Wróć na
Aldona Brauła
|

Auto wjechało w pociąg na przejeździe. Rogatki były podniesione

56
Podziel się

We Wrześni (woj. wielkopolskie) doszło do wypadku kolejowego na przejeździe. Auto osobowe wjechało tuż pod pociąg. Prawdopodobnie winę ponosi dróżnik, który nie opuścił szlabanów na czas.

Auto wjechało w pociąg na przejeździe. Rogatki były podniesione
Samochód wjechał w pociąg na przejeździe kolejowym. (Facebook, Ratownictwo Medyczne Września)
bCYbDdDp

Do zdarzenia doszło w czwartek rano we Wrześni (ul. Działkowców). Samochód osobowy wjechał pod pociąg na przejeździe kolejowym.

W wypadku poszkodowana jest jedna osoba. Dokładny stan jej zdrowia nie jest znany.

Międzynarodowa trasa kolejowa Berlin-Warszawa jest tymczasowo zablokowana. Do wypadku doszło na strzeżonym przejeździe kolejowym, jednak rogatki były podniesione.

bCYbDdDr

Przeżyli wybuch w Bejrucie. Wstrząsające relacje świadków

Prawdopodobnie winę ponosi dróżnik, który nie opuścił szlabanu na czas. Policja ustala dokładne przyczyny wypadku.

Zobacz także:

bCYbDdDx
bCYbDdDS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(56)
Madmax
2 miesiące temu
Ja przed przejazdem kolejowym zawsze zwalniam i się rozglądam, nawet jak są szlabany podniesione.
hmm
2 miesiące temu
na strzeżonym przejeździe warto zawsze spojrzeć czy pociąg nie jedzie. Takie proste i trudne zarazem. Przecież dróżnik też człowiek i może np. zasłabnąć.
Ola
2 miesiące temu
Nawet jak są podniesione to nie oznacza że można przejechać. Trzeba stanąć i rozejrzeć się a dopiero potem przejechać, a nie walić na oślep.
bCYbDdDT
kierowca
2 miesiące temu
Nigdy do końca nie wierzę rogatkom, zbyt wielu ludzi zginęło z winy pracownika, bądź jakiejś awarii.
Polak
2 miesiące temu
Winni są obaj, tylko w różnym stopniu.
Najnowsze komentarze (56)
xyxyz
2 miesiące temu
powinni wprowadzić bezwzględne pierszeństwo samochodu osobowego. będzie mniej wypadków z pociągami.
KIEROWCO
2 miesiące temu
Twój OBOWIĄZEK to pewność wolnej drogi Nigdy Inaczej !!!
synek_księdza
2 miesiące temu
... a więc ... dróżnicy a także ochroniarze i portierzy to zazwyczaj osoby w podeszłym wieku, nie rzadko jest to emeryt dorabiający sobie aby nie siedzieć w domu z rodziną ... duża liczba osób z problemami cukrzycy to właśnie osoby starsze, czasem dochodzi to tego demencja i w taki oto sposób dochodzi do tragedii ... zaśnie w pracy lub zapomni na jakiś czas o pracy ...
ZAN63
2 miesiące temu
Auto wjechało tuż pod pociąg? Dziwne. Normalne, gdyby wjechało wprost pod pociąg. Jak to mauto w końcu wjechało? Może obok?Chyba że w języku niemieckim ta forma jest poprawna i tu bym się nie zdziwił.
abcd
2 miesiące temu
a może by tak przebudować przejazdy na automatyczne zamykanie? Jeżeli nie będą zamknięte rogatki to pociąg się sam zatrzyma
zku
2 miesiące temu
co do zasady zaufania to pozwolę sobie zwrócić uwagę że olbrzymia większość kierowców ufa, że jak ma zielone światło to na jezdni w poprzek ich kierunku jazdy jest światło czerwone, które będzie respektowane przez kierowców tamtędy jadących; nie upewniają się czy faktycznie mają światło czerwone (choć urządzenia mogą zawieść) ani czy tamci kierowcy zastosują się
xyz
2 miesiące temu
Na kursie na prawo jazdy wpajano nam to, że zasada ograniczonego zaufania w dużej mierze przyczynia się do bezpieczeństwa na drodze.Najwyraźniej tego teraz nie uczą a ludzie rozumy mają wyłączone i jadą bezmyślnie przed siebie. No ale to jest taka selekcja naturalna najwyraźniej.
nieufny
2 miesiące temu
Ja tam nie wierze nikomu i przed każdym przejazdem zatrzymuje sie i sprawdzam przykładając dla pewności ucho do torów , co prawda wszyscy za mną trąbią ale przynajmniej jestem pewny że pociąg mnie nie rozjedzie !
bCYbDdDL
KAMIL
2 miesiące temu
NA PRZEJEZDZIE KOLEJOWYM ROGATKI BYLY PODNIESION!!!!
KAMIL
2 miesiące temu
NA PRZEJEZDZIE KOLEJOWYM ROGATKI BYLY PODNIESION!!!!
Jan35
2 miesiące temu
Jaki druznik? W przepisach jest wyraznie zapisane ze bez wzgedu jaki rodzaj jest przejazdu - czy ze szlabanami czy bez to kierowca samochodu musi upewnic sie ze nie nadjezdza pociag! onic kropka! Nie ma zadnego tlumaczenia dla kierowcy!
Kazek
2 miesiące temu
Droznik ponosi wine, ze samochod wjechal pod pociag? :) Doprawdy? Haha ale jaja. Kierowca zignorowal znaki i nie ponosi zadnej odpowiedzialnosci? Ja tam uwazam, ze dobrze mu tak, choc smierci nie zycze, bo bedzie g. nie nauczka.
Majk
2 miesiące temu
Ja rozumiem że dróżnik jest tam po to żeby zamknąć przejazd ale kierowca też powinien myśleć
marek zol
2 miesiące temu
shinkasen, TGV, Pendolino, jedne szybko inne jeszcze szybciej. podstawowym warunkiem jazdy 300 km /h jest bezpieczeństwo. u nas jak widać jest moda na wozy drabiniaste. 100 lat za Murzynami
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić