Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Bar z jachtu Hitlera jest warty fortunę. Właśnie go odnaleziono

11

Na aukcję trafił bar w kształcie globu z kompletem pięciu mosiężnych stołków barowych. Kiedyś zdobił on prywatny jacht Adolfa Hitlera. Dziś jest warty fortunę.

Bar z jachtu Hitlera jest warty fortunę. Właśnie go odnaleziono
Zdj. ilustracyjne. (Getty Images, Express Newspapers)

Bar zostanie wystawiony w domu aukcyjnym Alexander Historical Auctions. Liczy on na to, że uda się zarobić na nim naprawdę spore pieniądze. To cenna pamiątka po jednym z największych zbrodniarzy w historii Adolfie Hitlerze.

To po prostu fantastyczna relikwia, symbolizująca fałszywą wielkość i ekscesy Hitlera Tysiącletniej Rzeszy - tak pisze o nim wspomniany dom aukcyjny, cytowany przez "Fakt".

Cenna pamiątka kurzyła się w stodole

Bar i stołki przez 70 lat były trzymane w stodole. Pewien mężczyzna postanowił zatrzymać te eksponaty dla siebie jako ciekawostkę. Po latach jednak zdecydował się na to, by je sprzedać.

Cena wywoławcza to aż 75 tys. dolarów. Dom aukcyjny wierzy jednak w to, że uda się uzyskać zdecydowanie większą kwotę - nawet 250 tys. dolarów!

Mój ojciec był bliskim przyjacielem właściciela Doan Salvage Yard. Właściciel złomowiska zaprosił go do siebie i dał mu możliwość zakupu baru - mówi aktualny posiadacz baru.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić