Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

"Ideologia singli" - memy. Internauci bezlitośni po słowach abp Jędraszewskiego

451
Podziel się:

Pamiętna wypowiedź padła w trakcie Archidiecezjalnej Pielgrzymki Rodzin. Arcybiskup Marek Jędraszewski wygłosił kazanie, w którym ostrzegł wiernych przed m.in. "ideologią singli". Internauci – już tradycyjnie – za pomocą memów w żartobliwy sposób odnieśli się do wypowiedzi duchownego.

"Ideologia singli" - memy. Internauci bezlitośni po słowach abp Jędraszewskiego
Internauci w żartobliwy sposób skomentowali wypowiedź arcybiskupa o "ideologii singli" (Facebook.com, Tygodnik NIE)

Metropolita Krakowski odniósł się krytycznie do osób, które zdecydowały się na życie w pojedynkę. Arcybiskup Marek Jędraszewski określił "singlami" ludzi wchodzących w przelotne związki oraz unikających takich zobowiązań jak ślub i posiadanie dzieci.

Arcybiskup Jędraszewski i ideologia singli – memy

Jako przyczyny niechęci Polaków do założenia rodziny arcybiskup wskazał m.in. inne "ideologie" – gender oraz LGBT. Sformułowanie "ideologia singli" wzbudziło rozbawienie wśród polskich internautów, którzy jeszcze tego samego dnia rozpoczęli produkcję żartobliwych memów.

Do wypowiedzi arcybiskupa odnieśli się nie tylko internauci, lecz także dziennikarze "Tygodnika NIE". Na facebookowym fanpejdżu gazety pojawił się mem, którego autor wykorzystał grę słów i nawiązał do trybu rozgrywki w grze komputerowej.

"Singiel" to nie tylko określenie osoby żyjącej w pojedynkę, lecz także utworu promującego album muzyczny. Właśnie do tego znaczenia odwołał się autor tego mema.

Arcybiskup Jędraszewski nie po raz pierwszy wywołał kontrowersje w Polsce. Duchowny w swoich kazaniach regularnie odnosi się również do "ideologii" LGBT, a każda z jego wypowiedzi odbija się szerokim echem w kraju. Zwróciła na to osoba prowadząca fanpejdż portalu Donald.pl.

Autor tego mema odwołał się do sfer wolnych od LGBT, jakimi ogłosiły się niektóre gminy i powiaty. Czy osoby, które nie założyły rodziny, będą wkrótce równie krytykowane jak nieheteronormatywne?

Jednym z najbardziej znanych polskich singli jest Jarosław Kaczyński. Mimo że zdaniem arcybiskupa Jędraszewskiego na życie w pojedynkę decydują się osoby o lewicowych poglądach, konserwatywnym prezes Prawa i Sprawiedliwości także nie założył rodziny. Nic nie wiadomo jednak o tym, aby polityk w krytyczny sposób odniósł się do wypowiedzi duchownego.

Zobacz także: Zobacz też: "Ideologia singli" zagraża Polsce? Ekspert komentuje słowa abp. Marka Jędraszewskiego
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(451)
kw.
2 lata temu
Czekam już na ten nowy podatek dla simgli od dwóch lat, bo że wprowadzą to pewne.
gość
2 lata temu
pierwszy na dywaniku u biskupa stanie Jarosław i będzie tłumaczył się dlaczego całe życie wykręca się od małżeństwa i wychowywania dzieci,bieda nie dotyczy go, a brak czasu to wykręt
gość
2 lata temu
kiedyś były polowania na czarownice, teraz będą na singli, na szczęście nie da się dziś singlom tak łatwo jak czarownicom odbierać majątków i palić na stosie, bo pierwszym byłby ks. biskup a drugim Jarosław
gość
2 lata temu
jeśli nie wiadomo o co chodzi, to zazwyczaj o pieniądze
gość
2 lata temu
ksiądz biskup oraz pozostali księża powinni na swoim przykładzie pokazać wzorowe małżeństwo i rodzinę, mieliby zapewne więcej naśladowców, a nawet nawróceń,
Bem
2 lata temu
No coz bylo do przewidzenia,pierw homoseksualni,potem samotni,potem...???
armand
2 lata temu
hulaj dusza piekła nie ma, róbta co chceta ok ale owoc zakazany jest o wiele smaczniejszy
xyz
2 lata temu
W tym kraju ideologia singli ma się b. dobrze. Ma nawet swoją nazwę: CELIBAT.
Tomx
2 lata temu
Więcej kontaktu z Bogiem polecam pomoc medytacja modlitwa mistyka ja doświadczam duchowości w zyciu
Tix
2 lata temu
Jestem trochę otwarty na duchowość zjawiska duchowe trzeba kontaktu z Bogiem Bóg pomaga rozwiązać problemy
Nerii
2 lata temu
W żadnym pismie nie ma slowa o celibacie ale nie o celibat tu chodzi tylko o kase.Jednego nie rozumie Rabin ma rodzinę Pop tez Pastor tez ma rodzinę tylko Ksiadz nie
Eeeee
2 lata temu
Księża ,zakonnicy ,zakonnice,biskupi i papierze to też SINGLE
Jestem za
2 lata temu
Chociaż jeden biskup mowi prawdę. Popieram!!!! A teraz wszyscy tolerancyjni będą mnie hejtowac.
Mastif
2 lata temu
Proponuję temu Panu udać się na wakacje z biletem w jedną stronę ...na Marsa.... Jestem agnostykiem i mam w wielkim poważaniu co ten Pan myśli i mówi...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić