Robert Czykiel| 

Koronawirus w Polsce. Abp Marek Jędraszewski apelował o czytanie Pisma Świętego. "Zawiera moc prawdy"

6

Arcybiskup Marek Jędraszewski apelował do wiernych, by szczególnie w czasie pandemii koronawirusa sięgali po Pismo Święte. - Moc prawdy daje nam siłę nadziei - mówił duchowny podczas mszy świętej w krakowskich Łagiewnikach.

Abp Jędraszewski apelował o czytanie Pisma Świętego
Abp Jędraszewski apelował o czytanie Pisma Świętego (PAP, Jakub Kaczmarczyk)

Msza święta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach była inauguracją Niedzieli Słowa Bożego oraz IV Narodowego Czytania Biblii. Eucharystię poprowadził arcybiskup Marek Jędraszewski.

Z powodu pandemii koronawirusa w mszy wzięła udział ograniczona liczba wiernych. Wszyscy jednak mogli obejrzeć transmisję na żywo w TVP 1. Dużo mówi się o homilii wygłoszonej przez metropolitę krakowskiego, która nawiązywała do obecnej sytuacji.

Koronawirus w Polsce. Pismo Święte ważne w czasie pandemii

Abp Jędraszewski namawiał Polaków, by w dobie pandemii częściej sięgali po Pismo Święte. Jego poniższa wypowiedź odbiła się szerokim echem wśród wiernych.

Pismo Święte zawiera w sobie niezwyciężalną moc prawdy, odnoszącej się do Boga i Jego zbawczej miłości do świata. Ta moc prawdy daje nam też siłę nadziei, zwłaszcza w sytuacjach niepewności, lęków i obaw odnoszących się zarówno do naszej teraźniejszości, jak i do bliższej, a także dalszej, w tym również ostatecznej, przyszłości. Doświadczamy tego zwłaszcza obecnie, w okresie pandemii, która tak radykalnie zmieniła naszą codzienność - mówił metropolita krakowski, cytowany przez "Gościa Niedzielnego".

Jego wypowiedź odnosiła się m.in. do tego, że w mszach świętych może uczestniczyć ograniczona liczba osób. Dlatego apelował, by m.in. korzystać ze środków masowego przekazu.

Pozostaje nam zatem łączność - dzięki środkom społecznego przekazu - ze sprawowaną w kościołach Mszą św., a także wspólna, rodzinna modlitwa. Jednakże w tych tak trudnych dla nas wszystkich czasach otwiera się równocześnie jeszcze większa niż dotychczas możliwość, a nawet konieczność, aby czytać - zarówno indywidualnie, jak i wspólnotowo - Pismo Święte i właśnie w nim szukać i odnajdywać dla siebie duchową inspirację i wewnętrzną równowagę - tłumaczył.

Do niedawna w kościele mogło przebywać tylko pięciu wiernych. W miniony poniedziałek jednak zmieniono przepisy. Obecnie w świątyniach może być jedna osoba na 15 metrów kwadratowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić