o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Polacy docenieni. Hiszpańscy kierowcy są im wdzięczni

27
Podziel się

Hiszpańscy kierowcy są poruszeni zachowaniem Polaków, mieszkających niedaleko Dover. Nasi rodacy bezinteresownie pomagali Hiszpanom, którzy utknęli w gigantycznym korku.

Polacy docenieni. Hiszpańscy kierowcy są im wdzięczni
Korek w Dover (Getty Images, Andrew Aitchison)
bEDAyIjp

Korek na bytyjsko-francuskiej granicy uwięził w ciężarówkach wielu kierowców. Jeden z Hiszpanów podzielił się wspomnieniami z dziennikiem "La Razon". Tito nie krył wzruszenia, kiedy opowiadał hiszpańskim dziennikarzom o pomocy, której udzielili mu mieszkający w okolicy Polacy.

Pomoc od Polaków była zdaniem kierowców nieoceniona. Uwięzieni nie mieli dostępu do żadnych sklepów i byli zdani na siebie. Mężczyzna przyznał, że Polacy dostarczali wszystkim wodę i jedzenie, bez których ciężko byłoby im przetrwać. Tito skarżył się również na hiszpańskich polityków, którzy nie zareagowali jego zdaniem właściwie tak jak ich koledzy z Polski i Czech.

bEDAyIjr

Granica została zamknięta w związku z odkryciem nowej odmiany koronawirusa. Zdaniem Tito nie była to jednak prawda. Hiszpan uważa, że kierowcy zostali ofiarami gry politycznej związanej z Brexitem. Blokada miała spowodować odblokowanie negocjacji post-brexitowych ze strony Londynu. Kierowcy tirów spędzili w swoich pojazdach kilka dni, w tym święta Bożego Narodzenia.

Zobacz także: Prąd zdrożeje. Prezes URE tłumaczy dlaczego i o ile
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDAyIjS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(27)
123K
9 miesięcy temu
Jak mi dobrze na sercu, że Solidarność nie jest mitem!
Kierowca
9 miesięcy temu
Polski rzad tez nic nie zrobil, ambasada tez nie, zwykli ludzie niesli pomoc, nie tylko Polacy ale tez Angole, hindusi I Polacy. To co przezyli kierowcy jest nie do opisania I nie dowiecie sie o tym z telewizjii.
APELUJEMY
9 miesięcy temu
To już ostatni moment, żeby uratować życie małego Jerzyka Żyrka. Rodzice już stracili jedno dziecko. Proszę, pomóżmy im w walce o syna. Dobro powraca. ( Inf. Siepomaga)
bEDAyIjT
gość 44
9 miesięcy temu
"Tito skarżył się również na hiszpańskich polityków, którzy nie zareagowali jego zdaniem właściwie tak jak ich koledzy z Polski i Czech." - I w zamian za to działanie POpaprańcy z POKO napiszą kolejną skargę do Brukseli.
brum
9 miesięcy temu
Bo sa Polacy i polacy. Ja tez mile wspominam Hiszpanów zwłaszcza przed wstąpieniem do Unii.
FlaKKa!
9 miesięcy temu
Czy utknęli tylko kierowcy ciężarówek z tabliczkami "TIR"?
Ten co wie
9 miesięcy temu
O Polakach można powiedzieć wiele złego i nie byłoby to żadną przesadą. Polacy są fałszywi są zakłamani i wredni. Natomiast ile powieszenie złego tyle i więcej dobrego ponieważ nikt tak jak Polacy nie potrafi w ciężkich chwilach zmienić nastawienia i biec innym w potrzebie a to musi wymazac wszystkie negatywne cechy które wymienilem powyżej i dlatego jesteśmy wyjatkowi a w tej wyjątkowości Wielcy!! Dlatego duma mnie rozpiera ale też nie na się czemu dziwić bo naród który przez całe wieki był napadany i grabiony musiał wykreował taki styl bycia!! Ja bym akcję Polaków z UK nazwał krótko i zwiezle przy okazji nawiązując do historii. -303- pozdrowienia dla wszystkich którzy z dumą a jednak na uchodźstwie lub emigracji holubia naszej Kulturze i tradycji!!!
Sprawiedliwy
9 miesięcy temu
Polak zawsze sobie poradzi w każdych warunkach. Dlatego my przeżyjemy wszystko. Inne narody będą nas błagać i uczyć się od nas.
Polak
9 miesięcy temu
Angole zawsze sprzedawali Polaków, tym razem oberwali też inni. Skoro potrafili zamordować Sikorskiego gen. Wojska Polskiego, to już samo mówi za siebie.
Arard1
9 miesięcy temu
Parę dobrych lat wstecz pracowałam jako kierowca międzynarodowy.Trafilem w Hiszpanii na strajk kierowców...co hiszpańscy kierowcy robili przyjezdnym...przebijali kola
111
9 miesięcy temu
Gdyby skarbówka nie kontrolowała wszystkich na granicy to by nie było wogóle korków
Cinmar
9 miesięcy temu
Każdy reklamuje swój kraj to czy innym się podoba czy nie ... Aż przyjdzie taki czas że Hiszpan będzie wdzięczny za kawałek chleba z małymi dodatkami ...
Lubuskie
9 miesięcy temu
Kierowcy tirów!!!!!!PYTAM się kto to jest??????
bEDAyIjL
Ropucha
9 miesięcy temu
Zemsta że Anglicy wyszli z Unii ,gra polityczna to politycy się mutują gady ,jak zwykle teraz politycy co kolwiek by się nie działo zwalą wszystko na wirusa ,teraz dopiero sobie wyobrażcie jakie mogą robić przekręty przecież są bezkarni kryje ich covid 19 który za chwilę nazwą inaczej bo się zmutował ,wszystko idzie zgodnie z planem .
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić