GGG| 
aktualizacja 

Ale popłynął! Trump wydał majątek, a efekt? Nie tak miało być

113

Donald Trump przegrał wybory prezydenckie w USA. Prezydent nie chciał się z tym faktem pogodzić. W niektórych stanach zlecił ponowne przeliczenie głosów. Okazuje się, że kosztowało go to sporo pieniędzy.

Ale popłynął! Trump wydał majątek, a efekt? Nie tak miało być
(PAP)

Donald Trump nie chce się pogodzić z przegraną w wyborach prezydenckich w USA. Polityk za wszelką cenę próbował udowodnić, że zwycięstwo Joe Bidena to wynik pomyłek i oszustwa przy liczeniu głosów. W niektórych stanach nadal trwa ponowne przeliczanie głosów. Okazuje się, że wydłużająca się procedura kosztowała fortunę.

Trump wydał aż 3 miliony dolarów na ponowne przeliczenie głosów w Wisconsin. Procedura nie dotyczyła całego stanu, tylko dwóch hrabstw. Owszem, wykryto tam nieścisłości, ale nie takie, na które liczył ustępujący prezydent. Okazało się, że doliczono się 132 głosów więcej na korzyść Joe Bidena.

W Sądzie Najwyższym Wisconsin wciąż toczy się proces. Ma on na celu zablokowanie certyfikacji wyników wyborów stanowych. Najprawdopodobniej nie będzie to koniec zawirowań, gdyż sztabowcy Trumpa planują w najbliższym czasie jeszcze więcej pozwów.

Wybory prezydenckie w USA odbyły się 3 listopada. Ze względu na pandemię koronawirusa wielu Amerykanów zagłosowało korespondencyjnie. Spowodowało to znaczne opóźnienia w liczeniu głosów. W rywalizacji zwyciężył kandydat Demokratów Joe Biden. Jego zaprzysiężenie na 46. prezydenta USA będzie miało miejsce 20 stycznia w Waszyngtonie.

Zobacz także: Tomasz Grodzki wygłosił orędzie. Marszałek Senatu o działaniach rządu ws. budżetu UE
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić