Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

Atak nożownika w Wielkiej Brytanii. Napastnik to Khairi Saadallah

369

Policja zidentyfikowała mężczyznę, który jest podejrzany o zabicie trzech osób w Reading na południu Anglii. To 25-letni Khairi Saadallah, który pochodzi z Libii.

Atak nożownika w Wielkiej Brytanii. Napastnik to Khairi Saadallah
Khairi Saadallah jest podejrzany o zabicie trzech osób (Twitter.com)

W sobotę ok. godz. 19 w Reading doszło do ataku nożownika. Trzy osoby zginęły, a trzy kolejne zostały ranne.

Na miejscu zdarzenia aresztowano podejrzanego mężczyznę. Brytyjskie media ujawniają, że to Khairi Saadallah, 25-letni uchodźca z Libii.

Świadkowie twierdzą, że napastnik zbliżył się do grupy mężczyzn w średnim wieku, którzy siedzieli w parku, i nagle zaatakował ich nożem. Jedną z ofiar był nauczyciel James Furlong.

Wykrzyknął kilka niezrozumiałych słów i okrążył dużą grupę około 10 osób, próbując ich zaatakować. Dźgnął troje z nich mocno w szyję i pod pachami, a potem odwrócił się i zaczął biec w moją stronę, a my zaczęliśmy uciekać. Kiedy zdał sobie sprawę, że nie może nas złapać, próbował zaatakować inną grupę, dźgnął jedną osobę w kark, a potem, gdy zdał sobie sprawę, że wszyscy zaczynają biec, wybiegł z parku - powiedział jeden ze świadków, 20-letni Lawrence Wort.

Brytyjska policja poinformowała, że był to atak o charakterze terrorystycznym. Jednocześnie dodała, że w związku z tym incydentem nie poszukuje innych podejrzanych.

Atak terrorystyczny w Reading. Napastnik był znany brytyjskim służbom bezpieczeństwa

Khairi Saadallah miał przybyć do Wielkiej Brytanii kilka lat temu jako uchodźca po wojnie domowej w Libii. Jak podaje BBC, mężczyzna zwrócił uwagę służb bezpieczeństwa w 2019 r., gdy otrzymały one informacje, że planuje wyjechać za granicę w celach terrorystycznych. Władze nie stwierdziły jednak żadnego rzeczywistego zagrożenia, dlatego nie prowadziły w jego sprawie dalszego śledztwa.

Zobacz także: Tureckie naloty w Iraku

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić