Awantura w szpitalnej sali. 33-latek uderzył pacjenta z sąsiedniego łóżka

7

W szpitalu w Iławie (woj. warmińsko-mazurskie) doszło do bójki między pacjentami. 33-latek uderzył mężczyznę z sąsiedniego łóżka, łamiąc mu przy tym nos. Kiedy na miejsce wezwano policję, zaczął tłumaczyć, że wcześniej go sprowokowano.

Awantura w szpitalnej sali. 33-latek uderzył pacjenta z sąsiedniego łóżka
W szpitalu doszło do bójki. (Pixabay)

We wtorek, 30 maja policjanci zostali wezwani na interwencję do szpitala w Iławie. Okazało się, że między pacjentami leżącymi na tej samej sali doszło do bójki.

Awantura w szpitalu

Jak ustalili funkcjonariusze, kiedy zabrakło argumentów słownych jeden z mężczyzn uderzył drugiego z pięści w twarz. Okazało się, że pokrzywdzony ma poważne obrażenia twarzy - przekazuje policja z Iławy.

Pokrzywdzony miał złamany nos. Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie. Następnie przesłuchano świadków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kierowca nie zauważył lawety na autostradzie. Auto wystrzeliło w powietrze

Agresywny pacjent przyznał się do zarzucanego mu czynu. 33-latek powiedział, że jego zachowanie nie wzięło się znikąd. Oświadczył, że pokrzywdzony go prowokował dlatego musiał go uderzyć.

Mężczyzna odpowie za swój czyn przed sądem. Kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Rok temu do podobnego zdarzenia doszło w szpitalu na kieleckim Czarnowie. Mężczyzna, który został przyjęty na oddział, nagle zaczął się awanturować. Rzucił się na pielęgniarkę i uderzył ją w twarz.

Początkowo jego hospitalizacja przebiegała bez zakłóceń. W niedzielę wieczorem pacjent zaczął być wulgarny i agresywny w stosunku do opiekującego się nim personelu. Jedną z pielęgniarek uderzył w twarz – mówiła rzecznik szpitala Anna Mazur-Kałuża.

Gdy pracownicy oddziału podjęli próbę obezwładnienia mężczyzny, ten zaatakował drugą pielęgniarkę. Uderzył ją na tyle mocno, że kobieta odniosła poważne obrażenia i została wysłana na zwolnienie lekarskie.

Na miejscu interweniowała policja. Mężczyzna został obezwładniony i zabrany z placówki.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić