o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

Bartłomiej Wróblewski na RPO? Jest decyzja Senatu

6
Podziel się

Podczas czwartkowego głosowania Senat nie wyraził zgody na powołanie posła PiS Bartłomieja Wróblewskiego na Rzecznika Praw Obywatelskich. W zeszłym miesiącu Wróblewski uzyskał poparcie większości sejmowej.

Bartłomiej Wróblewski na RPO? Jest decyzja Senatu
Senat nie wyraził zgody na powołanie Bartłomieja Wróblewskiego na Rzecznika Praw Obywatelskich (PAP, Albert Zawada)
bEiKNlyt

Czwartkowa debata Senatu nad wyborem posła PiS Bartłomieja Wróblewskiego na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich trwała ponad trzy godziny. Głosowało 99 senatorów. "Za" było 48, a "przeciw" 49 osób, dwie wstrzymały się od głosu.

Wróblewski nie będzie RPO

Bartłomieja Wróblewskiego w kwietniu został wybrany na RPO przez Sejm. Objęcie przez niego stanowiska zależało już tylko od decyzji Senatu. Podczas posiedzenia izby wyższej parlamentu 13 maja po godzinie 20 odbyło się głosowanie w tej sprawie.

bEiKNlyv

Już podczas debaty przed głosowaniem senator Sławomir Rybicki zapowiedział, że przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej zagłosują przeciw powołaniu posła PiS na Rzecznika Praw Obywatelskich.

Wicemarszałek Senatu Michał Kamiński również wyraził zdanie, że nie zaakceptuje kandydatury Wróblewskiego. "Szkoda, że tak wykwalifikowany człowiek służy tak złej sprawie" - powiedział wicemarszałek.

bEiKNlyB
Krytykujemy pana za wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Ma pan prawo do własnych poglądów, ale czym innym jest próba umieszczenia pana poglądów w kodeksie karnym. Ktoś, kto jest tak bardzo przywiązany do nauczania swojego Kościoła, że chce przerzucać to na zapisy w Kodeksie karnym, nie powinien bronić praw obywatelskich - powiedział podczas debaty wicemarszałek Senatu Michał Kamiński.

Od upłynięcia kadencji RPO Adama Bodnara parlament już trzykrotnie próbował wybrać jego następcę. Dwa razy kandydatką była mec. Zuzanna Rudzińska-Bluszcz z ramienia KO, Lewicy i Polski 2050 i Hołowni, lecz nie uzyskała poparcia Sejmu. Następnie Sejm powołał na to stanowisko kandydata PiS, wiceszefa MSZ Piotra Wawrzyka, jednak Senat nie wyraził zgody.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiKNlyW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
Ehhh
miesiąc temu
Kto powstrzyma szaleństwo starca grodzkiego...
Bolek
miesiąc temu
Szkoda. Szaleństwo Grodzkiego osiągnęło szczyt. Zależy mu jedynie na ciągłym sporze, podsycaniu nienawiści i ... zagłuszaniu łapowniczego skandalu. Polacy nie mają dla Niego żadnego znaczenia.
Artek
miesiąc temu
PO ile w kopercie?
bEiKNlyX
Ergo
miesiąc temu
Brawo dla p. Kamińskiego, celne uwagi.
654321@
miesiąc temu
Szkoda, ze Tusk nie rozwiązał Senatu ,wstyd na całą Polskę i świat!!!
Jurek Kaczor
miesiąc temu
Bartłomiej Wróblewski gdyby został wybrany, to z pewnością okazałby się bardzo dobrym Rzeźnikiem Praw Obywatelskich. Teraz tego już nie udowodni.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić