o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

Hiszpania. Cały kraj sparaliżowany na wiele miesięcy

96
Podziel się

Hiszpania zmaga się z epidemią koronawirusa. Wprowadzono obostrzenia mające na celu ograniczenie rozprzestrzenianie się w kraju choroby. Teraz hiszpański rząd zdecydował o utrzymaniu stanu wyjątkowego na terenie całego kraju do maja 2021 roku.

Hiszpania. Cały kraj sparaliżowany na wiele miesięcy
Stan wyjątkowy w Hiszpanii potrwa przynajmniej do maja 2021 (Getty Images)
bDplemjp

Hiszpański parlament przegłosował, że w związku z epidemią koronawirusa, w kraju utrzymany zostanie stan wyjątkowy. Obostrzenia potrwają przynajmniej do maja. Wtedy parlament zagłosuje nad ewentualnym zakończeniem ograniczeń.

Hiszpania. W całym kraju wprowadzono stan wyjątkowy

Hiszpania ogłosiła stan wyjątkowy w niedzielę. W całym kraju obowiązuje godzina policyjna. Od 23 do 6 rano nie wolno wychodzić z domu. Początkowo stan wyjątkowy miał obowiązywać zaledwie 15 dni, ale teraz wydłużono go do maja.

bDplemjr

Ogólnokrajowe obostrzenia nie obejmują jedynie Wysp Kanaryjskich. Wszystkie 17 regionów autonomicznych w Hiszpanii może wprowadzić dodatkowe restrykcje. Należy do nich m. in. zamknięcie swoich granic.

Koronawirus w Hiszpanii

W zeszłym tygodniu Hiszpania stała się pierwszym europejskim krajem, który odnotował ponad milion potwierdzonych przypadków koronawirusa. Liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 wynosi co najmniej 35 tys. Eksperci ds. zdrowia twierdzą, że prawdziwa liczba przypadków może być nawet trzykrotnie wyższa, a obecne dane są zaniżone z powodu małej liczby przeprowadzanych testów.

bDplemjx

Obejrzyj także: Traktorem w koronawirusa. Pomysł tych Hiszpanów zaskakuje

bDplemjS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(96)
Marek
miesiąc temu
koniec wychodzenia z domów 10 lat każdy ma siedzieć w domu
kat
miesiąc temu
w tytule piszą do maja w artykule do marca !
KKK
miesiąc temu
Czy ja dobrze rozumie mają milion zakażonych ale szacują że może ich być 3 mln czyli i tak nie mają nad tym kontroli już. Więc w sumie należy testować tylko tych co mają objawy i chcą być leczeni szpitalnie. To samo co u nas 300 tyś a nie robią już testów rodzinie która siedzi w domu z osobą która dostała pozytywny wynik czyli statystycznie jeżeli to tak mocno zakaźna choroba to każdy zakażony i zdjagnozowany powinien być liczony jako 2-3-4 nowe przypadki bo zakazi domowników w te 2 tyg.
bDplemjT
myszko
miesiąc temu
I to wszystko z powodu czegoś czym nikt by sobie głowy nie zawracał gdyby nie media i politycy.To jest terror,nic więcej.
Ija
miesiąc temu
Niemieccy prawnicy Ci którzy udowodnili korupcję w Deutsche Bank, VW i wielu innych koncernach łącznie z prawnikami z całego Świata zbierają Materiał dowodowy na WHO, EBC, Billa Gatesa i ich powiązania o charakterze przestępczym oraz fałszywą Pandemia którą wywołali zwaną COVID 19.
Najnowsze komentarze (96)
myślisz
miesiąc temu
Jedna wielka głupota, jak i tak nikt tego nie zatrzym, leczyć chorych, a pozostali niech żyją i pracują. Podobnie w Polsce, te testy to jedna wielka sciema i biznes.
mig
miesiąc temu
Ciekawe że jak zwykle w temacie jak jest naprawdę najszybciej można się zorientować z komentarzy pod artykułem, bo w samym artykule jest tak jak się pismakowi wydaje bo przecież na miejscu nie był i nie widział....... ale pisze.
alla
miesiąc temu
Dobrze robia, ale z tym terminem chyba przesada? Co mozna powiedziec co bedzie za 1 m-c , a co dopiero tak daleko w przeszlosc?
Sonia
miesiąc temu
Szkoda, że nie wspomnieli w artykule o maskach, które są obowiązkowe od końca maja w całej hiszpanii. Także jak widać maski nie chronią, a może nawet pomagają utrzymywać wynik dodatni
NiemaPandemii
miesiąc temu
Jak się tak dają to tak mają. Hiszpanie to bardzo potulny naród i słuchaj wszystkich głupot które rząd i nakazuje :-/
pjws
miesiąc temu
Dlaczego podajecie nieprawdziwe wiadomości? W Mardycie zamknięte są tylko biura, kasyna, siłownie i baseny. Otwarte jest niemal wszystko, centra handlowe, sklepy, pracują wszystkie szkoły, salony piękności, salony fryzjerskie. Otwarte są biblioteki, muzea, kina i teatry. Otwarte są wszystkie kawiarnie i restauracje ze stolikami na zewnątrz, (kawiarnie od 8 do 18, restauracje od 12 do 23). Nie ma żadnej policji na ulicach czy wojska. Jest zakaz podróżowania do innych regionów.
julietta1990
miesiąc temu
Po prostu nie wierze co ja czytam... Ludzie dalej wierza w falszywa korone, masakra... Przez takich wlasnie blado to widze...:(!! Teraz nie ma innych chorob jak korona! Obudzcie sie slepcy, zacznijcie myslec!
ech
miesiąc temu
Nie przedłużono do maja! Założenie jest takie że może trwać aż do maja, ale co 2 tygodnie parlament MUSI zaakceptować wprowadzenie go na kolejne 2 tygodnie. Takie jest prawo w Hiszpanii, stan wyjątkowy nie może być zadeklarowany na dłużej niż 2 tygodnie, potem musi zostać za każdym razem przedłużony.
bDplemjL
prorok
miesiąc temu
a to tylko swiadczy ze wirus jest obecny w społeczenstwie i nic nie zmienimy a tylko pogorszymy zamykajac gospodarki
Anna
miesiąc temu
Bardzo dobrze zrobili,nie będa mieli takich manifestów jak w Polsce.
hmmm
miesiąc temu
dziwne, jakoś o Grecji cisza, a Afryka dzika powinna się już wyludnić od padających jak muchy nieleczonych ludzi ?? a tu cisza, jakoś tylko najbogatrsze kraje chorują, dziwy i cuda
polak
miesiąc temu
Nie ma co tu czytać ten portal kłamie piszą głupoty wszystko normalnie tam działa zakaz wychodzenia z domu od 24 do 6 rano
Rybnik
miesiąc temu
Wreszcie skończa sie te wredne dyskoteki.Koniec brudu koniec głośnej muzyki koniec z zesmolonymi posesjami,koniec z wymiocinami,koniec z pluciem,koniec z wrzaskami do rana i bijatykami.Policja odpocznie.Od 23 do 6 rano zakaz poruszania się.Wreszcie sie wyśpię do roboty a dzieci nie będą przestraszone krzykami z ulicy.
Tomasz
miesiąc temu
To straszne nie móc wyjść z domu przed 6:)
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić