aktualizacja 

Zrobili program o Polsce. Zagraniczne media pokazały to światu

Obywatele Ukrainy uciekający przed wojną spędzają na granicy nawet kilka godzin. Aby umilić im ten czas, pośrodku parkingu stanął fortepian, na którym zagrał tajemniczy pianista. - To doprowadza mnie do łez — komentują internauci pod filmikiem NBC News.

Zrobili program o Polsce. Zagraniczne media pokazały to światu
Pianista w Korczowej (Twitter)

Coraz więcej Ukraińców decyduję się na opuszczenie kraju przez inwazję Rosjan. Jak poinformowała Straż Graniczna, od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę, czyli od 24 lutego br., granicę polsko-ukraińską przekroczyło dotychczas 604,4 tys. osób.

100 tys. osób na granicy dziennie

W czwartek do godz.15.00 funkcjonariusze SG odprawili 56,4 tys. podróżnych z Ukrainy. Najwięcej osób granicę przekroczyło na przejściu granicznym w Medyce (11 tys.) i w Korczowej (10 tys.). Przedstawiciele polskiego rządu spodziewają się, że w najbliższych dniach granicę będzie przekraczać ok. 100 tys. osób dziennie.

Przez napływ migrantów w Korczowej tworzą się spore kolejki, mimo że odprawa odbywa się bardzo szybko. Ukraińcy spędzają na granicy nawet kilka godzin, po czym zostają przewożeni autobusami do miejsca tymczasowego noclegu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wirtuozerska gra pianisty

Aby umilić im oczekiwanie na odprawę pośrodku parkingu, gdzie co chwila podjeżdżają autobusy, pojawił się fortepian. Na nagraniu, którym podzieliła się amerykańska stacja NBC News słychać, jak wirtuozersko zagrał dla przybywających migrantów.

Pianista wykonał utwór "L'Amour Toujours" Gigi D'Agostino, który w oryginale jest to melodia dobrze znana z dyskotek. Amerykańska stacja nie podała, kim jest tajemniczy pianista.

"To doprowadza mnie do łez"

Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy od zachwyconych internautów. - Piękne przypomnienie tego, co łączy nas wszystkich i czyni nas ludźmi — pisze jeden. - Piękne. Wzruszające — dodaje inna. - To doprowadza mnie do łez — dodaje kolejna.

Niektórzy sugerują nawet, że muzyk jest podobny do głównego bohatera filmu "Pianista", którego zagrał Adrien Brody.

Zobacz także: Rosyjska propaganda w polskim internecie. Ekspert alarmuje
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić