Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 

Angielskie miasto objęte blokadą. Leicester nie radzi sobie z koronawirusem

61

W ostatnich dniach w angielskim Leicester gwałtownie wzrosła liczba zarażonych koronawirusem. W związku z tym władze postanowiły o wprowadzeniu stanowczych restrykcji.

Angielskie miasto objęte blokadą. Leicester nie radzi sobie z koronawirusem
Koronawirus spowodował blokadę angielskiego Leicester (PAP)

Zamykane szkoły, sklepy oraz wyłączenie Leicester z luzowania kolejnych restrykcji. To tylko niektóre decyzje, które błyskawicznie podjęto względem całego miasta, gdy tylko odnotowano gwałtowny wzrost przypadków zarażenia koronawirusem.

Podjęliśmy kilka trudnych, ale ważnych decyzji. Zalecamy mieszkańcom Leicester pozostawanie w domu tak długo, jak to tylko możliwe, powstrzymanie się od wszystkich podróży do, z i na terenie Leicester, o ile nie jest to niezbędne. Będziemy uważnie śledzić przestrzeganie zasad społecznego dystansu i podejmiemy dalsze kroki, jeśli będzie to konieczne – brytyjski minister zdrowia Matt Hancock w Izbie Gmin.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Blokada Leicester

Od wtorku otwarte będą tylko sklepy sprzedające niezbędne do życia artykuły. Od czwartku władze zamkną w mieście szkoły. Mieszkańcom zaleca się pozostanie w domach i rezygnację z podróży.

Dodatkowo Leicester zostanie wyjęte spod nowych regulacji o restrykcjach. Od soboty w Wielkiej Brytanii, w związku z kolejnym etapem odmrażania, otwarte mają zostać puby, restauracje, muzea, kina, hotele i salony fryzjerskie, jednak nie będzie tak w przypadku tego miasta.

Coraz więcej przypadków koronawirusa w Leicester. W ciągu ostatniego tygodnia odnotowano tam 10 proc. wszystkich nowych zarażeń w kraju, a ich liczba w stosunku do populacji jest najwyższa w kraju. Blokadę na razie wprowadzono na okres dwóch tygodni.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić