o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aldona Brauła
|

Andrzej Duda wygwizdany. Protestujący przerywali uroczystość

161
Podziel się

Andrzej Duda udał się do Bydgoszczy, aby wziąć udział w uroczystościach upamiętniających wydarzenia z Bydgoskiego Marca 1981 r. Prezydent przemówił do zgromadzonych osób szybko został zagłuszony i wygwizdany przez protestujących.

Andrzej Duda wygwizdany. Protestujący przerywali uroczystość
Andrzej Duda na uroczystościach w Bydgoszczy. (PAP)
bEBXYKHV

Andrzej Duda wziął udział w uroczystościach upamiętniających wydarzenia z Bydgoskiego Marca 1981 r. Prezydent uczestniczył w mszy świętej w katedrze św. Marcina i Mikołaja, a następnie złożył kwiaty pod tablicą znajdującą się na placu przed Kujawsko-Pomorskim Urzędem Wojewódzkim.

"Będziesz siedział"

To właśnie pod pamiątkową tablicą Andrzej Duda postanowił przemówić do zgromadzonych. Prezydent podziękował wszystkim osobom biorącym udział w tamtych wydarzeniach, którzy sprawili, że Polska jest dziś wolna, a kolejne pokolenia nie muszą się martwić o swoją przyszłość.

bEBXYKHX

Przemówienie zostało jednak zagłuszone przez protestujących. Grupa zgromadzona w pobliżu trąbiła, gwizdała i krzyczała w stronę Andrzeja Dudy. Można było usłyszeć m.in. "Andrzej Duda, będziesz siedział". Prezydent wszystko zignorował.

Zobacz także: Andrzej Duda a Daniel Obajtek. W Pałacu "wielki podziw"

19 marca 1981 r. grupa związkowców pojawiła się w sali sesyjnej Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy. Domagali się m.in. zgody na utworzenie wiejskiej "Solidarności". Posiedzenie niespodziewanie zamknięto. Milicja zażądała opuszczenia budynku, a następnie dotkliwie pobiła trzech działaczy - Jan Rulewskiego, Mariusza Łabentowicza i Michała Bartoszcze. Wszyscy trzej trafili do szpitala.

bEBXYKId

Jednak odstąpiono od usunięcia strajkujących działaczy chłopskich z bydgoskiej siedziby WK ZSL. Podjęto z nimi rozmowy, które zakończyły się 17 kwietnia 1981 r. zawarciem tzw. porozumienia bydgoskiego - władze zobowiązały się m.in. do zalegalizowania rolniczej "Solidarności". Do wspomnianej rejestracji doszło 12 maja 1981 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEBXYKIy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(161)
yusdgfksjdf
6 miesięcy temu
siedzieć a nawet być rozstrzelany przez pluton egzekucyjny to powinien być za swoje przeklęty Tusk Pawlak i Miler !!!!!!!!!!!!!!!!!
sliaskie
6 miesięcy temu
brawo
Twój nick
6 miesięcy temu
POLSKA W RUINIE....dopiero będzie
bEBXYKIz
Gość
6 miesięcy temu
Popieram Dudę i PiS, a wy sobie ujadajcie:)
fredi
6 miesięcy temu
zostalo tylko jechac na podkarpacie...
fredi
6 miesięcy temu
no to teraz juz tak bedzie...
Sauron
6 miesięcy temu
On mówił o wydarzeniach sprzed lat a wyglądało to tak jakby mówił o pacyfikowaniu ostatnich protestów po których chwalił policję bo nikogo nie zabili.
HEJ
6 miesięcy temu
wiekszego chamstwa nie można zrobić tym co walczyli i cierpieli by teraz ludzie byli wolni i mogli swoje zdanie wyrażać --- brak słów , co to za chołota , pewnie nachlana i naćpana , godni ludzie uszanują walkę o wolną POLSKE , o prawo do wygłaszania własnych poglądów , zachowają sie godnie by oddać hołd zmarłym co walczyli i nie doczekali tej wolnosci --- JAK tak można ????? KTO WAS NASYŁA I KTO WAM ZA TO PŁACI I CZY WARTO TAK NISKO UPAŚĆ ??????
wkużony
6 miesięcy temu
i ani słowa o interwencji stróżów prawa pis
Robert
6 miesięcy temu
Na tym niemieckim portalu piszą przede wszystkim trole za sprawą których niemieckie media chcą kształtować opinie publiczną ,ale piszą tu również byli ubecy ludzie ze starego układu i ich dzieci którym żal jest ze tatuś nie ma już emerytury 8000 tysięcy tylko 2500 .Piszą tutaj także wszyscy różnej maści celebryci ,biznesmeni którzy mają żal że nie są traktowani w nadzwyczajny sposób jak to było kiedyś .Jeden z historyków w programie powiedział kiedyś że Niemcom patriotyzm kojarzy się jedynie z faszyzmem bo kiedy chcieli byc patriotami to rozpoczynali wojnę Polski patriotyzm to Bóg Honor i Ojczyzna a nie plucie na godło gwizdy podczas hymnu i szkodzenie krajowi ale nie wszyscy na tej stronie to rozumieją.
Lim
6 miesięcy temu
Brawo Bydgoszcz ...⚡⚡⚡
jkk
6 miesięcy temu
DZIWNE że jeszcze nie poleciały JAJA toż to teraz na czasie Wielkanoc za pasem
afrykaner
6 miesięcy temu
ta duda na to zasłużyła.
bEBXYKIr
Jarek
6 miesięcy temu
Zachowuje się według ich katechizmu:napuj w oczy to powie że deszcz pada:"Katechizm Prawdziwego Pisowca. Oto podstawowe zasady: 1/ Kłam. Kłam bezczelnie, każdego dnia, patrząc przy tym rozmówcy prosto w oczy - rozmówca może nie mieć pod ręką dowodów na Twoje kłamstwo, może mieć skrupuły przed powiedzeniem przykrej opinii o Tobie, może być zaskoczony Twoją bezczelnością. 2/ Zmieniaj temat rozmowy. Gdy pytają Cię o ordynarne odzywki grubej posłanki z Ostrołęki, albo o konfabulacje Morawieckiego, albo o wyniki pracy tzw. Podkomisji (gdzie kosi kaskę Świroni i jego kumple), natychmiast zacznij opowiadać o zdradzie Tuska i o zaprzaństwie Schetyny. Nigdy nie mów na temat, zmuszaj rozmówcę do skupienia się na Twoich urojeniach i chorych wizjach. 3/ Mów bardzo źle o swoich politycznych konkurentach. Pamiętaj, aby każdego dnia wypowiedzieć się obrzydliwie o swoich wrogach politycznych: o gorszym sorcie, o sędziach notorycznie kradnących czekoladę w sklepie, o zdradzieckim Tusku, o biurokratach z Brukseli, którzy chcą narzucić swoją wolę naszej kochanej Ojczyźnie, o obcokrajowcach roznoszących choroby zakaźne. Ani jednego dobrego słowa. Masz ich odczłowieczyć, masz sprawić, by zasługiwali na niesławę i powszechną pogardę. 4/ Odwracaj kota ogonem. Gdy właśnie przegrałeś proces, mów, że to kolosalna porażka Twoich przeciwników. Gdy udowodnili Ci kłamstwo, twierdź, że białe jest czarne. Gdy biłeś żonę albo kierowałeś autem napity, mów, że masz sobowtóra albo że policja działa na zlecenie wrogów "dobrej zmiany". Prawdziwy Pisowiec nigdy się nie cofa, nie ma żadnych skrupułów, nie istnieje dla niego żadna bariera etyczna, której nie można przekroczyć w obronie swojej sekty. I oczywiście - bezwarunkowo słucha partyjnego kierownictwa"
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić