o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JAR
|

Bezmyślne zachowanie kierowcy. Wypadek na trasie triathlonu

4
Podziel się

Kierowca Fiata Punto zignorował polecenie policji i spowodował wypadek na trasie triathlonu w Swarzędzu. Uderzył w rowerzystę.

Bezmyślne zachowanie kierowcy. Wypadek na trasie triathlonu
Bezmyślne zachowanie kierowcy. Wypadek na trasie triathlonu (Twitter.com)
bEKLyRWZ

W tegorocznej imprezie triathlonowej w Poznaniu wystartowało ponad 1000 zawodników. Już pierwszego dnia doszło jednak do przykrego zdarzenia. W trakcie wyścigu, podczas którego zawodnicy przemieszczali się na rowerach, na jednej z ulic doszło do wypadku.

Do zdarzenia doszło w sobotę przed południem na ulicy Antoniego Tabaki w Swarzędzu. Kierowca pojazdu marki fiat punto zignorował i ominął policjanta, a następnie uderzył w rowerzystę.

bEKLyRXb
W czasie kiedy policjant nakazywał zatrzymanie się wszystkich pojazdów jeden z kierowców - starszy mężczyzna kierujący Fiatem Punto zignorował polecenie i ominął policjanta, wjeżdżając na trasę i potrącając jednego z zawodników - mówi Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Utrudnienia na drogach w Wielkopolsce

Przypomnijmy, że trasa kolarska triathlonu prowadzi przez ulice Krańcową i Warszawską w Poznaniu oraz Poznańską w Swarzędzu. To oznacza zamknięte drogi i spore utrudnienia dla podróżujących. Nie wszyscy jednak potrafili dostosować się do nowych wytycznych.

bEKLyRXh
Apeluję do wszystkich kierowców, by respektowali ograniczenia związane z tymi zawodami i bezdyskusyjnie stosowali się do poleceń policji - dodaje Borowiak.

Na szczęście poszkodowany mężczyzna był tylko poturbowany. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zobacz także: Kim Dzong Un zmienił wygląd. "Stracił co najmniej 10 kg"
bEKLyRXC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
Jan
miesiąc temu
Drogę zrobili po to żeby usprawnić ruch drogowy dla aut. Kiedyś auta jeździli swobodnie, niekoniecznie bezpiecznie ale był respekt. Dziś jest na odwrót, najchętniej ograniczenie do 30kmh austostrada 70kmh, pieszy i rowerzysta są królami asfaltu nawet z ich winy pójdziesz siedzieć. A sport to na pole niech wyniosą, w końcu tam nie ma zagrożeń i bezpieczniejszy grunt dla stawów.
AntyTeza
miesiąc temu
W polskich wyscigach, nie ma zadnych informacji, nie ma zadnych barierek i wyjezdzajac z posesji nagle okazuje sie byc czescia peletonu tak jak zdarzylo sie mnie w Karpaczu. Amatorszczyzna organizujacych i jeszcze raz amatorszczyzna. Organizujacy w zaden sposob nie zapewniaja bezpieczenstwa uczestnikom
.Xx
miesiąc temu
Obciążyć kosztami leczenia+ odszkodowanie , zabrać prawo jazdy. Mandat niekoniecznie musi być.
bEKLyRXD
Rozgoryczony
miesiąc temu
Bezgraniczny cynizm i ostentacyjna pogarda dla Policjanta nakazującego zatrzymanie się, równie dobrze mogło doprowadzić do zabicia rowerzysty przez kierowcę fiata. Brak poszanowania dla przepisów, dla czyjegoś życia i zdrowia, są dziś wszechogarniające i zatrważające. Jakiekolwiek apele do zdrowego rozsądku i właściwego systemu wartości, mijają się dziś całkowicie z celem. Tylko odpowiedniej wysokości kary, są w stanie choćby w części zabezpieczyć innych Ludzi, przed takimi właśnie "kierowcami". Jestem niemal pewien że i w tym przypadku rozmyślne i z premedytacją niedostosowanie się do poleceń Policjanta, nie spowodowało żadnej dotkliwej kary, dla umyślnego sprawcy potrącenia rowerzysty. Skoro nie zabił, to znaczy że nic się nie stało. Inni kierowcy, będą tylko brali przykład z takich. Makabryczne czasy nastały...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić