Bawiły się w chowanego. Nagranie z Bieszczad podbija sieć

11

"Znajdź wszystkie niedźwiedzie widoczne na obrazku". Taki tytuł mógłby nosić filmik z Leśnictwa Polanki, w którym udało uchwycić się w fotopułapkę rozkoszne zabawy maluchów i ich mamy. "Tyle szczęścia naraz" - komentowali internauci.

Bawiły się w chowanego. Nagranie z Bieszczad podbija sieć
Rozkoszne zabawy w chowanego młodych niedźwiadków nagrała fotopułapka (Facebook, Tadeusz Baranicki)

Filmik na którym niedźwiedzica z młodymi przemieszcza bieszczadzki las w nadleśnictwie Polanki podbija sieć. Ukryte za konarami drzew niedźwiadki sprawiają na nim wrażenie jakby bawiły się w chowanego.

Leśnicy nie kryją zaskoczenia, że w tym roku na tych terenach udało się dochować niedźwiedziej rodzinie tak licznego potomstwa. Bo gdy bliżej prześledzimy filmik widać na nim aż trójkę maluchów w towarzystwie samicy.

"Kumulacja szczęścia" - cieszą się leśnicy i udostępniają filmik, na którym widać jak beztroskie niedźwiadki w towarzystwie czujnej mamy ocierają się o korę i wspólnie baraszkują w środku lasu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zima w Bieszczadach. Leśnicy publikują niezwykłe nagrania z fotopułapek

Nagranie podbija sieć, ma blisko 3 tysiące wyświetleń, a internauci nie kryją zachwytu.

"Od razu człowiek się uśmiecha", "Ależ przepiękna niedźwiedzia rodzinka. Tyle szczęścia i radości w jednym miejscu" - piszą.

Natura zrobiła swoje obdarzając, niedźwiedzicę tak licznym potomstwem. Niech się wychowają w zdrowiu w tak pięknym miejscu jakim są Bieszczady - dodaje ktoś inny.

Niedźwiedzie brunatne to jeden z symboli Bieszczad i są mocno kojarzone z tymi terenami. "W naszym regionie występuje największa w kraju populacja tego gatunku. (...)podaje się rozbieżne dane odnośnie liczebności niedźwiedzi w regionie. Od 20 osobników do 100. Jest to związane z trudnościami związanymi z liczeniem poszczególnych osobników - czytamy na stronie twojebieszczady.net

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić