Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek
|
aktualizacja

Awaria w Kosmosie. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna traci rezerwy powietrza

20
Podziel się:

Ubywa tlenu z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Rosyjskie Centrum Lotów alarmuje, że wyciekają rezerwy powietrza. Konieczne będzie przewiezienie zapasów tlenu z Ziemi na ISS.

Awaria w Kosmosie. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna traci rezerwy powietrza
Zwiezda, moduł serwisowy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) (nasa.gov)

Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ubywa tlenu

Rosyjskie Centrum Kontroli Lotów informuje o wyciekających rezerwach tlenu z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Ubytki zauważono już we wrześniu ubiegłego roku w segmencie Zwiezda, który należy do rosyjskiej części stacji.

Nie wiadomo, gdzie dokładnie na ISS doszło do pęknięcia. Jak przypomina agencja Interfax, we wnętrzu było pęknięcie, które zostało już naprawione. W tym samym miejscu na zewnątrz nie znaleziono jednak uszkodzenia. Nie był to zatem otwór, przez który tlen wydostawał się na zewnątrz.

Awaria na ISS. Trwają poszukiwania mikropęknięcia

Nadal trwają poszukiwania mikropęknięcia, przez które dochodzi do wycieków tlenu. A tego przez cały czas systematycznie ubywa.

W związku z awarią na ISS Rosyjska Agencja Kosmiczna zaplanowała już dostawę tlenu na stację. Zapasy powietrza mają tam dotrzeć w lutym 2021 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(20)
FBI
2 lata temu
A który z astronautów na stacji jest imposterem
FBI
2 lata temu
Xd sabotarz
Durant
2 lata temu
A co woda z basenu wlewa się do środka
Marek
2 lata temu
Maszynka propagandową PiS działa. Przy pomocy Orlenu kupili Polska Press i teraz tubą propagandy będzie 20 tygodników i 120 codziennych gazet lokalnych plus 500 witryn internetowych. Jak myślicie wygrają kolejne wybory? Myślę że w cuglach. Pytam bo robi je... leniwa opozycja?
Emilian58
2 lata temu
Niedługo się okaże że stację trzeba opuścić, bo wicie, rozumicie. Jakoś ten szwindel trzeba zakończyć i owszem
Ppp
2 lata temu
Mi w rowerze też powietrze ucieka, którędy nie wiem. :(
Viharlampa
2 lata temu
Zła wiadomość jest taka że Morawiecki mówi że tlen jest magazynach Rezerw Materiałowych. Więc astronauci powinni chyba zacząć się modlić
Lepek
2 lata temu
Dopiero niedawno szczegóły lądowania na Księżycu zostały ujawnione. Wiele lat różni specjaliści nie mogli w żaden sposób wytłumaczyć, skąd się wzięły na nagraniach z lądowania na powierzchni Księżyca różne gwizdy, świsty i szumy na zarejestrowanych przez astronautów nagraniach. Wiele lat wielu specjalistów głowiło się nad tym i głowiło, nie umiejąc tego wytłumaczyć. Dopiero niedawno, parę lat temu, emerytowana sprzątaczka im to wyjaśniła. Otóż powiedziała, że w 1969 roku pracowała na nocną zmianę w studiach Hollywood-u jako sprzątająca. I te całe gwizdy, szumy, tupoty, warczenie, które nagrali astronauci podczas lądowania na Księżycu, to po prostu pogrwar tego, co działo się w studiu nagraniowym obok hali, w której Amerykanie lądowali na Księżycu. Otóż wtedy był akurat finał amerykańskiego koła fortuny i ludzie, widownia, była rozentuzjazmowana, przez co jej krzyki, brawa, gwizdy i emocje siłą rzeczy, nagrały się, gdy Amerykanie kręcili obok lądowanie na Księżycu. Ot i wszystko.
Kupciarz
2 lata temu
Przez wiele lat wielu ekspertów i naukowców nie mogło wyjaśnić, skąd z nagrania Amerykanów lądowania na Księżycu, pojawiają się dziwne gwizdy, hałasy i szmery. Dopiero niedawno, parę lat temu, emerytowana sprzątaczka z Los Angeles, pracująca wiele lat w różnych studiach Hollywoodu, wyjaśniła reporterom to wreszcie i rozwiała te iście niewytłumaczalne dotychczas zjawiska. Otóż podczas rejestracji lądowania Amerykanów na Księżycu, w studio obok, akurat tak się złożyło, kręcono finał amerykańskiego koła fortuny, grano o wysokie stawki, publika była pełna i było dużo emocji, stąd właśnie pochodziły te gwizdy, hałasy i szum. Trochę to żałosne, że Amerykanie wpakowali kupę kasy dla najlepszych w tamtym czasie speców od efektów specjalnych, wynajęli najlepsze, największe studia w Hollywood, a wtedy komputerów i efektów cyfrowych nie było, wszystko musiało być zrobione analogowo i ręcznie. Masa roboty, ale popełniono kardynalny błąd, kręcąc to lądowanie gdy w studio obok był akurat finał koła fortuny. Mogli przecież poczekać dzień czy dwa. Ale Kennedy cisnął ich, żeby zrobić to na czas, żeby tą mistyfikacją przyćmić nieco swoją porażkę w starciu z Chruszczowem, której mu i tak nie wybaczono, i cały klan Kennedych został potem osoba po osobie, zlikwidowany przez tych, którzy gorzko się na nim zawiedli, bo nie rozpętał on III Wojny Światowej i grubi gracze zainwestowali dużo a nie zarobili na tym nic. Więc zemsta była sroga. Teraz, przy obecnej technice, całe lądowanie Amerykanie nakręciliby w jeden dzień a potem tylko poszłoby to do speców od cyfrowych efektów specjalnych i wszystko zrobiliby zza klawiatur.
Faaaz
2 lata temu
Tam w zeszłym roku ktoś przewiercił korpus stacji. Jawny sabotaż. Pewnie jakiś jankes.
Tim
2 lata temu
Pewnie mają obcego, co im wyjada tlen.
abstynent
2 lata temu
na szczęście wódka cała !!
POliwoj
2 lata temu
Borys B. Powinien polecieć do rosyjskiej części. Znajdzie bo zna się na wszystkim - tak twierdzi. Zna dobrze rosyjski da radę.
Fred
2 lata temu
Autorek się naoglądał Apollo 13
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić