aktualizacja 

"Rzeźnik z Polski" oskarżony o gwałt i morderstwo. Nowe fakty ws. Polaka z Hull

139

Z powodu ataku zimy i fatalnych warunków atmosferycznych proces w sprawie Polaka Pawła R. oskarżonego o gwałt i morderstwo 21-letniej Brytyjki ponownie został przełożony.

"Rzeźnik z Polski" oskarżony o gwałt i morderstwo. Nowe fakty ws. Polaka z Hull
26 latek Paweł R. oskarżony jest o gwałt i morderstwo 21-letniej Libby Squire. (Facebook)

Z powodu obfitych opadów śniegu w Sheffield proces oskarżonego o zabójstwo Polaka Pawła R. znowu się nie odbył. Termin rozprawy już po raz drugi został przełożony. Trójka członków ławy przysięgłych ze względu na fatalne warunki na drodze nie była w stanie dotrzeć do sądu Sheffield Crown Court.

W piątek prowadząca sprawę 26-letniego Pawła R. oskarżonego o gwałt i morderstwo 21-letniej Libby Squire, sędzia Lambert przeprosiła wszystkich za te niedogodności. Sędzia przekazała, że kolejny termin rozprawy wyznaczono na poniedziałek 18 stycznia (zagraniczne media jeszcze nie podają czy doszła do skutku). Pierwsza rozprawa odbyła się w zeszłą środę, 13 stycznia w Sądzie Koronnym w Sheffield.

26-letni Polak oskarżony o gwałt i morderstwo 21-letniej studentki

Według prokuratury 26-letni Paweł R. z Hull, krążył autem po okolicy w nocy 31 stycznia 2019 r. w poszukiwaniu ofiary. To tam trafił na 21-letnią "pijaną i bezbronną" Libby Squire. Studentka miała być pod wpływem alkoholu. Tej nocy dziewczyna zaginęła. Po 7 tygodniach poszukiwań, jej ciało znaleziono w rzece Humber, niedaleko portu w Grimsby. Śledczy nie ujawnili jednak jak zginęła.

Według śledczych mężczyzna zgwałcił i zamordował 21-latkę, a jej ciało wrzucił do rzeki. Kamery miejskiego monitoringu nagrały jak studentka wsiadła do samochodu Polaka, później widziano ich także na Oak Road Playing Fields, gdzie doszło do zbrodni.

Brytyjskie media piszą o oskarżonym Polaku jako: "rzeźnik z Hull" lub "polski rzeźnik". 26-latek już wcześniej został skazany na 8,5 roku więzienia za przestępstwa związane m.in. z prześladowaniem seksualnym.

Ojciec dwójki dzieci Paweł R. przyznał się m.in. do podglądania obcych kobiet w tracie uprawiania seksu, a także onanizowania się w miejscach publicznych. Paweł R. nie przyznaje się do gwałtu ani morderstwa 21-latki.

Zobacz także: Groźny wypadek podczas regat. Jacht ''Patriot'' wzbił się w powietrze
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić