludzi.

WHO: koronawirus nie musi pochodzić z Wuhan
Eksperci WHO dowodzą, że koronawirus nie musi pochodzić z Wuhan (Pixabay, srgmmv)

Światowa Organizacja Zdrowia zdecydowała się na zbadanie pochodzenia koronawirusa. W tym celu do Chin wysłano ekspertów WHO. Mimo że główny cel ich misji nie został jeszcze zrealizowany, wnioski z dotychczasowych badań przedstawiono opinii publicznej.

Zespół ekspertów WHO, który udał się do Chin, zakończył właśnie swoją misję i położył podwaliny pod dalsze wspólne wysiłki w celu zidentyfikowania pochodzenia wirusa – oznajmił dyrektor generalny Tedros Adhanom Ghebreyesus ("CGTN").

Koronawirus nie pochodzi z Wuhan?

Michael Ryan jest dyrektorem wykonawczym programu WHO Health Emergency. Ryan dowodził, że koronawirus został wykryty pierwszy raz właśnie w Wuhan, ponieważ w mieście istnieje specjalny system nadzoru. Dzięki temu lekarzom udało się tak szybko wychwycić nietypowy przypadek – jak początkowo sądzono – ciężkiego zapalenia płuc.

Trzeba pamiętać, że w Wuhan istniał specjalny system nadzoru służący do wychwytywania skupisk atypowego zapalenia płuc – podkreśla Michael Ryan ("CGTN").
Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus wciąż nie odpuszcza. Tak wygląda globalna sytuacja

Dyrektor wykonawczy WHO Health Emergency potwierdził, że koronawirus przeniósł się ze zwierząt na ludzi. Jednak wczesne wykrycie przypadków COVID-19 w Wuhan nie przesądza o tym, że pierwsza taka sytuacja wydarzyła się w miejscu, gdzie podniesiono alarm.

Fakt, że ten alarm (...) został uruchomiony, niekoniecznie oznacza, że właśnie tam (w Wuhan – przyp. red.) choroba przenosiła się ze zwierząt na ludzi – wyjaśnił Michael Ryan ("CGNT").
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić