Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Auchan. Pracownicy bez maseczek. Jest reakcja sklepu

13

Klientka sklepu Auchan zbulwersowała się tym, że obsługa nie posiada maseczek. Wobec tego postanowiła powiadomić policję. Co na to władze sklepu?

Auchan. Pracownicy bez maseczek. Jest reakcja sklepu
Auchan. Jedna z klientek zadzwoniła na policję (Pixabay)

Do tego przykrego incydentu doszło w sklepie Auchan na warszawskiej Pradze. Jedna z klientek zauważyła w pewnym momencie, że nie wszyscy pracownicy i klienci mają maseczki.

Już na hali zbulwersowało mnie to, jak wiele osób nie ma maseczek. Nie chodzi tylko o klientów, ale też pracowników sklepu. Oni mieli podniesione przyłbice - przekazała pani Kinga w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Pani Kinga poprosiła o wezwanie kierownika. Ten się jednak nie pojawił. Wobec tego wezwała policję. Mundurowi ukarali dwie osoby, ale - według pani Kingi - osób bez maseczek było więcej.

Próbowałam też sama rozmawiać z klientami bez masek. Mówiłam im, że to dla mnie zagrożenie, że mam nowotwór szpiku i inne choroby. Niektórzy, słysząc to, zawstydzeni błyskawicznie zakładali maski, ale byli też tacy, którzy to ignorowali. Nie wiem, czy nie rozumieli, czy nie chcieli rozumieć. Poczułam, że mają w głębokim poszanowaniu moje zdrowie - zdradziła klientka.

Auchan odpowiada. Jasne stanowisko sklepu

Serwis finanse.wp.pl skontaktował się z biurem prasowym sieci Auchan. Ten podmiot w sposób jasny odniósł się do opisywanej sprawy. Zaznaczono, że wszyscy pracownicy mają obowiązek zakrywania ust i nosa.

Jeśli natomiast Klient nie ma zasłoniętych ust i nosa - jest uprzedzony na wejściu do sklepu, że nie zostanie obsłużony (plakat, informacja ustna od agenta ochrony). Pracownicy w sklepie również mają obowiązek przypominać klientom o tym obowiązku oraz fakcie braku obsługi, jeśli tego nie uczynią - poinformowano.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić