Wróć na
Ewelina Kolecka
|

WHO: koronawirus nie musi pochodzić z Wuhan

125
Podziel się

Wuhan było pierwszym miejscem, w którym potwierdzono przypadek COVID-19. Z tego powodu uznano je za źródło koronawirusa. Jednak eksperci Światowej Organizacji Zdrowia uważają, że to niekoniecznie w chińskim mieście doszło do przeniesienia się SARS-CoV-2 ze zwierząt na ludzi.

WHO: koronawirus nie musi pochodzić z Wuhan
Eksperci WHO dowodzą, że koronawirus nie musi pochodzić z Wuhan (Pixabay, srgmmv)
bCYZjmPp

Światowa Organizacja Zdrowia zdecydowała się na zbadanie pochodzenia koronawirusa. W tym celu do Chin wysłano ekspertów WHO. Mimo że główny cel ich misji nie został jeszcze zrealizowany, wnioski z dotychczasowych badań przedstawiono opinii publicznej.

Zespół ekspertów WHO, który udał się do Chin, zakończył właśnie swoją misję i położył podwaliny pod dalsze wspólne wysiłki w celu zidentyfikowania pochodzenia wirusa – oznajmił dyrektor generalny Tedros Adhanom Ghebreyesus ("CGTN").
bCYZjmPr

Koronawirus nie pochodzi z Wuhan?

Michael Ryan jest dyrektorem wykonawczym programu WHO Health Emergency. Ryan dowodził, że koronawirus został wykryty pierwszy raz właśnie w Wuhan, ponieważ w mieście istnieje specjalny system nadzoru. Dzięki temu lekarzom udało się tak szybko wychwycić nietypowy przypadek – jak początkowo sądzono – ciężkiego zapalenia płuc.

Trzeba pamiętać, że w Wuhan istniał specjalny system nadzoru służący do wychwytywania skupisk atypowego zapalenia płuc – podkreśla Michael Ryan ("CGTN").

Zobacz też: Koronawirus wciąż nie odpuszcza. Tak wygląda globalna sytuacja

bCYZjmPx

Dyrektor wykonawczy WHO Health Emergency potwierdził, że koronawirus przeniósł się ze zwierząt na ludzi. Jednak wczesne wykrycie przypadków COVID-19 w Wuhan nie przesądza o tym, że pierwsza taka sytuacja wydarzyła się w miejscu, gdzie podniesiono alarm.

Fakt, że ten alarm (...) został uruchomiony, niekoniecznie oznacza, że właśnie tam (w Wuhan – przyp. red.) choroba przenosiła się ze zwierząt na ludzi – wyjaśnił Michael Ryan ("CGNT").
bCYZjmPS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(125)
Mizantrop
2 miesiące temu
Zczynaja mieszać,i próbują robic spoleczenstwu swiatowemu wode z mozgu !!!! A ja powiem tak, po wielu juz miesiącach obserwacji tego dramatu zakaźnego koronawirusa,stwierdzam,i coraz bardziej sie przekonuje, ze wirus ten został rozprzestrzeniony z premedytacja, i był bardzo dobrze przeanalizowany w momencie jego pojawienia sie na całym świecie.Njprawdopodobnie,tu chodzi oto, aby zmniejszyć populacje starych ludzi na świecie.Emeryci,rencisci,i duża grupa starszych ludzi, jest porostu bardzo kosztowana nie przynoszą juz efektów produkcyjnych, wiec wydatki na świecie na starych ludzi,sa bardzo kosztowne,i nie przynoszą oni wzrostu PKB.Decyzja kilku decydentów na świecie byla jednoznaczna, zmniejszamy cos,co nie przynosi światu żadnych korzyści !!!
Normalny
2 miesiące temu
"w Wuhan istniał specjalny system nadzoru służący do wychwytywania skupisk atypowego zapalenia płuc"...system ten polegał na uciszaniu lekarzy?
Babunia
2 miesiące temu
Wszyscy wiedzą że wirusa stworzyli pejsaci producenci szczepionek.
bCYZjmPT
Ghvtt
2 miesiące temu
No EVALI, w USA od lipca 2019, to było to. A wcześniej już w Hiszpanii, a gdzie wcześniej? Kto to wie. Jak byłem na targach w Chinach w latach 2003+ to już wszędzie były kamery termowizyjne ( lotniska, dworce, duże centra handlowe , hale targowe) . Jak widać u nas tego nie ma 20 lat później i to w czasach pandemi. Nie ma liczników Gigera nie ma promieniowania, nie ma sejsmografów nie ma trzésień ziemii itd. Chiny wyłapały bo miały czym wyłapać.
coś takiego?
2 miesiące temu
(...) "niekoniecznie w chińskim mieście doszło do przeniesienia się SARS-CoV-2 ze zwierząt na ludzi" - WHO miało objawienie? wszyscy wiemy, że wirus to sztuczny twór laboratoryjny, a gdzie powstał pierwotnie, to już inna sprawa...
Najnowsze komentarze (125)
Bernadetta.
2 miesiące temu
WHO niech lepiej zajmie się szczepionka na. COVID19 bo czas leci a ludzie umierają,przyczyny pojawienia się wirusa nikt nie pozna.Po co pojechali do Wuhan,chyba sami nie wiedzą.Przestancie pisać bajki ,że tylko dorośli starzy choruja bo chorują dzieci,i nie cieszcie się,że nikogo nie znacie z. Covidem19, ja od środy mam niestety 15 znajomych od razu chorych.Kazdy musi przekonać się na własnej skórze. Bernadetta.
wbr
2 miesiące temu
Trump wiedział,co mówi.WHO jest opanowana przez Chińczyków.
POlak
2 miesiące temu
WHO teraz za kase z Chin obarczy Trumpa który tej oszukańczej organizacji odebrał finansowanie
Tom
2 miesiące temu
Pewnie, że nie.Pochodzi z Antraktydy.
LOGIKA
2 miesiące temu
Oczywiście, że nie. - Przecież przemyciła go tam z USA, ekipa amerykańskich żołnierzy biorących udział w wojskowej olimpiadzie.
Belzebub
2 miesiące temu
Czyli jednak amerynskie zolnierze zawiezli im na zawody wojskowe. Tak twierdza niektorzy i terminy sie zgadzaja !!!!
ZEB
2 miesiące temu
Ekspertom z WHO i Chinom dziękujemy jesteście winni śmierci ludzi zmarłych w pozostałych Krajach Świata ...
aaa
2 miesiące temu
Wiemy . Przecież wirus pochodzi z USA i w Wuhan był tylko modyfikowany.Skoro patent na niego posiada firma Gatesa to jak ma pochodzić z Chin?
bCYZjmPL
kik
2 miesiące temu
Chińska Organizacja Zdrowia (WHO) potwierdza, że wirus niekoniecznie musi pochodzić z Wuhan...
Bolek
2 miesiące temu
Amerykanie przestali finnansować WHO więc i odpowiedż jest taka jaka jest
CośNieWyszło
2 miesiące temu
Nie sądzicie, że może pochodzić zza oceanu?
Nicole
2 miesiące temu
E tam depopulacja starszych ludzi - o kasę chodziło. Przecież nikt nie płaci z własnej kieszeni emerytom tylko robi to państwowa instytucja a to oznacza, że każdy z pracowników ma w d*** ile kto dostanie.
A.B.
2 miesiące temu
A ten pan blondyn z USA mowił,ze to Chińczycy sa winni .Zreszta za wszystko.
weteran
2 miesiące temu
ile wam chiny zapłaciły za te kłamstwo who
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić