Beger dostała pytanie o Leppera. Szokująca odpowiedź

299

Renata Beger w dniu wielkiego protestu rolników w Warszawie pojawiła się w Radiu Zet. Na antenie przywołano postać Andrzeja Leppera. W rozmowie poruszono m.in., budzący wciąż bardzo dużo kontrowersji, wątek śmierci legendarnego polityka.

Beger dostała pytanie o Leppera. Szokująca odpowiedź
Beger dostała pytanie o Leppera. Szokująca odpowiedź (AKPA)

Renata Beger w studiu Radia Zet pojawiła się w charakterystycznej chuście w czerwono-białe paski. Opowiedziała, że to chusta z czasów Samoobrony, którą trzyma cały czas i nie zamierza się jej pozbyć.

Biało-czerwone kolory to też barwy narodowe, pod którymi odbędzie się też protest rolników - powiedziała Renata Beger w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.

W części internetowej programu zapytana została o sprawę Andrzeja Leppera - wieloletniego lidera Samoobrony, który w 2011 popełnił samobójstwo. Pytanie od słuchacza brzmiało: "Gdy Lepperowi popełniono samobójstwo, nie obawiała się pani, że będzie następna?"

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Paraliż Brukseli. Policja starła się z rolnikami
Tak, dlatego się wyciszyłam. Nie mówię wszystkiego, co wiem. Ostrzegali mnie, żebym nie pisała książki. Chciałam napisać wszystko, co wiem, ale już zapomniałam - powiedziała Beger. - Nikt mi nie wmówi, że Andrzej Lepper popełnił samobójstwo. Bardzo dobrze go znałam, widziałam w różnych sytuacjach, to był człowiek bardzo, bardzo wierzący. Zawsze wierzył, że po deszczu przyjdzie słońce - dodaje.

Jak dodaje Beger, Lepper na pewno dużo wiedział o ciemnych interesach polityków. Wiadomo, że miał dokumenty np. na temat umów ws. handlu gazem.

Jak wyglądał będzie marsz?

Marsz ma się rozpocząć o godz. 11 przy Pałacu Kultury i Nauki. Stamtąd rolnicy przemaszerują trasą: ulicą Emilii Plater, Al. Jerozolimskimi, rondem de Gaulle'a, Nowym Światem, pl. Trzech Krzyży, ul. Wiejską przed gmach Sejmu RP, następnie ul. Piękną i Al. Ujazdowskimi przed Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić